Park plný penisů: Do bizarní rezervace děti raději neberte

Soul - Do jihokorejského parku Haesindang děti na piknik asi nevezmete. Dekorace totiž tvoří sochy penisů, které ale slouží i jako lavičky nebo informační cedule. Za desítkami falických symbolů se skrývá zvláštní legenda.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

V Jižní Koreji se nachází jeden z nejbizarnějších parků na světě. V rezervaci Haesindang u vesnice Sinnam se červenají hlavně ženy, je totiž plný falických symbolů (zde). Návštěvníci v něm najdou sochy penisů (zde) všech tvarů i barev, na některých si můžete posedět, jiné zase skrývají poučení.

Parkem zní často smích, k jeho založení se však pojí tragická legenda. Rybář Haesindang nechával svou snoubenku na pobřeží na kamenech, zatímco lovil. Jednou ale přišla velká bouře a Aebawi se v moři utopila. Od té doby vesničané nechytli žádnou rybu, což brali jako pomstu zemřelé panny.

Od hladomoru je ale zachránila náhoda. Jednoho dne se místní rybář do moře vymočil a pak několik ryb chytil. To bylo podle vesničanů znamení, že dívku potěšil pohled na mužský úd a lovci na oplátku darovala ryby.

Podél pobřeží proto začali místní vztyčovat sochy penisů, aby panně udělali radost. Na oslavu plodnosti a připomenutí dívčiny památky také dvakrát ročně pořádají slavnosti, při nichž vyřezávají a staví další sochy mužských genitálií. Skála u pobřeží byla pojmenována Aebawina.

Park Haesindang nepatří mezi nejnavštěvovanější turistická místa v Jižní Koreji, návštěvníci se v něm ale určitě pobaví. Pohled na postarší dámu objímající obří penis dokáže na tváři vykouzlit úsměv i zprostředkovaně.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Pozor na suvenýry z dovolených. Celníci rozdrtili tunu korálů a mušlí,…

10.09.2018 19:15 Rosenheim - Němečtí celníci v Bavorsku zničili tunu ilegálně dovezených korálů, mušlí a ulit. Jde o…

Řecký ostrovní ráj se potápí pod náporem turistů. Úřady řekly: A dost!

09.09.2018 18:24 Aktualizováno Santorini - Od března do prosince téměř každý den vysypou výletní lodě na ostrově Santorini tisíce…

Seven Sisters. Krásné místo plné hazardujících turistů

06.09.2018 18:39 Seven Sisters je skupina křídových útesů, které jsou součástí národního parku South Downs, přesněji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama