Dubaj chce přilákat české turisty, bude mít v Praze zastoupení

Praha/Dubaj - Dubajský úřad pro turismus a obchodní marketing zřizuje v Česku oficiální zastoupení, přičemž z Prahy bude řídit své aktivity i v Polsku, Maďarsku a Rumunsku. Emirát chce tímto krokem přilákat více návštěvníků ze střední Evropy.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Krásné snímky mlhy v Dubaji
doporučujeme

ČTK o tom dnes informovala společnost Travel Advance, která úřad v ČR zastupuje. Loni navštívilo Dubaj 45.000 českých turistů.

"V plánu je řada společenských akcí, marketingové spolupráce v rámci cestovního ruchu a mediální kampaně. Vše bude směřovat k podpoře hlavního cíle Dubaje v rámci turismu, kterým je dosáhnout 20 milionů návštěvníků v roce 2020," uvedla ředitelka zastoupení dubajského úřadu v ČR Lenka Fidranská.

Dubajský úřad pro turismus a obchodní marketing je oficiální vládní organizací, která se stará o propagaci Dubaje ve světě. Kromě celosvětových kampaní je odpovědná také za vydávání licencí a klasifikaci všech služeb v dubajském cestovním ruchu, včetně úrovně hotelů, nebo činností cestovních kanceláří a agentur.

Turistický ruch mezi oběma státy letos v květnu podpořilo také nasazení obřího Airbus A380 společnosti Emirates na pravidelné lince z Dubaje do Prahy.

SAE jsou muslimskou zemí s relativně liberálním přístupem k západnímu způsobu života. Je zde částečně povoleno sledovat satelitní TV programy, u žen se toleruje běžný, evropský způsob oblečení respektující místní kulturu. Alkoholické nápoje jsou dostupné v hotelových a dalších restauracích a barech či je možno je zakoupit ve specializovaných prodejnách. Pro konzumaci či držení alkoholu mimo hotelová zařízení je nutné vlastnit povolení Ministerstva vnitra (tzv. liquor license), která je vydáváno rezidentům-nemuslimům. Ve specializovaných obchodech lze zakoupit též vepřové maso.

Osoby nacházející se na území SAE, včetně turistů, podléhají místní legislativě, jejíž součástí je i muslimské právo šaría, upozorňuje mzv.cz. V SAE je praktikována tolerance vůči jiným náboženstvím, vč. budhismu, nicméně zde neexistuje svoboda náboženství (tj. muslimové nemají volbu přejít k jinému náboženství) a z daného důvodu není propagace a šíření jiného náboženství povolena (např. rozdávání biblí). Mimomanželský pohlavní styk je trestný, podobně i držení či užívání marihuany či dalších drog. Za spáchané trestné činy, event. za každý přestupek jsou vyměřovány velmi přísné tresty, uplatňována je presumpce viny.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Saúdská Arábie uvolňuje pravidla: Povolí nesezdaným cizincům společný…

06.10.2019 07:39 Saúdská Arábie nově povolí nesezdaným cizincům, aby směli v tamních hotelích bydlet v jednom pokoji…

Společnost Adria Airways vyhlásila bankrot, všechny lety jsou zrušeny

30.09.2019 17:31 Slovinská letecká společnost Adria Airways vyhlásila bankrot a zrušila všechny lety. Oznámil to ve…

Saúdská Arábie se otevírá turistům, láká na skalní město. O víza mohou…

27.09.2019 09:56 Saúdská Arábie se otevírá zahraničním turistům a bude vydávat víza lidem ze 49 zemí. Občané čtyř…

Proč účinky dovolené trvají tak krátce? Psychologové záhadu rozlouskli a…

26.09.2019 08:32 Sotva jsme nastoupili znovu do práce, účinek dovolené ustupuje věčnému stresu. Blahodárné psychické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama