Seznam.cz spustil nový vyhledávač dovolených

Praha - Největší český vyhledávací portál, Seznam.cz, vstoupil ve středu na trh se zájezdy a ve spolupráci s Asociací cestovních kanceláři ČR spustil novou vyhledávací službu Sdovolená.cz. Ve středu o tom informoval Michal Vodák, marketingový ředitel Seznam.cz

Přidejte svůj názor

371

Na českém internetu je to vůbec první projekt svého druhu. Poprvé se orientuje výhradně na nabídku cestovních kanceláří, tedy těch kdo zájezdy pořádá a organizuje.

U zrodu nové služby Seznamu stála také Asociace cestovních kanceláří ČR, která pomohla společnosti Seznam.cz s odbornou stránkou tak, aby vyhledávací služba splnila všechny požadavky současného trhu.

„Jde o perspektivní projekt, který je určen pro přímý prodej zájezdů cestovních kanceláří bez jakéhokoliv prostředníka. Nad projektem převzalo patronát představenstvo ACK ČR. Jsem přesvědčen o tom, že se vytváří silná konkurence pro cestovní agentury zaměřené pouze na internetový prodej,“ říká Viliam Sivek, předseda ACK ČR.

V současné době tedy nová služba zobrazuje stovky tisíc termínů zájezdů z nabídky jak největších cestovních kanceláří - Čedok, FIRO-tour, Fischer, Exim tours, Eso travel, Blue Style a dalších – ale i středních a menších regionálních cestovních kanceláří, které nabídku Sdovolené kompletují, aby každý zájemce našel opravdu to, co hledá.

„Startujeme s obsáhlou nabídkou zájezdů od těch cestovních kanceláří, které v novém projektu Seznam.cz vidí potenciál a od samotného startu služby Sdovolená.cz chtějí být u toho,“ říká Petr Čermák, manažer Sdovolené.

„Cílem (nové služby) je poskytnout uživatelům jednoduchou a přehlednou službu pro výběr dovolené. Zároveň však chceme zobrazovat dostatek informací, které lidem pomohou v rozhodnutí výběru zájezdu,“ říká Jan Schenk, produktový manažer Seznam.cz.

„Projekt Sdovolená vnímám jako zcela nový prvek v nabídce zájezdů,“ řekl generální ředitel Čedoku pan Miroslav Res. „Očekávám, že Sdovolená.cz bude schopna svým uživatelům přehledně představit širokou nabídku zájezdů různých cestovních kanceláří a stane se tak novým pomocníkem při výběru dovolených,“ dodal Res.

„Služba Sdovolena.cz je zcela novým a nadějným projektem na českém internetu, ve kterém vidíme velmi zajímavý prodejní potenciál,“ řekl Jiří Jelínek, generální ředitel CK Fischer. „Zároveň díky síle Seznam.cz bude velmi tvrdou konkurencí pro ostatní internetové portály zaměřené na dovolené a cestovní ruch,“ uvedl Jelínek.

Témata: dovolená
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dovolená 2019? Češi ve velkém míří do muslimských zemí, strach z uprchlíků…

21.02.2019 10:45 Čeští turisté se začínají ve velkém vracet do Turecka, Egypta či Tuniska, které byly ještě nedávno…

Zájem Čechů o exotickou dovolenou roste. Které destinace nejvíc frčí?

18.02.2019 12:09 Zájem Čechů o dovolené v exotických destinacích loni vzrostl zhruba o desetinu. Nejpopulárnější…

Dovolená v Bibione? Letovisko zakáže kouření na osmi kilometrech pláže

15.02.2019 07:46 Italské přímořské letovisko Bibione zakáže od letošního léta kouření na celé své osm kilometrů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama