MZV varuje české turisty: Jedete do Tuniska? Dávejte si pozor

Praha - Ministerstvo zahraničních věcí varuje všechny Čechy, kteří cestují do Tuniska. Mají být maximálně opatrní, protože v severoafrické zemi pořád není bezpečno.

Přidejte svůj názor

Tunisko
doporučujeme

"MZV ČR vyzývá občany ČR při cestách do Tuniska k maximální obezřetnosti, doporučuje vyhýbat se místům s velkou koncentrací osob, individuálnímu cestování po zemi a nočnímu cestování mimo nejdůležitější silniční trasy," píše se v doporučení čerstvě vyvěšeném na resortním webu.

Důvodem je to, že v zemi pořád platí výjimečný stav vyhlášený na konci loňského roku kvůli teroristickým útokům v muzeu Bardo, turistickém letovisku Sousse a také proti tuniským bezpečnostním složkám. Aktuálně je výjimečný stav vyhlášený do 23. června.

Čeští turisté by také neměli cestovat do oblastí kolem hranic s Alžírskem a Libyí a do horských oblastí guvernátů Kasserine a Kef, kde tuniská armáda často zasahuje proti teroristům.

"Dále MZV ČR nedoporučuje cestovat do oblasti měst Siliana, Kairouan a Kasserine, do pouštní zóny jižně od linie Bir Rijm Maatoug – Borj Bourguiba – Ben Guerdan a do horské oblasti na severozápadě Tuniska," varuje také ministerstvo.

Turisté by u sebe měli pořád mít doklady a cestovní pasy, vždy poslouchat pokynů tuniských policistů a vojáků. A pro jistotu se také zaregistrovat do systému DROZD (zde).

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Návštěva muzea nemusí být nuda: Nejkurióznější expozice z celého světa

05.12.2019 09:18 Jít o dovolené do muzea se někomu může zdát jako velká nuda, španělský server eldiario.es ale tento…

Hledáte exotickou dovolenou plnou vzrušujících zážitků? Vydejte se do…

28.11.2019 05:40 Vietnam se pyšní velkou rozmanitostí, v zemi najdete úchvatné hory, překrásné pláže, jedinečná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama