Co si Češi berou nejraději na dovolenou? Paštiky stále bodují

Praha - O nás Češích se říká, že jsme národ paštikářů. Rozhodli jsme se zjistit, co je na tom pravdy, a vydali jsme se zeptat lidí, vyrážejících na dovolenou, co z vybraných potravin, by si vzali na cestu nejraději.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Dotazovali jsme se lidí v odletové hale na Letišti Václava Havla a na autobusovém nádraží na pražské Florenci. Předtím jsme nakoupili náhodně vybrané oblíbené cestovatelské potraviny. Konkrétně paštiku Májka, lančmít, párky v konzervě, sekanou, pomazánku s tuňákem, paštiku se zvěřinou a švestkami, instantní gulášovou polévku a vepřovou konzervu.

Reakce oslovených respondentů byly různé. Někteří si stáli za tím, že by si z vybraného sortimentu nevzali na dovolenou nic, protože si zkrátka na dovolenou vlastní potraviny nevozí. Větší část dotazovaných však neměla problém si vybrat.

"Určitě Májku, protože tu máme rádi," vychrlila bez váhání například jedna z oslovených dam. Pán ve středních letech, kterého jsme odchytli i s rodinou, by volil pro změnu instantní polévku: "Ty máme také sbalené s sebou," dodává s úsměvem. Oblíbená je, zdá se, i tuňáková pomazánka, kterou lidé také často volili.

Takřka každá námi nabízená položka někoho zaujala. Největšího zájmu se ovšem skutečně těšily hlavně paštiky. Zmiňován byl ale často i lančmít nebo instantní polévka. "Co je tohle? Se zvěřinou a švestkami, jo? To vypadá zajímavě," zjišťovala detaily o nabízené paštice paní.

Verdikt je tedy jasný – paštiky jsou velmi žádaným artiklem a velká část lidí je považuje za velmi vhodnou potravinu na dovolenou. Bezesporu v tom hraje roli i jejich trvanlivost, ani za teplého počasí se totiž jen tak nezkazí. Spousta lidí si sice s sebou žádné jídlo na dovolenou nebere, kdo ale ano, ten nemá problém si vybrat z tradičních a roky ověřených produktů.

Témata: Turisté | češi | dovolená
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skleněný most se Benátkám vymstil. Zranily se už tisíce turistů

12.10.2018 14:03 Benátská radnice vymění skleněný povrch schodů na mostě přes Canal Grande, důležitou dopravní tepnu…

Xenofobie v Africe? Státy mají utemované hranice, volný pohyb osob je sci…

11.10.2018 08:50 Zatímco mnoho Evropanů nepotřebuje pro cesty do většiny afrických států víza, afričtí cestující…

Strach o Čechy. Na Mallorce jich jsou při smrtících záplavách stovky

10.10.2018 14:36 Čeští turisté na středomořském ostrově Mallorca, který v noci na dnešek zasáhly bleskové povodně,…

Útesový most v Austrálii: Další atrakce, kde turisté umírají kvůli fotkám …

07.10.2018 09:51 Známý most Sea Cliff Bridge, který byl v roce 2005 postavený za 49 miliónů australských dolarů …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama