Nemějte strach z cestování. Podívejte se, kde teroristé útočí nejvíce

Praha - S rostoucím počtem teroristických útoků stále výrazněji klesá zájem o cestování. Lidé se snaží vyhýbat oblíbeným turistickým destinacím v obavách, že by se mohly stát terčem útoku. Kam teroristé nejčastěji cílí? A kterým oblastem je lepší se vyhnout?

Přidejte svůj názor

Terorismus

Paříž. Orlando. Mnichov. Nice. To je jen malý zlomek z celkového výčtu měst, na která v posledních měsících zaútočili teroristé. Nejvíce krvavých útoků se připisuje na konto radikálů z Islámského státu, kteří nepředstavují hrozbu jen pro Sýrii a Irák, ale prakticky pro celý Západ. Postupně ale sílí i teroristické organizace jako Boko Haram, Taliban nebo Al-Kájda.

Než se proto rozhodnete někam vyjet, rozhodně je dobré zjistit si nějaké základní informace o aktuální situaci v zemi. Třeba do politicky roztříštěného Iráku a Sýrie, kde útočí hlavně Islámský stát, by napadlo vydat se jen málokoho. Tyto oblasti bývají cílem pouze těch největších odvážlivců. Damašek, Allepo, ale i Mosul bývají terčem nejen teroristů, ale i armádních jednotek, které se snaží radikální skupiny likvidovat.

S problémy se stejně tak potýká i sousední Turecko. Jen Istanbul eviduje sedm útoků, při kterých zemřelo na 71 lidí. V Ankaře se útočilo sice "jen" dvakrát, o život ale přišlo téměř tolik lidí jako v Istanbulu. Čím více na východ v této zemi půjdete, tím více můžete očekávat útok ze strany kurdských pracujících (PKK), která usiluje o vytvoření vlastního státu.

Zůstaneme-li v Evropě, v povědomí lidí ještě stále zůstávají nedávné útoky v Německu, Belgii, ale i ve Francii, která se ještě vzpamatovává z nedávného útoku v Nice, při němž zemřelo přes 80 lidí.

Od začátku letošního roku došlo ve světě k nejméně 1093 útokům, při kterých přišlo o život téměř 10 tisíc lidí! Celkový přehled všech napadených zemí i organizací, které za útoky stály, najdete podrobně i na stránkách storymaps.

Témata: Terorismus | cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skleněný most se Benátkám vymstil. Zranily se už tisíce turistů

12.10.2018 14:03 Benátská radnice vymění skleněný povrch schodů na mostě přes Canal Grande, důležitou dopravní tepnu…

Xenofobie v Africe? Státy mají utemované hranice, volný pohyb osob je sci…

11.10.2018 08:50 Zatímco mnoho Evropanů nepotřebuje pro cesty do většiny afrických států víza, afričtí cestující…

Strach o Čechy. Na Mallorce jich jsou při smrtících záplavách stovky

10.10.2018 14:36 Čeští turisté na středomořském ostrově Mallorca, který v noci na dnešek zasáhly bleskové povodně,…

Útesový most v Austrálii: Další atrakce, kde turisté umírají kvůli fotkám …

07.10.2018 09:51 Známý most Sea Cliff Bridge, který byl v roce 2005 postavený za 49 miliónů australských dolarů …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama