Dovolená dle představ na poslední chvíli letos nemusí vyjít, oblíbené destinace již hlásí vyprodáno

Brno - Léto se blíží a pro řadu lidí to znamená jediné - dovolená u moře. Kam se letos čeští turisté vydávají a kde můžete ušetřit? V rozhovoru pro server Euro Zprávy nejen na tyto otázky odpovídala ředitelka portálu Dovolená.cz Eva Sedlmajerová.

Přidejte svůj názor

Dominikánská republika, ilustrační fotografie

Vzhledem k současné bezpečnostní situaci ve světě se jistě řada cesty do zahraničí obává a to obzvlášť do některých destinací. Přemýšlejí lidé více nad tím, kde stráví svoji dovolenou?
ES: Je vidět, že klienti letos opravdu zvažují, jakou destinaci si pro svoji dovolenou vybrat. Bulharsko i Španělsko letos například rozhodně patří k nejpoptávanějším cílům pro letní dovolenou, což má ale i své nevýhody. Většina atraktivních termínů je již vyprodána, zejména to platí pro odlety z Brna nebo Ostravy. Španělsko zase využilo velkého zájmu turistů a zavedlo platbu pobytové taxy na Baleárských ostrovech, tedy Ibize a Mallorce. Tradičně velký zájem je o řecké ostrovy, tato destinace je z hlediska leteckých dovolených v ČR každoročně jedničkou. 

A co destinace jako Turecko, Tunisko či Egypt?
ES: Zájem o Turecko je letos nižší, což se projevuje poklesem cen. V posledních 2-3 týdnech jsme však zaznamenali nárůst prodejů zájezdů do této destinace a to především kvůli velmi výhodným cenám luxusních hotelů. Kombinace skvělého servisu a výborné ceny láká stále více klientů, kteří váhali tuto destinaci letos volit. Výhodou je letos i fakt, že do této destinace z politických důvodů letos prakticky necestují ruští klienti, kapacity jsou tedy dostatečné. V případě Egypta a Tuniska došlo ke snížení zájmu již loni, a situace se nijak zásadně nemění.

Řada lidí zajisté také zvolí variantu tuzemské dovolené - zaznamenali jste nárůst zájmu o tuto variantu?
ES:  Ano, letos pozorujeme nárůst zájmu o dovolenou vlastní dopravou, ale spíše než v rámci ČR vidíme, že klienti míří na dovolené do Rakouska, Maďarska nebo na Slovensko. Rakousko, které většina turistů zná jako vyloženě zimní, tedy lyžařskou destinaci, ale letos táhne i na aktivní dovolenou v létě, tedy na turistiku do hor, dovolenou s koupáním u rakouských jezer nebo cyklistické výlety. A výběr a služby wellness hotelů mohou zaujmout ty, kteří chtějí na dovolené opravdu jen relaxovat.

Která destinace letos nejvíce láká?
ES: Zatím to vypadá, že všichni Češi míří do Španělska a Řecka, ale samozřejmě se dobře prodávají i tradiční destinace, tedy Chorvatsko a Itálie. Myslím, že letos všechny překvapí právě Rakousko, ale věřím, že i nakonec Turecko, kde pořadatelské CK výrazně snížily cenu pobytů bude hrát - především v last minute prodejích - velkou roli.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Airbnb stahuje nabídky ubytování v židovských osadách. Izrael se dopálil

20.11.2018 10:04 Mezinárodní služba Airbnb stáhla ze své ubytovací nabídky adresy v židovských osadách na…

Tragická turistická sezona: V cizině zemřelo 85 Čechů, nejvíc v Chorvatsku

12.11.2018 13:59 V letošní turistické sezoně mírně ubylo Čechů, kteří zahynuli v zahraničí. Za hranicemi zemřelo 85…

Město Nazaret Illit změní název, zmatených turistů z ciziny už má dost

08.11.2018 07:44 Občany izraelského Nazaret Illitu unavuje neustálá záměna jejich města s biblickým Nazaretem, a…

Nejnachmelenější místo na světě? V tomto hotelu by se Čechům určitě líbilo

04.11.2018 09:33 Milovníci piva, kteří sní o tom, že se ráno probudí v pokoji provoněném chmelem a sladem, mají nyní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama