Seznam.cz spustil nový vyhledávač dovolených

Praha - Největší český vyhledávací portál, Seznam.cz, vstoupil ve středu na trh se zájezdy a ve spolupráci s Asociací cestovních kanceláři ČR spustil novou vyhledávací službu Sdovolená.cz. Ve středu o tom informoval Michal Vodák, marketingový ředitel Seznam.cz

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Na českém internetu je to vůbec první projekt svého druhu. Poprvé se orientuje výhradně na nabídku cestovních kanceláří, tedy těch kdo zájezdy pořádá a organizuje.

U zrodu nové služby Seznamu stála také Asociace cestovních kanceláří ČR, která pomohla společnosti Seznam.cz s odbornou stránkou tak, aby vyhledávací služba splnila všechny požadavky současného trhu.

„Jde o perspektivní projekt, který je určen pro přímý prodej zájezdů cestovních kanceláří bez jakéhokoliv prostředníka. Nad projektem převzalo patronát představenstvo ACK ČR. Jsem přesvědčen o tom, že se vytváří silná konkurence pro cestovní agentury zaměřené pouze na internetový prodej,“ říká Viliam Sivek, předseda ACK ČR.

V současné době tedy nová služba zobrazuje stovky tisíc termínů zájezdů z nabídky jak největších cestovních kanceláří - Čedok, FIRO-tour, Fischer, Exim tours, Eso travel, Blue Style a dalších – ale i středních a menších regionálních cestovních kanceláří, které nabídku Sdovolené kompletují, aby každý zájemce našel opravdu to, co hledá.

„Startujeme s obsáhlou nabídkou zájezdů od těch cestovních kanceláří, které v novém projektu Seznam.cz vidí potenciál a od samotného startu služby Sdovolená.cz chtějí být u toho,“ říká Petr Čermák, manažer Sdovolené.

„Cílem (nové služby) je poskytnout uživatelům jednoduchou a přehlednou službu pro výběr dovolené. Zároveň však chceme zobrazovat dostatek informací, které lidem pomohou v rozhodnutí výběru zájezdu,“ říká Jan Schenk, produktový manažer Seznam.cz.

„Projekt Sdovolená vnímám jako zcela nový prvek v nabídce zájezdů,“ řekl generální ředitel Čedoku pan Miroslav Res. „Očekávám, že Sdovolená.cz bude schopna svým uživatelům přehledně představit širokou nabídku zájezdů různých cestovních kanceláří a stane se tak novým pomocníkem při výběru dovolených,“ dodal Res.

„Služba Sdovolena.cz je zcela novým a nadějným projektem na českém internetu, ve kterém vidíme velmi zajímavý prodejní potenciál,“ řekl Jiří Jelínek, generální ředitel CK Fischer. „Zároveň díky síle Seznam.cz bude velmi tvrdou konkurencí pro ostatní internetové portály zaměřené na dovolené a cestovní ruch,“ uvedl Jelínek.

Loading...
Témata: dovolená
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turisté ničí proslulou památku, Řím přišel s rázným protiopatřením

25.01.2020 18:41 Aktualizováno Slavná římská fontána di Trevi bude kvůli neukázněným turistům ohrazena bariérou. Opatření…

Peru vyhostilo zahraniční turisty. Zdevastovali proslulé Machu Picchu

15.01.2020 16:38 Peruánské úřady zadržely a vyhostily šest zahraničních turistů, kteří poničili dávné město Inků…

Proč letos vynechat dovolenou v Chorvatsku a popojet o kousek dál do Černé…

13.01.2020 05:09 Do Chorvatska jezdí téměř každý, o kousek dál do Černé Hory ale zavítá už jen málokdo. A přitom i…

Do Osvětimi se hrnou davy turistů. Návštěvnost byla loni rekordní

08.01.2020 13:19 Více než 2,32 milionu lidí z celého světa navštívilo loni bývalý nacistický koncentrační a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama