Češi se Řecka nebojí, potvrdily nám cestovní kanceláře

Praha - Řecko patří mezi nejoblíbenější prázdninové destinace českých turistů. Ačkoli se země zmítá v měnové krizi a na poslední chvíli odvrátila hrozící bankrot, zájem českých občanů o dovolenu v Řecku nepolevuje. Serveru EuroZprávy.cz to potvrdili zástupci cestovních kanceláří.

Přidejte svůj názor

Santorini, Řecko
doporučujeme

"Řecko je už od předprodejů naší nejprodávanější destinací je tomu tak i v období horké last minute sezony. Nejprodávanějšími ostrovy jsou Kréta, Rhodos a Kos, s odstupem následují Korfu a Zakynthos," řekl serveru EuroZprávy.cz tiskový mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Osúch.

Turistům nepřidělaly problémy ani banky, které se dnes po několika týdnech opět otevřely. "Drtivá většina klientů létá do Řecka se stravováním all inclusive, takže na místě utrácí už jen velmi málo," podotkl Osúch.

Přesto radí turistům brát si s sebou dostatek hotovosti, na což jsou podle něj klienti zvyklí. "Platit na dovolené ve velkém kartou nebo vybírat z bankomatu až na místě stále ještě nepatří k příliš rozšířeným jevům," upozornil Osúch.

I přesto se podle Osúcha každý den se ozve několik klientů, kteří se ptají, jaká je v Řecku situace s uprchlíky a jaké jsou v zemi podmínky co se týče služeb. "Vždy ujišťujeme, že dovolená v Řecku probíhá stejně jako v minulých letech. Od května s námi navštívilo Řecko několik tisíc lidí a neregistrujeme jedinou stížnost, která by souvisela s uprchlíky nebo případným omezením služeb," uklidňuje mluvčí CK Fischer.

Letošní sezóna bude podle něj zřejmě nadále pokračovat bez jakýchkoli problémů. Hoteliéři prý navíc už nyní uzavírají smlouvy na příští sezónu a počítá se s tím, že Řecko bude pro turisty nejoblíbenější destinací i v létě 2016.

Kanceláře prověřují situaci na místě

Snížený zájem o dovolenou v Řecku v letošní sezóně neeviduje ani cestovní kancelář Blue Style. "Naopak poptávka po zájezdech na některé řecké ostrovy, např. Rhodos, je meziročně vyšší o 10 až 15 %," vysvětlila pro EuroZprávy.cz obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Berberi s tím, že Řecko patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější destinace na trhu.

"Našim klientům určitě doporučujeme, aby s sebou vezli dostatek hotovosti, protože je možné, že v některých zařízeních nebudou moci platit kartou. Toto doporučení se však netýká pouze Řecka, ale obecně všech destinací. Některé restaurace, autopůjčovny a menší obchody v turisty oblíbených destinacích platební karty nepřijímají," upozornila obchodní ředitelka.

"Vzhledem k tomu, že více než 90 % našich klientů mířících do Řecka cestují na all-inclusive dovolenou, jsou jejich dodatečné výdaje minimální. Co se týče zásobování hotelů potravinami a nápoji, turisté nemusejí mít obavy. Vyslali jsme do Řecka naše pracovníky, aby situaci prověřili na místě. Elektronické platby mezi hoteliéry a místními dodavateli fungují bez omezení, takže hotely jsou zásobeny dobře," dodala.

Vše výše uvedené potvrzuje i tiskový mluvčí Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Zájem o Řecko je podle něj souhrnně dokonce vyšší, než v roce 2014, a to přibližně o 3-5 % podle jednotlivých cestovních kanceláří. "Řecko má velmi věrné klienty a klienti byli cestovními kancelářemi a médii velmi dobře připraveni na to, co je může potkat," řekl serveru EuroZprávy.cz.

Loading...
Témata: Řecko | dovolená
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Návštěva muzea nemusí být nuda: Nejkurióznější expozice z celého světa

05.12.2019 09:18 Jít o dovolené do muzea se někomu může zdát jako velká nuda, španělský server eldiario.es ale tento…

Hledáte exotickou dovolenou plnou vzrušujících zážitků? Vydejte se do…

28.11.2019 05:40 Vietnam se pyšní velkou rozmanitostí, v zemi najdete úchvatné hory, překrásné pláže, jedinečná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama