Zabavte děti a sami si užívejte: Tyto chorvatské pláže jsou ideální

Záhřeb - Chorvatsko u Čechů dlouhodobě platí za jedničku, co se týče dovolených u moře. A dávno už to nejsou jen betonové plácky, které Jadranské moře omývá. Exotiky si tady i s dětmi můžete užít za pár kaček.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Připadá vám Chorvatsko jako nudná destinace pro ty, kteří nemají peníze na nic luxusnějšího? Omyl! I v Chorvatsku se najdou místa, která vám vyrazí dech. A i když si tady zrovna nepostavíte hrad z písku, jemné oblázky vám to stokrát vynahradí.

Je těžké vybrat místo, které uspokojí všechny, a obzvlášť to platí pro rodiny s dětmi. Stačí totiž dítko jen na chvíli spustit z očí a může dojít k neštěstí. I v Chorvatsku se ale najdou místa, která jsou pro ty nejmenší jako dělaná. Chorvatský web Punkufer doporučuje pláže u městečka Trogir, letovisko Baška Voda a přímořskou vesnici Tribunj. Fungují tady animátoři, kteří vaše ratolesti zabaví, zatímco vy si budete moct užívat sluníčka.

Trogir

Toto historické město láká rodiny s dětmi už desítky let. Užijí si tady svěží subtropickou vegetaci, krásné zátoky a husté borové lesy. Oblíbená je oblázková pláž Medena, která se nachází na riviéře Seget. Je dlouhá 3 kilometry a na své si tu přijde skutečně každý. K dispozici je tady tobogán, centrum vodních sportů, tenisové kurty, fotbalová, basketbalová a volejbalová hřiště.

Na pláži je také k dispozici bar, ve kterém se můžete kdykoli osvěžit, a restaurace, kde můžete zahnat hlad. Samozřejmostí jsou sprchy, toalety, šatny či půjčovna lehátek a slunečníků.

Baška Voda

Baška Voda patří mezi nejoblíbenější a nejkrásnější oblasti Středozemního moře. Dříve rybářská vesnice se rozrostla v luxusní letovisko. Pláže jsou tady označeny modrou vlajkou, to znamená, že splňují standardy týkající se péče o životní prostředí. Je ideálním místem pro milovníky vodních sportů, můžete si tady zahrát množství míčových her, půjčit si kolo nebo třeba vodní skútr.

Tribunj

Mezi Šibeníkem a Zadarem se na ostrově rozprostírá malá rybářská vesnice Tribunj. Dřív byla s pevninou spojena jen můstkem, dnes už se resort rozšířil i na pevninu. Uchvátí vás svou jedinečnou architekturou a malebným přístavem. Hříchem by bylo neochutnat tady čerstvé ryby.

Čekat na vás budou nádherné oblázkové pláže. Těmi nejoblíbenějšími jsou Zamalin, Bristak a Sovlje. K dispozici jsou lehátka i slunečníky, plážový bar je jen několik metrů. Vyzkoušet si tady můžete snad všechny sporty, na které si vzpomenete, včetně minigolfu, jízdy na banánu nebo parašutismu.

Témata: dovolená | Chorvatsko
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Betlém před Vánoci praská ve švech, turisté se jen hrnou

15.12.2018 08:48 Palestinský Betlém zažívá mimořádně úspěšnou turistickou sezónu, místní hotely jsou o vánočním čase…

Šéf Twitteru propagoval cestování v Barmě. Táhni k čertu, vzkázali mu lidé

10.12.2018 08:26 Šéf Twitteru Jack Dorsey sklidil kritiku poté, co propagoval převážně buddhistickou Barmu jako…

Kde zažít atmosféru seriálu Hra o trůny? Davy fanoušků míří do…

02.12.2018 16:56 Chorvatsko patří k českým dovolenkářům stejně neodmyslitelně, jako pořádná pěnivá čepice na točené…

Šikmá věž v Pise se trochu narovnala. Inženýři jí z věku ubrali 200 let

22.11.2018 09:57 Slavná věž v italském městě Pisa se přestala naklánět, dokonce se o kus napřímila díky inženýrským…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama