Puč v Turecku Čechy příliš nevystrašil, zájezdy na další dny neruší

Praha - Pokus o převrat v Turecku Čechy příliš nevyděsil. Svou letní dovolenou stornují jen zřídka, vyplývá z dnešních informací cestovních kanceláří.

Přidejte svůj názor

Turecko, ilustrační foto

CK Alexandria bude obvolávat zákazníky, kteří mají koupený zájezd do Turecka s odletem v pátek a v neděli. Nabídne jim změnu zájezdu za jiný z nabídky. "V tuto chvíli registrujeme požadavek části klientů na změnu zájezdu - na dovolenou chtějí, ale preferovali by jinou zemi než Turecko. Přesto se nejedná o nijak závratné počty, velká část klientů se spíše ptá na aktuální situaci v letoviscích," uvedl marketingový ředitel CK Petr Šatný.

Také u Čedoku jsou počty zrušených zájezdů v řádu jednotek. Klienti si zdarma vybrali jiné destinace, převážně Řecko. "Nikdo z našich klientů nepožádal o předčasný návrat z Turecka," uvedl mluvčí Hynek Špinar. Turecká riviéra podle něj zatím zůstává v nabídce CK.

"Další odlety normálně probíhají podle plánu," uvedl marketingový ředitel Exim tours Stanislav Zíma. Zájezdy na další dny stornovali podle něj jednotlivci. Exim má nyní v Turecku 1200 lidí. Ještě v sobotu kvůli obavám z vývoje neodletělo ranním letem do Antalye 27 lidí. V neděli to bylo osm lidí z celého letadla. Využili tak dvou nabízených možností - posunutí termínu zájezdu či změnu destinace.

"V úterý nám odlétá několik set lidí do Turecka, registrujeme storna v řádech jednotek," dodal ředitel cestovní kanceláře Fischer Jiří Jelínek. Podle zástupců CK Blue Style je situace v letoviscích na Turecké riviéře klidná. "Co se týče dalších odletů, ty budeme operovat standardně," uvedl mluvčí BlueStyle František Vorel. CK podle něj na podzim vyškrtla ze stálé nabídky eurovíkendy v Istanbulu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dovolená 2019? Češi ve velkém míří do muslimských zemí, strach z uprchlíků…

21.02.2019 10:45 Čeští turisté se začínají ve velkém vracet do Turecka, Egypta či Tuniska, které byly ještě nedávno…

Zájem Čechů o exotickou dovolenou roste. Které destinace nejvíc frčí?

18.02.2019 12:09 Zájem Čechů o dovolené v exotických destinacích loni vzrostl zhruba o desetinu. Nejpopulárnější…

Dovolená v Bibione? Letovisko zakáže kouření na osmi kilometrech pláže

15.02.2019 07:46 Italské přímořské letovisko Bibione zakáže od letošního léta kouření na celé své osm kilometrů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama