Jedete do Makedonie? Pak pozor. Česko vydalo varování pro turisty

Praha - Pobyt na území Makedonie lze v současné době považovat za bezpečný, uvedlo dnes na svém webu ministerstvo zahraničí ČR. Resort ale varovala před častými demonstracemi, které souvisejí se současnou vnitropolitickou situací.

Přidejte svůj názor

Ministerstvo zahraničních věcí

Makedonie zvládá současnou situaci s migranty a její policejní síly jsou přítomny v hlavních přestupních příhraničních bodech (Gevgelija a Tabanovce). Balkánská cesta byla pro uprchlíky a migranty uzavřena dne 8. března 2016, a toto rozhodnutí zůstává stále v platnosti.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR přesto doporučuje dbát zvýšené opatrnosti při cestě automobilem po hlavní makedonské dálniční trase do Řecka (Kumanovo-Skopje-Veles-Gevgelija), na které by se eventuálně mohli nárazově pohybovat uprchlíci a migranti, kteří se do země dostali bez registrace státních orgánů. Všechny hraniční přechody země fungují bez omezení.

Turisty upozorňujeme na časté demonstrace, které se týkají současné vnitropolitické situace (červnové parlamentní volby, abolice presidenta aj.).

Demonstrace jsou organizovány jak provládními, tak protivládními organizacemi a probíhají v mnoha městech země – Skopje, Tetovo, Gostivar, Kičevo, Ohrid, Bitola, Prilep, Veleš, Kadavarci, Štip, Strumica aj., vždy odpoledne od 17.30 do 21.00. Díky dobré koordinaci mezi organizátory a profesionalitě místní policie, která doposud dokázala vždy oddělit oba demonstrující tábory, nedošlo prozatím k žádným velkým násilnostem a zraněním. Přesto však turistům důrazně doporučujeme dbát maximální obezřetnosti a vyhýbat se těmto demonstracím.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dovolená 2019? Češi ve velkém míří do muslimských zemí, strach z uprchlíků…

21.02.2019 10:45 Čeští turisté se začínají ve velkém vracet do Turecka, Egypta či Tuniska, které byly ještě nedávno…

Zájem Čechů o exotickou dovolenou roste. Které destinace nejvíc frčí?

18.02.2019 12:09 Zájem Čechů o dovolené v exotických destinacích loni vzrostl zhruba o desetinu. Nejpopulárnější…

Dovolená v Bibione? Letovisko zakáže kouření na osmi kilometrech pláže

15.02.2019 07:46 Italské přímořské letovisko Bibione zakáže od letošního léta kouření na celé své osm kilometrů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama