V Karibiku řádí horečka dengue

Praha - Čeští turisté by měli dobře zvážit cesty do Karibiku, zejména na ostrovy Martinik a Guadeloupe, varuje ve středu ministerstvo zahraničí na svém webu. V oblasti řádí epidemie horečky dengue.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Navíc v oblastech zasažených epidemií panuje počasí, které podporuje výskyt komárů. Právě ti nemoc přenášejí, upozorňuje ministerstvo.

Nákazu přenáší komár Aedes Aegypti. Po štípnutí nakaženým komárem trvá čtyři až sedm dní, než se nemoc projeví. K příznakům onemocnění patří vysoké horečky, vyčerpanost, velké bolesti kloubů, v některých případech nastává i vnitřní krvácení. Proti této virové nákaze neexistuje žádná vakcína.

Před horečkou varuje i honduraská vláda. Epidemie horečky dengue si v Hondurasu od začátku roku vyžádala nejméně 55 životů. Zhruba 40 tisíc lidí se tímto onemocněním nakazilo, informuje v sobotu server InsideCostarica.

Jen za poslední týden zabila horečka dengue, kterou přenáší 12 lidí. Od začátku roku honduraské nemocnice přijaly 39 613 pacientů s tímto onemocněním, 1099 z nich se nakazilo krvácivou variantou.

Loading...
Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Návštěva muzea nemusí být nuda: Nejkurióznější expozice z celého světa

05.12.2019 09:18 Jít o dovolené do muzea se někomu může zdát jako velká nuda, španělský server eldiario.es ale tento…

Hledáte exotickou dovolenou plnou vzrušujících zážitků? Vydejte se do…

28.11.2019 05:40 Vietnam se pyšní velkou rozmanitostí, v zemi najdete úchvatné hory, překrásné pláže, jedinečná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama