Chcete levnou dovolenou a pocit bezpečí? Tato země je letos hitem

Praha - Hitem letošní sezóny je dovolená v Bulharsku. Nejenže tam na vás čeká azurové moře a nádherné pláže, ale oproti jiným destinacím vychází o dost levněji.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Před třiceti lety se jezdilo do Bulharska téměř pořád, mnoho jiných možností totiž lidé neměli. Když se po revoluci otevřely hranice, každý se chtěl podívat jinam, než do "spřáteleného" Bulharska. Na krásnou přírodu, úchvatně čisté moře a vynikající jídlo se malinko zapomnělo.

V posledních letech se ale Bulharsko znovu dostává do módy. Může za to především fakt, že dovolenou se vším všudy tady pořídíte za pár tisícovek a levno je na naše poměry i v zemi samotné. Neustále zde vylepšují služby a kompletně zrekonstruované hotely jsou k nerozeznání od těch v nejlepších evropských letoviscích.

Roli při výběru dovolené hrají letos také mezinárodní problémy. Hodně lidí má strach z uprchlíků a extremistů, obojí se ale Bulharsku víceméně vyhnulo. Migranti zvolili raději cestu přes Řecko a Maďarsko, extremistické islámské skupiny zase nemají v Bulharsku oporu v náboženství. Většina věřících jsou tady pravoslavní křesťané.

Křišťálové moře, zlatavé pláže

Bulharsko potěší především milovníky tepla, panuje zde kontinentální podnebí, takže v létě si tady sluníčka užijete do sytosti. Země je pověstná svými zlatavými písečnými plážemi zvolna se svažujícími do moře, které nejednoho překvapí svou čistotou. Průzračnou vodou vidíte klidně i dvacet metrů hluboko.

Místo je ideální pro děti o které se díky postupnému vstupu do moře nemusíte tolik bát. Na rozdíl třeba od Chorvatska odpadá také problém s nebezpečnými mořskými ježky, ty tady nenajdete. Pláže s horkým pískem jsou zase perfektní pro zahrabávání se, stavění hradů či her bez rizika, že si ublíží o tvrdé nebo špičaté kameny.

Psali jsme:  

Díky příznivému klimatu si turisté pochvalují teplotu vody, ve které se dá koupat, i když je zrovna pod mrakem. Na své si přijdou i ti, kteří zbožňují koupání ve vlnách. Bulharsko je pověstné jedněmi z největších vln v Evropě. Ty jsou občas tak velké, že jsou plavčíci nuceni koupání na nějakou dobu zakázat. Pokud nejste povalovací typ, můžete vyrazit do hor nebo obdivovat krásu bulharských památek.

Krátká cesta, podobná země

Velkou výhodou je, že Bulharsko od nás není zase tak daleko. Autem nebo autobusem sem dojedete přibližně za den, letadlem cesta trvá necelé dvě hodinky. Od roku 2007 je Bulharsko členem Evropské unie a i když nepatří do Schengenu, k cestě vám postačí jen občanka. Kontroly na hranicích už také nejsou tak drastické, jako v minulosti. Česko má v Bulharsku kromě ambasády také dva konzuláty.

Protože je bulharština slovanského původu, nemusíte se bát, že se tady bez cizího jazyka neobejdete. Během pár dní bulharštině na běžné úrovni porozumíte, na mnoha místech se navíc setkáte s češtinou. Dejte jen pozor na gesta, jak je známo, v Bulharsku kývání hlavou na souhlas znamená něco úplně jiného než u nás.

Loading...
Témata: dovolená | Bulharsko
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští turisté děsí zahraničí. Smrt si je letos našla častěji než loni

08.09.2019 20:02 I tento rok se zpět z dovolených vrátilo méně Čechů, než kolik na ně vyrazilo. Důvodem bývá…

Bič na turisty. Sardinie kvůli krádežím na plážích nasadilo "strážce písku"

24.08.2019 16:59 Italské město Cabras na západě Sardinie, které je známé svou ohromnou bělostnou pláží, dnes k moři…

V Barceloně útočí gangy teenagerů, okrádají turisty na ulici. Vydáno…

22.08.2019 10:28 Generální konzulát Spojených států v Barceloně ve středu upozornil americké občany, aby byli…

Rusko chce "nakopnout" cestovní ruch, zjednoduší vydávání turistických víz

14.08.2019 13:26 Ruské ministerstvo zahraničí se rozhodlo zjednodušit vydávání turistických víz cizincům a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama