Bez čeho se při cestách do světa neobejdete?

Praha - Dnes už nemusíme cestovat jenom v rámci Evropy, jelikož problémem není poznat doslova celý svět. Samozřejmě evropský kontinent je pro většinu z nás mnohem zajímavější a lákavější. Proč? Protože většina zemí je v EU, díky čemuž nemusíme nijak složitě řešit třeba povolení k pobytu, nebo vízum. Na druhou stranu platí, že řadu dokumentů už dnes vyřídíme online, z pohodlí domova. Pokud tedy plánujete poznat svět, to první na co nezapomínat, to jsou potřebná povolení k návštěvě země. Většinu z nich zjistíte na webech Ministerstva zahraničních věcí, ale i na různých cestovatelských portálech.

Přidejte svůj názor

Egypt, ilustrační fotografie
doporučujeme

Svou cestu si rezervujte dopředu

Když někam jedete v rámci České republiky, obvykle vám stačí přijít na zastávku autobusu, nebo na nádraží. Lístek koupíte na místě a můžete jet. Při cestě do zahraničí je dobré nic nepodceňovat a myslet na to, že byste si měli vše zajistit předem. A to ať už jde o:

  • Lístky na autobus
  • Místenky do vlaku
  • Letenky

Dnes už samozřejmě také není problémem zajistit si vše online, z pohodlí vašeho domova. A to ať už zvolíte jakýkoliv typ dopravy. Pokud hledáte kombinaci rychlosti, pohodlí a nízkých cen, létejte s Czech Airlines. Právě tuzemské aerolinky dnes patří mezi kvalitu. Díky mnoha mezinárodním letům se přímo z Prahy lze podívat doslova kamkoliv. Neváhejte a přesvědčte se sami.

Buďte stále na příjmu

V závislosti na vzdálenosti cílové destinace, volbě dopravy, nebo s ohledem na přestupy se může stát, že vaše cesta potrvá i několik dní. Vždy pamatujte na to, že na vás myslí vaši blízcí, kteří mohou mít o vaši osobu strach. Je proto dobré být s nimi stále v kontaktu. Ano, je to právě mobilní telefon, na který nezapomínat. Na něm by měl být aktivovaný také roaming, a to s ohledem na konkrétní zemi, do které se chystáte, nebo s ohledem na země, kterými budete projíždět. Dnes dělí většina operátorů svět do několika zón, díky čemuž je samotná aktivace jednodušší.

Pozor však na současné problémy s moderními mobilními telefony. Jde hlavně o výdrž baterie, která nepatří k nejlepším. Málokdy budete mít možnost si svůj přístroj nabít. Proto je dobré kombinovat dvě řešení. Prvním z nich jsou náhradní baterie do mobilů, které si nabijete ještě před cestou a poté je pohodlně vyměníte. Druhá možnost je spojena s využitím takzvané power banky. Tedy přenosného zařízení, v rámci kterého svůj mobil nabijete.

Nezapomínejte na pojistnou ochranu

Co dělat, když se vám stane úraz v naší zemi? Jednoduše zajdete za lékařem, který vás v rámci platného zdravotního pojištění jednoduše ošetří. Co ale dělat v případě, kdy se vám stane úraz v zahraničí? Logicky to stejné. I zde může být vaše zdravotní péče hrazena z pojistky. Nikoliv té povinné, která většinou platí jenom někde. Nabízíme roční cestovní pojištění, které je tou ideální volbou do zahraničí. A to ve chvíli, kdy plánujete pobývat v dané zemi delší dobu. Třeba v rámci studia, nebo práce. Navíc vás taková pojistka nechrání jenom před zdravotními výdaji. K dispozici je dnes také:

  • Pojištění odpovědnosti
  • Pojištění zavazadel
  • Možnost využití asistenčních služeb


Co si vzít s sebou?

Pokud pojedete autobusem nebo vlakem, obvykle není nutné velikost a váhu zavazadla řešit. Pokud se rozhodnete pro letadlo, zde již váhový limit být může. Tomu je třeba přizpůsobit věci, které vezete. Mezi základní patří pánské spodní prádlo, klasické oblečení, hygienické pomůcky a nezbytné léky. Jakmile máte toto zabaleno, můžete už přidávat řadu ostatních věcí. Vždy však svůj kufr převažte. Případné příplatky za nadváhu zavazadla rozhodně nejsou nijak malé. Právě naopak. O tom se už přesvědčilo velké množství cestovatelů, kteří právě toto velmi výrazně podcenili.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Saúdská Arábie uvolňuje pravidla: Povolí nesezdaným cizincům společný…

06.10.2019 07:39 Saúdská Arábie nově povolí nesezdaným cizincům, aby směli v tamních hotelích bydlet v jednom pokoji…

Společnost Adria Airways vyhlásila bankrot, všechny lety jsou zrušeny

30.09.2019 17:31 Slovinská letecká společnost Adria Airways vyhlásila bankrot a zrušila všechny lety. Oznámil to ve…

Saúdská Arábie se otevírá turistům, láká na skalní město. O víza mohou…

27.09.2019 09:56 Saúdská Arábie se otevírá zahraničním turistům a bude vydávat víza lidem ze 49 zemí. Občané čtyř…

Proč účinky dovolené trvají tak krátce? Psychologové záhadu rozlouskli a…

26.09.2019 08:32 Sotva jsme nastoupili znovu do práce, účinek dovolené ustupuje věčnému stresu. Blahodárné psychické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama