Češi stále volají na krizovou linku MZV. Cestovky uklidňují: V tureckých letoviscích je klid

Praha - Na krizovou linku, kterou zřídilo ministerstvo zahraničí kvůli situaci v Turecku, se stále obrací řada českých turistů. Chtějí informace především ohledně logistiky. V tureckých letoviscích je úplný klid.

Přidejte svůj názor

Letadlo společnosti Travel Service

Mluvčí MZV Michaela Lagronová řekla, že se situace uklidňuje a lidé se nejčastěji ptají na letecké spoje. I těchto dotazů ubylo potom, co v sobotu večer začala znovu fungovat turecká letiště.

"Situace je stabilní, stále ale platí sobotní výzva ministerstva," uvedla Lagronová. Po zasedání krizového štábu v sobotu ministerstvo vyzvalo občany, aby necestovali do Ankary, Istanbulu a na jihovýchod země. Při cestování a pobytu v ostatních oblastech Turecka je třeba dbát maximální opatrnosti, zdržovat se pokud možno v prostorách hotelů, vyhýbat se větším shromážděním osob a centrům větších měst.

V případě, že se situace vyostří, je Česko připraveno do dvou hodin vypravit do oblasti vojenský speciál.

Do Turecka dnes ráno odletělo se společností Travel Service na dovolenou asi čtyři pětiny českých turistů. Zbytku klientů cestovní kanceláře vesměs nabídnou storno zájezdu či jinou destinaci.

"Na dnešním letu do Antalye, který odlétal ve 04:45 ráno, nám z celkové kapacity 121 míst nenastoupilo k odletu osm pasažérů," řekl ČTK marketingový ředitel Exim Tours Stanislav Zíma. Klienti, kteří neodletěli, mají možnost si svoji dovolenou posunout (v tom samém hotelu), nebo zcela změnit destinaci. Tato možnost platí pro odlety do 19. července. "Na místě neevidujeme přání si dovolenou zkrátit a předčasně se vrátit," dodal.

Psali jsme:  

Klientů CK Alexandria odletělo 40 procent, deset procent jich využije možnost uplatnit storno zájezdu a zbytek jinou destinaci. Mluvčí kanceláře Petr Šatný uvedl, že všichni jejich klienti, kteří v Turecku jsou, chtějí nakonec v dovolené pokračovat.

Firo Tour vypravovala klienty do Turecka v sobotu podvečer. Odletělo asi 70 procent turistů, kteří měli naplánovanou dovolenou. "Ti, co projevili zájem o překnihování, tak jsme jim překnihovali zájezd na jinou destinaci s odletem dnes či v pondělí. Klienti, kteří odletěli, přijeli do hotelů v pořádku a žádné problémy nebyly," uvedla ředitelka prodeje kanceláře Alena Pilná.

"Situace na Turecké riviéře zůstává bezproblémová, podle zpráv od našich delegátů to uklidnilo i klienty, kteří tak pokračují v dovolené. Žádné problémy hlášené nemáme. Přesto klientům, kteří mají koupený zájezd do konce následujícího týdne, nabízíme bezplatně možnost vyměnit Tureckou riviéru za jinou destinaci," upozornil mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zájem Čechů o exotickou dovolenou roste. Které destinace nejvíc frčí?

18.02.2019 12:09 Zájem Čechů o dovolené v exotických destinacích loni vzrostl zhruba o desetinu. Nejpopulárnější…

Dovolená v Bibione? Letovisko zakáže kouření na osmi kilometrech pláže

15.02.2019 07:46 Italské přímořské letovisko Bibione zakáže od letošního léta kouření na celé své osm kilometrů…

Mešita i antický amfiteátr. Plovdiv je evropským městem kultury, na…

12.01.2019 19:28 Druhé největší bulharské město Plovdiv se dnes oficiálně stalo Evropským hlavním městem kultury pro…

Nejpříjemnější země? Zahraniční turisté v anketě zvolili i Česko

12.01.2019 13:10 Nejoblíbenějším typem ubytování jsou podle jednoho z největších internetových rezervačních portálů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama