Zabavte děti a sami si užívejte: Tyto chorvatské pláže jsou ideální

Záhřeb - Chorvatsko u Čechů dlouhodobě platí za jedničku, co se týče dovolených u moře. A dávno už to nejsou jen betonové plácky, které Jadranské moře omývá. Exotiky si tady i s dětmi můžete užít za pár kaček.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Připadá vám Chorvatsko jako nudná destinace pro ty, kteří nemají peníze na nic luxusnějšího? Omyl! I v Chorvatsku se najdou místa, která vám vyrazí dech. A i když si tady zrovna nepostavíte hrad z písku, jemné oblázky vám to stokrát vynahradí.

Je těžké vybrat místo, které uspokojí všechny, a obzvlášť to platí pro rodiny s dětmi. Stačí totiž dítko jen na chvíli spustit z očí a může dojít k neštěstí. I v Chorvatsku se ale najdou místa, která jsou pro ty nejmenší jako dělaná. Chorvatský web Punkufer doporučuje pláže u městečka Trogir, letovisko Baška Voda a přímořskou vesnici Tribunj. Fungují tady animátoři, kteří vaše ratolesti zabaví, zatímco vy si budete moct užívat sluníčka.

Trogir

Toto historické město láká rodiny s dětmi už desítky let. Užijí si tady svěží subtropickou vegetaci, krásné zátoky a husté borové lesy. Oblíbená je oblázková pláž Medena, která se nachází na riviéře Seget. Je dlouhá 3 kilometry a na své si tu přijde skutečně každý. K dispozici je tady tobogán, centrum vodních sportů, tenisové kurty, fotbalová, basketbalová a volejbalová hřiště.

Na pláži je také k dispozici bar, ve kterém se můžete kdykoli osvěžit, a restaurace, kde můžete zahnat hlad. Samozřejmostí jsou sprchy, toalety, šatny či půjčovna lehátek a slunečníků.

Baška Voda

Baška Voda patří mezi nejoblíbenější a nejkrásnější oblasti Středozemního moře. Dříve rybářská vesnice se rozrostla v luxusní letovisko. Pláže jsou tady označeny modrou vlajkou, to znamená, že splňují standardy týkající se péče o životní prostředí. Je ideálním místem pro milovníky vodních sportů, můžete si tady zahrát množství míčových her, půjčit si kolo nebo třeba vodní skútr.

Tribunj

Mezi Šibeníkem a Zadarem se na ostrově rozprostírá malá rybářská vesnice Tribunj. Dřív byla s pevninou spojena jen můstkem, dnes už se resort rozšířil i na pevninu. Uchvátí vás svou jedinečnou architekturou a malebným přístavem. Hříchem by bylo neochutnat tady čerstvé ryby.

Čekat na vás budou nádherné oblázkové pláže. Těmi nejoblíbenějšími jsou Zamalin, Bristak a Sovlje. K dispozici jsou lehátka i slunečníky, plážový bar je jen několik metrů. Vyzkoušet si tady můžete snad všechny sporty, na které si vzpomenete, včetně minigolfu, jízdy na banánu nebo parašutismu.

Loading...
Témata: dovolená | Chorvatsko
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtelný virus v Řecku, žraloci v Chorvatsku, uzemněná letadla. Čechy čeká…

20.06.2019 22:00 Aktualizováno Řadu Čechů mohou letos na dovolené potkat nepříjemné komplikace. Nejnavštěvovanější destinace trápí…

První podmořská restaurace v Evropě? Fanoušci katastrofických filmů budou…

18.06.2019 09:46 "Tohle malé okénko máme nedaleko kuchyně. Pokaždé, když před ním plave nějaká trochu zvláštní ryba,…

Letní sezóna je tu! Na co si dávat pozor při sjednávání cestovního…

13.06.2019 12:05 Máte už naplánovanou letní dovolenou? Pojedete do přírody, k moři, za kulturou, anebo za sportem?…

Na dovolenou autem? Natankujte v Česku, u moře se nedoplatíte

12.06.2019 07:49 Pohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama