Dovolená v Evropě je v ohrožení: Které země nejsou bezpečné? Mapa

Praha - Jet na dovolenou snad nikdy nebylo rizikovější než letos. Hrozba terorismu se nese celou Evropou a člověk si nemůžu být stoprocentně jistý takřka nikde. Nejnovější mapa britského ministerstva zahraničí ukazuje, kde je v Evropě nejbezpečněji.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Bezpečnost je možná tím nejdůležitějším kritériem, podle kterého lidé v současnosti vybírají dovolenkové destinace. Hrozba terorismu se už totiž netýká jen arabských zemí či Spojených států, v ohrožení jsou také Evropa.

Britské ministerstvo zahraničí sestavilo mapu (zde), která ukazuje, jaké riziko vám v jednotlivých státech hrozí. Píše o tom britský web Express. Největšímu nebezpečí se podle Britů vystavujete v západní Evropě. Jedná se o země, kde už v minulosti teroristé zaútočili.

Naopak nejbezpečnější pro vás bude, když zůstanete o prázdninách doma. Česká republika je, podle mapy, zemí, kde vám téměř žádné riziko nehrozí. Bez obav se můžete vydat také třeba do Polska nebo do Pobaltí. Jistou hrozbu ale vidí Britové na sousedním Slovensku, které je jedním z nejoblíbenějších míst Čechů na dovolenou.

Největšími hrozbami jsou teroristé s puškami či nastražené výbušniny. Například ve Španělsku policie v loňském roce odhalila několik buněk, které verbovaly bojovníky do Sýrie a Iráku. Ve Francii zase platí speciální bezpečnostní opatření od loňských útoků v Paříži. Stejná je situace také v Belgii.

Ani v Řecku, které je zmítáno ekonomickou krizí, není pro turisty úplně bezpečno. Demonstranti už několikrát napadli vládní a diplomatické budovy a nepokoje se odehrávaly i v nákupních centrech. Dobrou zprávu ale mají Britové pro milovníky Chorvatska, ze zemí u Středozemního moře patří mezi ty bezpečnější.

Loading...
Témata: dovolená | Terorismus
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko chce "nakopnout" cestovní ruch, zjednoduší vydávání turistických víz

14.08.2019 13:26 Ruské ministerstvo zahraničí se rozhodlo zjednodušit vydávání turistických víz cizincům a…

Nejlepší pláže pro psy? Najdete je v oblíbených destinacích Čechů

13.08.2019 17:58 V Evropě přibývá ubytování, které je určeno pro cestovatele se psy, i speciálních psích pláží. Ty…

Zájem o česká víza je rekordní. MZV přijalo nejvíc žádostí od rozdělení…

12.08.2019 11:06 Česká diplomacie v prvním pololetí zaznamenala rekordní zájem o víza. Přijala 408.000 žádostí,…

Hotelový lékař? Pozor na podvod, úraz či nemoc v cizině se pak pořádně…

11.08.2019 10:22 Pojišťovny využívají v turistických destinacích pro ošetření klientů čím dál častěji prověřené…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama