MZV varuje Čechy před cestou do Francie: Na co si dát velký pozor

Praha - Ve Francii dnes startuje dlouho očekávané mistrovství Evropy ve fotbale. Hrát se bude v deseti městech po celé zemi a zúčastní se ho stovky tisíc zahraničních návštěvníků. Ve Francii platí od loňských teroristických útoků mimořádná bezpečnostní opatření.

Přidejte svůj názor

Francie

V souvislosti s fotbalovým mistrovstvím budou bezpečnostní pravidla ještě přísnější. V ulicích a u stadionů budou hlídkovat desetitisíce vojáků a policistů. Při vstupu na turisticky atraktivní místa, kulturní a sportovní akce a do nákupních center se budou provádět bezpečnostní kontroly. Přísnější bezpečnostní kontroly jsou též při odbavení na letištích.

České ministerstvo zahraničí vydalo pro fotbalové fanoušky i turisty doporučení, jak se při cestě do Francie chovat. "Všem fanouškům doporučujeme řídit se důsledně pokyny pořadatelů, bezpečnostních orgánů i pracovníků soukromých bezpečnostních agentur," píše na svých stránkách ministerstvo.

Před cestou

Zkontrolujte si platnost dokladů - do Francie můžete cestovat s cestovním pasem nebo občanským průkazem. Od všech dokladů si udělejte kopie. Nezapomeňte si sjednat zdravotní připojištění zahrnující repatriaci. Pokud pojedete autem, sjednejte si havarijní pojištění zahrnující asistenční služby. K povinné výbavě ve Francii patří kromě reflexní vesty a výstražného trojúhelníku také alkohol tester.

Ubytování si zajistěte předem a informujte své blízké, kde se budete zdržovat. Registrujte se také do Dobrovolné registrace občanů ČR při cestách do zahraničí. Uložte si telefonní číslo na konzulární pomoc velvyslanectví ČR ve Francii - 06 07 76 43 94.

Během cesty

Počítejte s dostatečnou časovou rezervou, a to zvláště kvůli zvýšeným kontrolám na hranicích a letištích. Dávejte si pozor na osobní věci a zavazadla. Doklady, platební karty a hotovost rozdělte na více částí. Nocujte jen v ubytovacích zařízeních, nepřespávejte v autě mimo kemp, a to ani na odpočívadlech nebo parkovištích u benzinek. Po příjezdu do města navštivte místní přijímací či turistické centrum.

Na stadionu a ve fan zóně

Ke vstupu na stadion použijte jen vstupenky zakoupené oficiální cestou. Pravost vstupenek se bude při vstupu prověřovat zvláštními detektory, kontrolovat se při vstupu budou hned několikrát. K cestě na stadion použijte městskou hromadnou dopravu.

Stadiony budou otevřeny tři hodiny před zápasem. Na stadiony je zakázáno vnášet tekutiny, zbraně, nebezpečné předměty, výbušniny, světlice a pyrotechniku. Větší zavazadla nebo třeba trumpety nechte doma.

Občanům ČR budou v místě zápasů české reprezentace nápomocni zástupci české ambasády pro fanoušky. Ve Francii bude rovněž působit český policejní tým. Českým občanům v nouzi bude k dispozici zástupce konzulárního úseku, který bude také přítomen v místě zápasů české reprezentace.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Airbnb stahuje nabídky ubytování v židovských osadách. Izrael se dopálil

20.11.2018 10:04 Mezinárodní služba Airbnb stáhla ze své ubytovací nabídky adresy v židovských osadách na…

Tragická turistická sezona: V cizině zemřelo 85 Čechů, nejvíc v Chorvatsku

12.11.2018 13:59 V letošní turistické sezoně mírně ubylo Čechů, kteří zahynuli v zahraničí. Za hranicemi zemřelo 85…

Město Nazaret Illit změní název, zmatených turistů z ciziny už má dost

08.11.2018 07:44 Občany izraelského Nazaret Illitu unavuje neustálá záměna jejich města s biblickým Nazaretem, a…

Nejnachmelenější místo na světě? V tomto hotelu by se Čechům určitě líbilo

04.11.2018 09:33 Milovníci piva, kteří sní o tom, že se ráno probudí v pokoji provoněném chmelem a sladem, mají nyní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama