Jedete do Makedonie? Pak pozor. Česko vydalo varování pro turisty

Praha - Pobyt na území Makedonie lze v současné době považovat za bezpečný, uvedlo dnes na svém webu ministerstvo zahraničí ČR. Resort ale varovala před častými demonstracemi, které souvisejí se současnou vnitropolitickou situací.

Přidejte svůj názor

Ministerstvo zahraničních věcí

Makedonie zvládá současnou situaci s migranty a její policejní síly jsou přítomny v hlavních přestupních příhraničních bodech (Gevgelija a Tabanovce). Balkánská cesta byla pro uprchlíky a migranty uzavřena dne 8. března 2016, a toto rozhodnutí zůstává stále v platnosti.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR přesto doporučuje dbát zvýšené opatrnosti při cestě automobilem po hlavní makedonské dálniční trase do Řecka (Kumanovo-Skopje-Veles-Gevgelija), na které by se eventuálně mohli nárazově pohybovat uprchlíci a migranti, kteří se do země dostali bez registrace státních orgánů. Všechny hraniční přechody země fungují bez omezení.

Turisty upozorňujeme na časté demonstrace, které se týkají současné vnitropolitické situace (červnové parlamentní volby, abolice presidenta aj.).

Demonstrace jsou organizovány jak provládními, tak protivládními organizacemi a probíhají v mnoha městech země – Skopje, Tetovo, Gostivar, Kičevo, Ohrid, Bitola, Prilep, Veleš, Kadavarci, Štip, Strumica aj., vždy odpoledne od 17.30 do 21.00. Díky dobré koordinaci mezi organizátory a profesionalitě místní policie, která doposud dokázala vždy oddělit oba demonstrující tábory, nedošlo prozatím k žádným velkým násilnostem a zraněním. Přesto však turistům důrazně doporučujeme dbát maximální obezřetnosti a vyhýbat se těmto demonstracím.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi při podzimní dovolené vyžadují luxus. Zájem o pětihvězdičkové hotely…

22.09.2018 06:09 Praha - I po konci hlavní dovolenkové sezony mají čeští turisté zájem o cestování k moři. Poptávka…

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Pozor na suvenýry z dovolených. Celníci rozdrtili tunu korálů a mušlí,…

10.09.2018 19:15 Rosenheim - Němečtí celníci v Bavorsku zničili tunu ilegálně dovezených korálů, mušlí a ulit. Jde o…

Řecký ostrovní ráj se potápí pod náporem turistů. Úřady řekly: A dost!

09.09.2018 18:24 Aktualizováno Santorini - Od března do prosince téměř každý den vysypou výletní lodě na ostrově Santorini tisíce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama