Bez čeho se při cestách do světa neobejdete?

Praha - Dnes už nemusíme cestovat jenom v rámci Evropy, jelikož problémem není poznat doslova celý svět. Samozřejmě evropský kontinent je pro většinu z nás mnohem zajímavější a lákavější. Proč? Protože většina zemí je v EU, díky čemuž nemusíme nijak složitě řešit třeba povolení k pobytu, nebo vízum. Na druhou stranu platí, že řadu dokumentů už dnes vyřídíme online, z pohodlí domova. Pokud tedy plánujete poznat svět, to první na co nezapomínat, to jsou potřebná povolení k návštěvě země. Většinu z nich zjistíte na webech Ministerstva zahraničních věcí, ale i na různých cestovatelských portálech.

Přidejte svůj názor

Egypt, ilustrační fotografie

Svou cestu si rezervujte dopředu

Když někam jedete v rámci České republiky, obvykle vám stačí přijít na zastávku autobusu, nebo na nádraží. Lístek koupíte na místě a můžete jet. Při cestě do zahraničí je dobré nic nepodceňovat a myslet na to, že byste si měli vše zajistit předem. A to ať už jde o:

  • Lístky na autobus
  • Místenky do vlaku
  • Letenky

Dnes už samozřejmě také není problémem zajistit si vše online, z pohodlí vašeho domova. A to ať už zvolíte jakýkoliv typ dopravy. Pokud hledáte kombinaci rychlosti, pohodlí a nízkých cen, létejte s Czech Airlines. Právě tuzemské aerolinky dnes patří mezi kvalitu. Díky mnoha mezinárodním letům se přímo z Prahy lze podívat doslova kamkoliv. Neváhejte a přesvědčte se sami.

Buďte stále na příjmu

V závislosti na vzdálenosti cílové destinace, volbě dopravy, nebo s ohledem na přestupy se může stát, že vaše cesta potrvá i několik dní. Vždy pamatujte na to, že na vás myslí vaši blízcí, kteří mohou mít o vaši osobu strach. Je proto dobré být s nimi stále v kontaktu. Ano, je to právě mobilní telefon, na který nezapomínat. Na něm by měl být aktivovaný také roaming, a to s ohledem na konkrétní zemi, do které se chystáte, nebo s ohledem na země, kterými budete projíždět. Dnes dělí většina operátorů svět do několika zón, díky čemuž je samotná aktivace jednodušší.

Pozor však na současné problémy s moderními mobilními telefony. Jde hlavně o výdrž baterie, která nepatří k nejlepším. Málokdy budete mít možnost si svůj přístroj nabít. Proto je dobré kombinovat dvě řešení. Prvním z nich jsou náhradní baterie do mobilů, které si nabijete ještě před cestou a poté je pohodlně vyměníte. Druhá možnost je spojena s využitím takzvané power banky. Tedy přenosného zařízení, v rámci kterého svůj mobil nabijete.

Nezapomínejte na pojistnou ochranu

Co dělat, když se vám stane úraz v naší zemi? Jednoduše zajdete za lékařem, který vás v rámci platného zdravotního pojištění jednoduše ošetří. Co ale dělat v případě, kdy se vám stane úraz v zahraničí? Logicky to stejné. I zde může být vaše zdravotní péče hrazena z pojistky. Nikoliv té povinné, která většinou platí jenom někde. Nabízíme roční cestovní pojištění, které je tou ideální volbou do zahraničí. A to ve chvíli, kdy plánujete pobývat v dané zemi delší dobu. Třeba v rámci studia, nebo práce. Navíc vás taková pojistka nechrání jenom před zdravotními výdaji. K dispozici je dnes také:

  • Pojištění odpovědnosti
  • Pojištění zavazadel
  • Možnost využití asistenčních služeb


Co si vzít s sebou?

Pokud pojedete autobusem nebo vlakem, obvykle není nutné velikost a váhu zavazadla řešit. Pokud se rozhodnete pro letadlo, zde již váhový limit být může. Tomu je třeba přizpůsobit věci, které vezete. Mezi základní patří pánské spodní prádlo, klasické oblečení, hygienické pomůcky a nezbytné léky. Jakmile máte toto zabaleno, můžete už přidávat řadu ostatních věcí. Vždy však svůj kufr převažte. Případné příplatky za nadváhu zavazadla rozhodně nejsou nijak malé. Právě naopak. O tom se už přesvědčilo velké množství cestovatelů, kteří právě toto velmi výrazně podcenili.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mešita i antický amfiteátr. Plovdiv je evropským městem kultury, na…

12.01.2019 19:28 Druhé největší bulharské město Plovdiv se dnes oficiálně stalo Evropským hlavním městem kultury pro…

Nejpříjemnější země? Zahraniční turisté v anketě zvolili i Česko

12.01.2019 13:10 Nejoblíbenějším typem ubytování jsou podle jednoho z největších internetových rezervačních portálů…

Nechali byste si na ulici vyčistit uši? Vítejte v moderní metropoli Barmy

12.01.2019 08:48 Instalatér, veřejný písař, čistič uší - takové drobné profese oživují historické centrum Rangúnu a…

Na výletní lodi v Karibiku řádí virus, onemocnělo 300 lidí včetně posádky

11.01.2019 13:20 Zažívací potíže postihly téměř 300 cestujících a členů posádky americké výletní lodě na cestě po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama