Dovolená v Evropě je v ohrožení: Které země nejsou bezpečné? Mapa

Praha - Jet na dovolenou snad nikdy nebylo rizikovější než letos. Hrozba terorismu se nese celou Evropou a člověk si nemůžu být stoprocentně jistý takřka nikde. Nejnovější mapa britského ministerstva zahraničí ukazuje, kde je v Evropě nejbezpečněji.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Bezpečnost je možná tím nejdůležitějším kritériem, podle kterého lidé v současnosti vybírají dovolenkové destinace. Hrozba terorismu se už totiž netýká jen arabských zemí či Spojených států, v ohrožení jsou také Evropa.

Britské ministerstvo zahraničí sestavilo mapu (zde), která ukazuje, jaké riziko vám v jednotlivých státech hrozí. Píše o tom britský web Express. Největšímu nebezpečí se podle Britů vystavujete v západní Evropě. Jedná se o země, kde už v minulosti teroristé zaútočili.

Naopak nejbezpečnější pro vás bude, když zůstanete o prázdninách doma. Česká republika je, podle mapy, zemí, kde vám téměř žádné riziko nehrozí. Bez obav se můžete vydat také třeba do Polska nebo do Pobaltí. Jistou hrozbu ale vidí Britové na sousedním Slovensku, které je jedním z nejoblíbenějších míst Čechů na dovolenou.

Největšími hrozbami jsou teroristé s puškami či nastražené výbušniny. Například ve Španělsku policie v loňském roce odhalila několik buněk, které verbovaly bojovníky do Sýrie a Iráku. Ve Francii zase platí speciální bezpečnostní opatření od loňských útoků v Paříži. Stejná je situace také v Belgii.

Ani v Řecku, které je zmítáno ekonomickou krizí, není pro turisty úplně bezpečno. Demonstranti už několikrát napadli vládní a diplomatické budovy a nepokoje se odehrávaly i v nákupních centrech. Dobrou zprávu ale mají Britové pro milovníky Chorvatska, ze zemí u Středozemního moře patří mezi ty bezpečnější.

Témata: dovolená | Terorismus
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mešita i antický amfiteátr. Plovdiv je evropským městem kultury, na…

12.01.2019 19:28 Druhé největší bulharské město Plovdiv se dnes oficiálně stalo Evropským hlavním městem kultury pro…

Nejpříjemnější země? Zahraniční turisté v anketě zvolili i Česko

12.01.2019 13:10 Nejoblíbenějším typem ubytování jsou podle jednoho z největších internetových rezervačních portálů…

Nechali byste si na ulici vyčistit uši? Vítejte v moderní metropoli Barmy

12.01.2019 08:48 Instalatér, veřejný písař, čistič uší - takové drobné profese oživují historické centrum Rangúnu a…

Na výletní lodi v Karibiku řádí virus, onemocnělo 300 lidí včetně posádky

11.01.2019 13:20 Zažívací potíže postihly téměř 300 cestujících a členů posádky americké výletní lodě na cestě po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama