Cestování do zahraničí je velkým hitem. Proč?

Praha - Už dávno neplatí, že když lidé cestují, lákají je hlavně tuzemské lokality. Stále více lidí v dnešní době cestuje také do zahraničí. Z jakého důvodu to je? Možných vysvětlení je v současné době ceká řada. My se společně podíváme na několik těch skutečně nejdůležitějších.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Stoupá počet různých tematických zájezdů

To je rozhodne jeden z důvodů, proč lidé touží po tom zahraničí navštívit. Zájezdy už dávno nemusí být koncipované jenom jako čistě poznávací. Mohou být spojeny třeba s určitým zájmem, nebo koníčkem. A jednou z takových možností je třeba sport. Pokud se podíváme blíže, dominují jak četné motoristické sporty, tak může dominovat také fotbal. Zvláště nyní, kdy tuzemská liga nemá takovou úroveň, je šance vycestovat stále lákavější. Pokud i pro vás, zarezervujte si lísky na Arsenal Londýn a můžete vyrazit do Anglie. Na vlastní oči lze vidět jeden z nejznámějších klubů Evropy, na jeho stadionu Emirates, který pojme na 60 000 lidí. To ale není jediný klub, který láká. Stejně tak je možné vyrazit i jinam, konkrétně na týmy:

  • Manchester United
  • Chelsea
  • West Ham

V zahraničí lze vidět mnoho zajímavějších lákadel

Druhým důvodem, proč vycestovat do zahraničí je fakt, že je zde k vidění o mnoho více zajímavých lákadel, než tady. Je sice pravdou, že pokud se budeme držet zajímavých historických staveb, jsou možnosti téměř vyrovnané. Pokud jde ale i přírodní krásy, zahraničí rozhodně dominuje. Třeba pro četná pohoří nebo údolí, které se vážou k horám, jako jsou Alpy nebo Dolomity. Vzít si moderní dalekohledy znamená jistotu toho, že si prohlédneme nádherná místa do posledního detailu, s jistotou nádherných rozhledů do krajiny. I když Krkonoše a jiné tuzemské hory také mají své krásy, přece jenom musíme říci, že na zahraničí stále nemají a asi mít ani nebudou.

Láká také vzdělání

Ne vždy to musí být jenom zážitky, nebo poznání. Jedním z dalších důvodů, proč lidé neváhají navštívit zahraničí, je také vzdělání. Prvním z důvodů mohou být prestižní univerzity, které dají lidem potřebné vzdělání, které se může stát skvělou cestou k vysněné a dobře placené práci. Ne vždy je nutné jít jenom tímto směrem, jelikož zapomínat nesmíme ani na možnost zdokonalení jazyků. Zatímco u malých dětí postačí angličtina pro děti v některé z kvalitních jazykových škol, dospělý člověk by měl skutečně do zahraničí vyrazit. Nejlépe potom na několik měsíců. A to jak pro jistotu lepších lektorů, tak i pro jistotu nutnosti každodenního používání daného jazyka. A to znamená jeho zdokonalení. Hlavním hitem je dnes:

  • Angličtina
  • Němčina
  • Francouzština


Ceny neustále klesají

Co je také důvodem obliby zahraničních cest? Kromě otevřených hranic a možností cestovat v rámci Evropy třeba jenom s občanským průkazem je to také jistota nízkých cen, které jsou spojeny se samotnou přepravou z bodu A do bodu B. Nejenom, že levně může vyjít klasická veřejná doprava, jako je vlak, nebo autobus. Trendem posledních let je také létání. Díky nízkonákladovým společnostem není problém navštívit řadu evropských metropolí už za několik stokorun. Pokud hledáte kombinaci nízké ceny, rychlosti a pohodlnosti, pomůže letecká přeprava i vám. Navíc letadla mají i tu výhodu, že se s nimi můžete dostat opravdu kamkoliv. Současné aerolinky a možnosti jejich kombinací umožní cestovat třeba až na druhý konec světa.

Láká i práce

Co je posledním důvodem cest do zahraničí? Je to samozřejmě práce, která také láká. Důvodem je hlavně nabídka lépe placených míst, kde si chce vydělat i několikanásobek našich platů. Zde dominují hlavně západní země, které nám zaručí stále i to, že budeme moci být v neustálém kontaktu s našimi blízkými, kteří žijí v ČR.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turisté ničí proslulou památku, Řím přišel s rázným protiopatřením

25.01.2020 18:41 Aktualizováno Slavná římská fontána di Trevi bude kvůli neukázněným turistům ohrazena bariérou. Opatření…

Peru vyhostilo zahraniční turisty. Zdevastovali proslulé Machu Picchu

15.01.2020 16:38 Peruánské úřady zadržely a vyhostily šest zahraničních turistů, kteří poničili dávné město Inků…

Proč letos vynechat dovolenou v Chorvatsku a popojet o kousek dál do Černé…

13.01.2020 05:09 Do Chorvatska jezdí téměř každý, o kousek dál do Černé Hory ale zavítá už jen málokdo. A přitom i…

Do Osvětimi se hrnou davy turistů. Návštěvnost byla loni rekordní

08.01.2020 13:19 Více než 2,32 milionu lidí z celého světa navštívilo loni bývalý nacistický koncentrační a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama