MZV varuje Čechy před cestou do Francie: Na co si dát velký pozor

Praha - Ve Francii dnes startuje dlouho očekávané mistrovství Evropy ve fotbale. Hrát se bude v deseti městech po celé zemi a zúčastní se ho stovky tisíc zahraničních návštěvníků. Ve Francii platí od loňských teroristických útoků mimořádná bezpečnostní opatření.

Francie
doporučujeme

V souvislosti s fotbalovým mistrovstvím budou bezpečnostní pravidla ještě přísnější. V ulicích a u stadionů budou hlídkovat desetitisíce vojáků a policistů. Při vstupu na turisticky atraktivní místa, kulturní a sportovní akce a do nákupních center se budou provádět bezpečnostní kontroly. Přísnější bezpečnostní kontroly jsou též při odbavení na letištích.

České ministerstvo zahraničí vydalo pro fotbalové fanoušky i turisty doporučení, jak se při cestě do Francie chovat. "Všem fanouškům doporučujeme řídit se důsledně pokyny pořadatelů, bezpečnostních orgánů i pracovníků soukromých bezpečnostních agentur," píše na svých stránkách ministerstvo.

Před cestou

Zkontrolujte si platnost dokladů - do Francie můžete cestovat s cestovním pasem nebo občanským průkazem. Od všech dokladů si udělejte kopie. Nezapomeňte si sjednat zdravotní připojištění zahrnující repatriaci. Pokud pojedete autem, sjednejte si havarijní pojištění zahrnující asistenční služby. K povinné výbavě ve Francii patří kromě reflexní vesty a výstražného trojúhelníku také alkohol tester.

Ubytování si zajistěte předem a informujte své blízké, kde se budete zdržovat. Registrujte se také do Dobrovolné registrace občanů ČR při cestách do zahraničí. Uložte si telefonní číslo na konzulární pomoc velvyslanectví ČR ve Francii - 06 07 76 43 94.

Během cesty

Počítejte s dostatečnou časovou rezervou, a to zvláště kvůli zvýšeným kontrolám na hranicích a letištích. Dávejte si pozor na osobní věci a zavazadla. Doklady, platební karty a hotovost rozdělte na více částí. Nocujte jen v ubytovacích zařízeních, nepřespávejte v autě mimo kemp, a to ani na odpočívadlech nebo parkovištích u benzinek. Po příjezdu do města navštivte místní přijímací či turistické centrum.

Na stadionu a ve fan zóně

Ke vstupu na stadion použijte jen vstupenky zakoupené oficiální cestou. Pravost vstupenek se bude při vstupu prověřovat zvláštními detektory, kontrolovat se při vstupu budou hned několikrát. K cestě na stadion použijte městskou hromadnou dopravu.

Stadiony budou otevřeny tři hodiny před zápasem. Na stadiony je zakázáno vnášet tekutiny, zbraně, nebezpečné předměty, výbušniny, světlice a pyrotechniku. Větší zavazadla nebo třeba trumpety nechte doma.

Občanům ČR budou v místě zápasů české reprezentace nápomocni zástupci české ambasády pro fanoušky. Ve Francii bude rovněž působit český policejní tým. Českým občanům v nouzi bude k dispozici zástupce konzulárního úseku, který bude také přítomen v místě zápasů české reprezentace.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Slovinsku jsou stovky Čechů. Další patrně dovolenou zruší, domnívají se…

07.08.2020 13:57 Aktualizováno Ve Slovinsku je nyní několik set Čechů. Turistů, kteří si rezervaci zajistili před 6. srpnem se…

Slovinsko opět zavádí pro Čechy povinnou karanténu, tranzit je možný

07.08.2020 08:48 Slovinsko v noci znovu zařadilo Česko mezi středně rizikové státy z hlediska rizika nákazy…

Hrad Windsor zpřístupní pro veřejnost unikátní zahradu +VIDEO

06.08.2020 14:42 Hrad Windsor, který je jedním ze sídel britské královny Alžběty II., otevře po více než 40 letech…

Do Chorvatska zavítalo v červenci 2,4 milionu turistů. Víc, než se čekalo

04.08.2020 17:01 V červenci přijelo do Chorvatska 2,44 milionu turistů, kteří stojí za 18,6 milionu přenocování,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama