Park plný penisů: Do bizarní rezervace děti raději neberte

Soul - Do jihokorejského parku Haesindang děti na piknik asi nevezmete. Dekorace totiž tvoří sochy penisů, které ale slouží i jako lavičky nebo informační cedule. Za desítkami falických symbolů se skrývá zvláštní legenda.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

V Jižní Koreji se nachází jeden z nejbizarnějších parků na světě. V rezervaci Haesindang u vesnice Sinnam se červenají hlavně ženy, je totiž plný falických symbolů (zde). Návštěvníci v něm najdou sochy penisů (zde) všech tvarů i barev, na některých si můžete posedět, jiné zase skrývají poučení.

Parkem zní často smích, k jeho založení se však pojí tragická legenda. Rybář Haesindang nechával svou snoubenku na pobřeží na kamenech, zatímco lovil. Jednou ale přišla velká bouře a Aebawi se v moři utopila. Od té doby vesničané nechytli žádnou rybu, což brali jako pomstu zemřelé panny.

Od hladomoru je ale zachránila náhoda. Jednoho dne se místní rybář do moře vymočil a pak několik ryb chytil. To bylo podle vesničanů znamení, že dívku potěšil pohled na mužský úd a lovci na oplátku darovala ryby.

Podél pobřeží proto začali místní vztyčovat sochy penisů, aby panně udělali radost. Na oslavu plodnosti a připomenutí dívčiny památky také dvakrát ročně pořádají slavnosti, při nichž vyřezávají a staví další sochy mužských genitálií. Skála u pobřeží byla pojmenována Aebawina.

Park Haesindang nepatří mezi nejnavštěvovanější turistická místa v Jižní Koreji, návštěvníci se v něm ale určitě pobaví. Pohled na postarší dámu objímající obří penis dokáže na tváři vykouzlit úsměv i zprostředkovaně.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko chce "nakopnout" cestovní ruch, zjednoduší vydávání turistických víz

14.08.2019 13:26 Ruské ministerstvo zahraničí se rozhodlo zjednodušit vydávání turistických víz cizincům a…

Nejlepší pláže pro psy? Najdete je v oblíbených destinacích Čechů

13.08.2019 17:58 V Evropě přibývá ubytování, které je určeno pro cestovatele se psy, i speciálních psích pláží. Ty…

Zájem o česká víza je rekordní. MZV přijalo nejvíc žádostí od rozdělení…

12.08.2019 11:06 Česká diplomacie v prvním pololetí zaznamenala rekordní zájem o víza. Přijala 408.000 žádostí,…

Hotelový lékař? Pozor na podvod, úraz či nemoc v cizině se pak pořádně…

11.08.2019 10:22 Pojišťovny využívají v turistických destinacích pro ošetření klientů čím dál častěji prověřené…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama