Češi se Řecka nebojí, potvrdily nám cestovní kanceláře

Praha - Řecko patří mezi nejoblíbenější prázdninové destinace českých turistů. Ačkoli se země zmítá v měnové krizi a na poslední chvíli odvrátila hrozící bankrot, zájem českých občanů o dovolenu v Řecku nepolevuje. Serveru EuroZprávy.cz to potvrdili zástupci cestovních kanceláří.

Přidejte svůj názor

Santorini, Řecko

"Řecko je už od předprodejů naší nejprodávanější destinací je tomu tak i v období horké last minute sezony. Nejprodávanějšími ostrovy jsou Kréta, Rhodos a Kos, s odstupem následují Korfu a Zakynthos," řekl serveru EuroZprávy.cz tiskový mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Osúch.

Turistům nepřidělaly problémy ani banky, které se dnes po několika týdnech opět otevřely. "Drtivá většina klientů létá do Řecka se stravováním all inclusive, takže na místě utrácí už jen velmi málo," podotkl Osúch.

Přesto radí turistům brát si s sebou dostatek hotovosti, na což jsou podle něj klienti zvyklí. "Platit na dovolené ve velkém kartou nebo vybírat z bankomatu až na místě stále ještě nepatří k příliš rozšířeným jevům," upozornil Osúch.

I přesto se podle Osúcha každý den se ozve několik klientů, kteří se ptají, jaká je v Řecku situace s uprchlíky a jaké jsou v zemi podmínky co se týče služeb. "Vždy ujišťujeme, že dovolená v Řecku probíhá stejně jako v minulých letech. Od května s námi navštívilo Řecko několik tisíc lidí a neregistrujeme jedinou stížnost, která by souvisela s uprchlíky nebo případným omezením služeb," uklidňuje mluvčí CK Fischer.

Letošní sezóna bude podle něj zřejmě nadále pokračovat bez jakýchkoli problémů. Hoteliéři prý navíc už nyní uzavírají smlouvy na příští sezónu a počítá se s tím, že Řecko bude pro turisty nejoblíbenější destinací i v létě 2016.

Kanceláře prověřují situaci na místě

Snížený zájem o dovolenou v Řecku v letošní sezóně neeviduje ani cestovní kancelář Blue Style. "Naopak poptávka po zájezdech na některé řecké ostrovy, např. Rhodos, je meziročně vyšší o 10 až 15 %," vysvětlila pro EuroZprávy.cz obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Berberi s tím, že Řecko patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější destinace na trhu.

"Našim klientům určitě doporučujeme, aby s sebou vezli dostatek hotovosti, protože je možné, že v některých zařízeních nebudou moci platit kartou. Toto doporučení se však netýká pouze Řecka, ale obecně všech destinací. Některé restaurace, autopůjčovny a menší obchody v turisty oblíbených destinacích platební karty nepřijímají," upozornila obchodní ředitelka.

"Vzhledem k tomu, že více než 90 % našich klientů mířících do Řecka cestují na all-inclusive dovolenou, jsou jejich dodatečné výdaje minimální. Co se týče zásobování hotelů potravinami a nápoji, turisté nemusejí mít obavy. Vyslali jsme do Řecka naše pracovníky, aby situaci prověřili na místě. Elektronické platby mezi hoteliéry a místními dodavateli fungují bez omezení, takže hotely jsou zásobeny dobře," dodala.

Vše výše uvedené potvrzuje i tiskový mluvčí Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Zájem o Řecko je podle něj souhrnně dokonce vyšší, než v roce 2014, a to přibližně o 3-5 % podle jednotlivých cestovních kanceláří. "Řecko má velmi věrné klienty a klienti byli cestovními kancelářemi a médii velmi dobře připraveni na to, co je může potkat," řekl serveru EuroZprávy.cz.

Témata: Řecko | dovolená
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zájem Čechů o exotickou dovolenou roste. Které destinace nejvíc frčí?

18.02.2019 12:09 Zájem Čechů o dovolené v exotických destinacích loni vzrostl zhruba o desetinu. Nejpopulárnější…

Dovolená v Bibione? Letovisko zakáže kouření na osmi kilometrech pláže

15.02.2019 07:46 Italské přímořské letovisko Bibione zakáže od letošního léta kouření na celé své osm kilometrů…

Mešita i antický amfiteátr. Plovdiv je evropským městem kultury, na…

12.01.2019 19:28 Druhé největší bulharské město Plovdiv se dnes oficiálně stalo Evropským hlavním městem kultury pro…

Nejpříjemnější země? Zahraniční turisté v anketě zvolili i Česko

12.01.2019 13:10 Nejoblíbenějším typem ubytování jsou podle jednoho z největších internetových rezervačních portálů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama