Dovolená v Evropě je v ohrožení: Které země nejsou bezpečné? Mapa

Praha - Jet na dovolenou snad nikdy nebylo rizikovější než letos. Hrozba terorismu se nese celou Evropou a člověk si nemůžu být stoprocentně jistý takřka nikde. Nejnovější mapa britského ministerstva zahraničí ukazuje, kde je v Evropě nejbezpečněji.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Bezpečnost je možná tím nejdůležitějším kritériem, podle kterého lidé v současnosti vybírají dovolenkové destinace. Hrozba terorismu se už totiž netýká jen arabských zemí či Spojených států, v ohrožení jsou také Evropa.

Britské ministerstvo zahraničí sestavilo mapu (zde), která ukazuje, jaké riziko vám v jednotlivých státech hrozí. Píše o tom britský web Express. Největšímu nebezpečí se podle Britů vystavujete v západní Evropě. Jedná se o země, kde už v minulosti teroristé zaútočili.

Naopak nejbezpečnější pro vás bude, když zůstanete o prázdninách doma. Česká republika je, podle mapy, zemí, kde vám téměř žádné riziko nehrozí. Bez obav se můžete vydat také třeba do Polska nebo do Pobaltí. Jistou hrozbu ale vidí Britové na sousedním Slovensku, které je jedním z nejoblíbenějších míst Čechů na dovolenou.

Největšími hrozbami jsou teroristé s puškami či nastražené výbušniny. Například ve Španělsku policie v loňském roce odhalila několik buněk, které verbovaly bojovníky do Sýrie a Iráku. Ve Francii zase platí speciální bezpečnostní opatření od loňských útoků v Paříži. Stejná je situace také v Belgii.

Ani v Řecku, které je zmítáno ekonomickou krizí, není pro turisty úplně bezpečno. Demonstranti už několikrát napadli vládní a diplomatické budovy a nepokoje se odehrávaly i v nákupních centrech. Dobrou zprávu ale mají Britové pro milovníky Chorvatska, ze zemí u Středozemního moře patří mezi ty bezpečnější.

Témata: dovolená | Terorismus
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Pozor na suvenýry z dovolených. Celníci rozdrtili tunu korálů a mušlí,…

10.09.2018 19:15 Rosenheim - Němečtí celníci v Bavorsku zničili tunu ilegálně dovezených korálů, mušlí a ulit. Jde o…

Řecký ostrovní ráj se potápí pod náporem turistů. Úřady řekly: A dost!

09.09.2018 18:24 Aktualizováno Santorini - Od března do prosince téměř každý den vysypou výletní lodě na ostrově Santorini tisíce…

Seven Sisters. Krásné místo plné hazardujících turistů

06.09.2018 18:39 Seven Sisters je skupina křídových útesů, které jsou součástí národního parku South Downs, přesněji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama