Dovolená dle představ na poslední chvíli letos nemusí vyjít, oblíbené destinace již hlásí vyprodáno

Brno - Léto se blíží a pro řadu lidí to znamená jediné - dovolená u moře. Kam se letos čeští turisté vydávají a kde můžete ušetřit? V rozhovoru pro server Euro Zprávy nejen na tyto otázky odpovídala ředitelka portálu Dovolená.cz Eva Sedlmajerová.

Přidejte svůj názor

Dominikánská republika, ilustrační fotografie

Vzhledem k současné bezpečnostní situaci ve světě se jistě řada cesty do zahraničí obává a to obzvlášť do některých destinací. Přemýšlejí lidé více nad tím, kde stráví svoji dovolenou?
ES: Je vidět, že klienti letos opravdu zvažují, jakou destinaci si pro svoji dovolenou vybrat. Bulharsko i Španělsko letos například rozhodně patří k nejpoptávanějším cílům pro letní dovolenou, což má ale i své nevýhody. Většina atraktivních termínů je již vyprodána, zejména to platí pro odlety z Brna nebo Ostravy. Španělsko zase využilo velkého zájmu turistů a zavedlo platbu pobytové taxy na Baleárských ostrovech, tedy Ibize a Mallorce. Tradičně velký zájem je o řecké ostrovy, tato destinace je z hlediska leteckých dovolených v ČR každoročně jedničkou. 

A co destinace jako Turecko, Tunisko či Egypt?
ES: Zájem o Turecko je letos nižší, což se projevuje poklesem cen. V posledních 2-3 týdnech jsme však zaznamenali nárůst prodejů zájezdů do této destinace a to především kvůli velmi výhodným cenám luxusních hotelů. Kombinace skvělého servisu a výborné ceny láká stále více klientů, kteří váhali tuto destinaci letos volit. Výhodou je letos i fakt, že do této destinace z politických důvodů letos prakticky necestují ruští klienti, kapacity jsou tedy dostatečné. V případě Egypta a Tuniska došlo ke snížení zájmu již loni, a situace se nijak zásadně nemění.

Řada lidí zajisté také zvolí variantu tuzemské dovolené - zaznamenali jste nárůst zájmu o tuto variantu?
ES:  Ano, letos pozorujeme nárůst zájmu o dovolenou vlastní dopravou, ale spíše než v rámci ČR vidíme, že klienti míří na dovolené do Rakouska, Maďarska nebo na Slovensko. Rakousko, které většina turistů zná jako vyloženě zimní, tedy lyžařskou destinaci, ale letos táhne i na aktivní dovolenou v létě, tedy na turistiku do hor, dovolenou s koupáním u rakouských jezer nebo cyklistické výlety. A výběr a služby wellness hotelů mohou zaujmout ty, kteří chtějí na dovolené opravdu jen relaxovat.

Která destinace letos nejvíce láká?
ES: Zatím to vypadá, že všichni Češi míří do Španělska a Řecka, ale samozřejmě se dobře prodávají i tradiční destinace, tedy Chorvatsko a Itálie. Myslím, že letos všechny překvapí právě Rakousko, ale věřím, že i nakonec Turecko, kde pořadatelské CK výrazně snížily cenu pobytů bude hrát - především v last minute prodejích - velkou roli.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mešita i antický amfiteátr. Plovdiv je evropským městem kultury, na…

12.01.2019 19:28 Druhé největší bulharské město Plovdiv se dnes oficiálně stalo Evropským hlavním městem kultury pro…

Nejpříjemnější země? Zahraniční turisté v anketě zvolili i Česko

12.01.2019 13:10 Nejoblíbenějším typem ubytování jsou podle jednoho z největších internetových rezervačních portálů…

Nechali byste si na ulici vyčistit uši? Vítejte v moderní metropoli Barmy

12.01.2019 08:48 Instalatér, veřejný písař, čistič uší - takové drobné profese oživují historické centrum Rangúnu a…

Na výletní lodi v Karibiku řádí virus, onemocnělo 300 lidí včetně posádky

11.01.2019 13:20 Zažívací potíže postihly téměř 300 cestujících a členů posádky americké výletní lodě na cestě po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama