Lidé budou v zimě cestovat hlavně za poznáním

Praha - Na poznávací zájezdy do exotických zemí sází v zimní sezoně cestovní kancelář Exim Tours. Pro agenturu Mediafax to ve čtvrtek uvedl obchodní ředitel společnosti Jan Koláčný.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Cestovní kancelář Exim Tours vstupuje do zimní sezony se střízlivými očekáváními v segmentu exotických dovolených i lyžařských zájezdů. Podle Koláčného společnost očekává, že vývoj bude podobný jako v minulém roce.

„Lidé vloni cestovali do vzdálenějších destinací i přes nepříznivý vývoj ekonomiky. Bylo ale znát, že pečlivěji vybírají, kam cestovat a za kolik. Celkově vzrůstá procento poznávacích zájezdů na úkor pobytových. Když už se lidé dostanou na druhý konec světa, chtějí z destinace poznat co nejvíc. Proto jsme letos rozšířili nabídku poznávacích programů,“ uvedl pro Mediafax Koláčný.

V případě lyžařských zájezdů nečeká vedení Eximu žádné zásadní změny. Přitom například konkurenční CK Fischer očekává u lyžařských zájezdů nárůst prodejů až o 40 procent.

„Očekávání některých touroperátorů jsou v segmentu lyžařských zájezdů velmi vysoká. Podle mne je tento trh již nasycen. Neočekávám, že by se právě zde našlo něco průlomového,“ uvedl Koláčný

Střízlivý výhled na nadcházející sezonu lyžování a exotiky má i Petr Šujan, obchodní ředitel leteckého dopravce Travel Service, se kterým Exim na exotických zájezdech spolupracuje.

„Myslím, že zimní sezona dopadne dobře. Cestovní kanceláře zvolily střídmý přístup, nenavyšovaly příliš kapacity. Pokud jde o exotiku, jsme plni očekávání, protože po událostech, které ovlivnily letní sezonu je vývoj obtížně předvídatelný,“ uvedl pro Mediafax Šujan. Letní problémy, které způsobily povodně, stávky, či vulkán Eyjafjallajökull, se podle Šujana mohou promítnout i do zimní sezony.

„Dá se očekávat, že lidé, kteří si kvůli těmto komplikacím letní dovolenou odpustili, si ji budou chtít vynahradit v zimě,“ odhadl Šujan.

Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mešita i antický amfiteátr. Plovdiv je evropským městem kultury, na…

12.01.2019 19:28 Druhé největší bulharské město Plovdiv se dnes oficiálně stalo Evropským hlavním městem kultury pro…

Nejpříjemnější země? Zahraniční turisté v anketě zvolili i Česko

12.01.2019 13:10 Nejoblíbenějším typem ubytování jsou podle jednoho z největších internetových rezervačních portálů…

Nechali byste si na ulici vyčistit uši? Vítejte v moderní metropoli Barmy

12.01.2019 08:48 Instalatér, veřejný písař, čistič uší - takové drobné profese oživují historické centrum Rangúnu a…

Na výletní lodi v Karibiku řádí virus, onemocnělo 300 lidí včetně posádky

11.01.2019 13:20 Zažívací potíže postihly téměř 300 cestujících a členů posádky americké výletní lodě na cestě po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama