Co si Češi berou nejraději na dovolenou? Paštiky stále bodují

Praha - O nás Češích se říká, že jsme národ paštikářů. Rozhodli jsme se zjistit, co je na tom pravdy, a vydali jsme se zeptat lidí, vyrážejících na dovolenou, co z vybraných potravin, by si vzali na cestu nejraději.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Dotazovali jsme se lidí v odletové hale na Letišti Václava Havla a na autobusovém nádraží na pražské Florenci. Předtím jsme nakoupili náhodně vybrané oblíbené cestovatelské potraviny. Konkrétně paštiku Májka, lančmít, párky v konzervě, sekanou, pomazánku s tuňákem, paštiku se zvěřinou a švestkami, instantní gulášovou polévku a vepřovou konzervu.

Reakce oslovených respondentů byly různé. Někteří si stáli za tím, že by si z vybraného sortimentu nevzali na dovolenou nic, protože si zkrátka na dovolenou vlastní potraviny nevozí. Větší část dotazovaných však neměla problém si vybrat.

"Určitě Májku, protože tu máme rádi," vychrlila bez váhání například jedna z oslovených dam. Pán ve středních letech, kterého jsme odchytli i s rodinou, by volil pro změnu instantní polévku: "Ty máme také sbalené s sebou," dodává s úsměvem. Oblíbená je, zdá se, i tuňáková pomazánka, kterou lidé také často volili.

Takřka každá námi nabízená položka někoho zaujala. Největšího zájmu se ovšem skutečně těšily hlavně paštiky. Zmiňován byl ale často i lančmít nebo instantní polévka. "Co je tohle? Se zvěřinou a švestkami, jo? To vypadá zajímavě," zjišťovala detaily o nabízené paštice paní.

Verdikt je tedy jasný – paštiky jsou velmi žádaným artiklem a velká část lidí je považuje za velmi vhodnou potravinu na dovolenou. Bezesporu v tom hraje roli i jejich trvanlivost, ani za teplého počasí se totiž jen tak nezkazí. Spousta lidí si sice s sebou žádné jídlo na dovolenou nebere, kdo ale ano, ten nemá problém si vybrat z tradičních a roky ověřených produktů.

Témata: Turisté | češi | dovolená
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tady nejste v zoo. Amsterdam zakáže komentované prohlídky ve vykřičené…

22.03.2019 09:51 Amsterodam zakáže ve známé čtvrti červených luceren skupinové prohlídky s průvodcem. Oblast plná…

První podmořská restaurace v Evropě otevřena. Má tři úrovně, čeká se nával

20.03.2019 15:52 V Norsku dnes zahajuje provoz první evropská podmořská restaurace, která vznikla na jihu země. Za…

Dovolená na Kubě? Komunistický ostrov nabízí luxus, obyčejní Kubánci mohou…

20.03.2019 07:49 Fotografický aparát za více než 25.000 dolarů (570.000 Kč) v jednom havanském obchodu? To je…

Dost bylo opilých turistů. Palma de Mallorca zavede přes léto tvrdé…

18.03.2019 13:30 Metropole Baleárských ostrovů Palma de Mallorca letos v letní sezóně zakáže pití alkoholu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama