Azurové perly Chorvatska. Tady najdete nejhezčí pláže. Přehled

Záhřeb - Proč každým rokem téměř milion Čechů zvolí k dovolené chorvatské pláže, které již dávno nejsou nejlevnější? Zcela určitě je to díky jejich rozmanitosti pláží, které Chorvatsko nabízí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Chorvatsko se pyšní spoustu krásných pláží, které jsou jedny z nejčistších v celém Středozemním moři. Přínášíme vám přehled (zde) těch nejkrásnějších.

Zátoka Stinava, ostrov Vis

Zátoka Stiniva ihned upoutá svým tvarem - zužuje se až k úzkému vstupu do její závěrečné části, za kterým se opět rozšiřuje v pohádkový prostor sevřený skalami. Pláž vznikla zničením stropu rozlehlé jeskyně. Proto je také od roku 1967 chráněna jako mimořádný geomorfologický přírodní výtvor. Skalní stěny, které ji obklopují, jsou vysoké přes 30 metrů. Zátoka je krásná i pod vodou: skály jsou členité, se spoustou převisů a jeskyní.

Vela plaža, Baška

Jedním z nejnavštěvovanějších letovisek na ostrově Krku je pláž Vela plaža v Bašce. Pláž nabízí krásné koupání, ale můžete si zde užívat i vodní sporty a tobogány. Během léta se v Bašce konají kulturní akce, oblíbený je Rybářský den, během něhož návštěvníci mohou ochutnat pestrou paletu mořských specialit.

Punta Rata, Brela

Tato pláž, která se nachází na Makarské riviéře, bere návštěvníkům dech. Není divu, že ji časopis Forbes zařadil mezi deset nejkrásnějších pláží světa. O oblázkové pláži Punta Rara se říká, že je jedna z nejkrásnějších v celém Chorvatsku. Patří také k nejznámějším, takže musíte počítat s plážemi plnými turistů, soukromí budete mít pouze brzo ráno. Pláž je lemována borovicemi, které vrhají příjemný stín.

Girandella, Rabac

Pláž Girandella je vhodná pro mladé. Rabac leží na jihovýchodním pobřeží a nabízí bohatý noční život, pláž Girandella je známá i jako výborné místo pro windsurfing. Centrum spojuje s pláží 1,5 km dlouhá promenáda. Okolí pláží je skalnaté.

Luka, Korčula

Ostrov Korčula obklopuje křišťálové, čisté moře. Jeho členité pobřeží je plné zátok, které nabízí i skryté pláže. Jednou z nich je Pupnatska Luka, která vyráží dech svou krásou a především klidem. Kvůli horší dostupnosti není pláž přeplněná, naopak nabízí více klidu.

Zlatni Rat, Brač

Tradičně vysoce oceňovanou pláží je Zlatni rat v městečku Bol na ostrově Brači. Zlati Rat, tedy v překladu Zlatý roh, má tvar trojúhelníkového rohu, po kterém nese svůj název. Zvláštností této unikátní pláže je, že její tvar se i několikrát během dne promění, a to v závislosti na vodních proudech. Pláž je tvořena drobnými oblázky. Koupání na Zlatém rohu patří k tomu nejhezčímu, co můžete v Chorvatsku zažít. Část Zlatni rat je určena také nudistům.

Mezi další krásné pláže patří pláž Punta, Medulin, Gurnja Vala, Zaton, nebo Podgora.

Témata: Chorvatsko | dovolená
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská policie má ostudu. Turistu u sídla královny zadržela kvůli…

24.09.2018 12:23 Londýn - Britská policie v neděli na několik hodin zadržela muže, kterého podezřívala, že se snaží…

Eilean Donan: Nejslavnější hrad, který si zahrál i s Jamesem Bondem

23.09.2018 16:40 Na severozápadním břehu Skotska se na malinkatém ostrůvku tyčí romantický hrad Eilean Donan, díky…

Češi při podzimní dovolené vyžadují luxus. Zájem o pětihvězdičkové hotely…

22.09.2018 06:09 Praha - I po konci hlavní dovolenkové sezony mají čeští turisté zájem o cestování k moři. Poptávka…

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama