Kam na dovolenou s dětmi? Přinášíme vám několik tipů

Praha - Blíží se čas dovolených, léto nás láká na nové zážitky. Kam ale s dětmi vyrazit? Přinášíme vám pár tipů, kam se můžete s ratolestmi vydat.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Dovolená u moře, ilustrační fotografie
doporučujeme

Ač je dovolená s dětmi skvělá věc, je důležité ji dopředu dobře naplánovat, protože obnáší zcela něco jiného, než když jedete s kamarádkou či svým protějškem. Není nic horšího, než když na místě zjistíte, že vašemu narychlo sehnanému ubytování chybí například malý dětský koutek či jiná zařízení pro děti.

Za exotikou

Ano, to samozřejmě není vyloučené a to ani s malými dětmi ne. Svět je velký. Kdo ho objeví dříve, uvidí nejvíce. Ukažte dětem svět. Jednou vám to vrátí. Tady je několik tipů na zajímavé a bezpečné destinace, kde to bude bavit celou rodinu.

Skandinávie

Tato destinace je vhodnější pro starší děti, zhruba od sedmi let. Uvidíte nejkrásnější norské fjordy, nekonečné finské lesy plné sobů, Andersenovy domky v Kodani. Děda mráz na finském polárním kruhu – to všechno je možné objevovat ve Skandinávii, která se pyšní nejkrásnější evropskou přírodou.

Začít můžete v Helsinkách vystavěných ruským carem, projedete kolem tisíce finských jezer až na polární kruh, kde vás čeká nádherná turistika mezi stády sobů během nekonečně dlouhých dní. Po přejezdu přes Švédsko je možné se těšit na svět norských fjordů, vodopádů, ledovců a ledovcových řek.  A pokud dětem krásná příroda nestačí, zastavit se můžete i v dánském Legolandu nebo zoologické zahradě v Malmö. Skvělý nápad pro úžasnou dovolenou. Ovšem vzhledem k hojnému přejíždění zvažte, zda je vhodná právě pro vaše děti.

Thajsko

Země úsměvů děti přímo zbožňuje. Thajci jsou velmi mírumilovní a vaše potomky si ihned zamilují. Pokud máte miminko, či většího raubíře, určitě zvolíte správně, pokud vyberete právě Thajsko.

Země má přezdívku brána do Asie, je to bezpečná země, kde jsou rodiny s dětmi vítány. Obdivovat je tu možné krásné historické chrámy zdobené zlatem, živé uličky, plovoucí trhy plné chutí, vůní i nejkrásnější pláže Asie. O Bangkoku se říká, že nikdy nespí: Je tu největší ležící Buddha v Thajsku měřící 42 metrů, Královský palác je zdobený zlatem, na ulici prodávají nejlepší ananasy a na plovoucích trzích nabízejí koření z loďky.

Srílanka

Nádherná volba pro děti zhruba od pěti let a výše. Bude se cítit jako v Knize džunglí a to doslova. Palmy, liány, řeky a stáda slonů. Uvidíte nádherné statné stromy a květiny hezčí než v jakékoliv botanické zahradě. Jezera, která vytvořili kdysi mocní cejlonští králové. Nadchne vás také návštěva čajových plantáží. Odpočinek nabízejí nádherné zlaté pláže.

Keňa, Zanzibar

Odhalte dětem divokou africkou přírodu, nikdy na to nezapomenou. Cestovní kanceláře doporučují cestování do těchto zení pro děti od devíti let.

Můžete zavítat do keňských národních parků, kterých je více než třicet, a lze zde obdivovat stáda slonů, pasoucí se zebry, slony, žirafy, antilopy, gepardy, nosorožce či buvoly. Nevyhledávanějším parkem je Masai Mara, který obývá kmen Masajů. Výlet do Keni se dá spojit s návštěvou Zanzibaru, který proslavily bílé pláže, a tady si pár dnů odpočinout.

Evropa

Evropa skýtá četné krásy a větší dopravní dostupnost. Proto je možná fajn, začít právě zde.

Berlín

Toto město je vlastně co by kamenem dohodil. Po dálnici jste zde za 4 - 5 hodin, což můžou děti krásně prospat, či "přežít" při sledování pohádky na tabletu.

Můžete navštívit podmořský svět v berlínském Aquadomu, což je  největší světovém akvárium, kde žije více něž 5000 podmořských tvorů. Děti si mohou sáhnout na živého kraba, podívat se, jak vypadá žralok, chobotnice, medúza, mořský koník a další tvorové, kteří se objevují i na seznamu ohrožených druhů.  Nemusíte jet k moři a uvidíte mnohé.

Francie, Paříž

Věděli jste, že Paříž se pyšní novou expozicí mladého čaroděje ze školy čar a kouzel v Bradavicích? Na ploše 1 400 m² můžete obdivovat kultovní rekvizity a kostýmy, které se objevily v celkem osmi celovečerních filmech o Harry Potterovi. Co by děti mohlo nadchnout, co myslíte? A vlastně nejen děti.

Chorvatsko

Tak to je již taková klasika. Asi finančně i časově nejdostupnější destinace pro rodiny s dětmi. Autem cesta trvá přibližně 12 hodin, letadlem 1,5 hodiny.

V této zemi sledujte při výběru destinace pláže označené tzv. Modrou vlajkou. Takto oceněná pláž je přísně sledovaná, zda splňuje parametry čistoty, bezpečnosti, vybavení a péče o životní prostředí.  Například se jedná o pláž Slatina na ostrově Cresu, které se nachází na západním pobřeží, asi 500 metrů od malého letoviska Martinšćica nebo Rajská pláž na ostrově Ráb, což je písečná pláž, jedna z nejznámějších tohoto typu na Jadranu.

Česká republika

Dovolená s dětmi? V Česku možná nakonec bude zcela nejlepší. I když jak pro koho. Dovolená v České republice (s dětmi, nebo bez nich) je stále větším trendem a pokud se rozhodne dát přednost domácím atrakcím před dalekým putování, nebudete rozhodně sami.

Už záleží jen na vás, zda dáváte přednost aktivní dovolené v přírodě či rádi navštěvujete kulturní památky a nebo si vyberete převážně odpočinek. Naše země skýtá velké množství míst, které jsou v dnešní době z 90% "baby friendly".

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko chce "nakopnout" cestovní ruch, zjednoduší vydávání turistických víz

14.08.2019 13:26 Ruské ministerstvo zahraničí se rozhodlo zjednodušit vydávání turistických víz cizincům a…

Nejlepší pláže pro psy? Najdete je v oblíbených destinacích Čechů

13.08.2019 17:58 V Evropě přibývá ubytování, které je určeno pro cestovatele se psy, i speciálních psích pláží. Ty…

Zájem o česká víza je rekordní. MZV přijalo nejvíc žádostí od rozdělení…

12.08.2019 11:06 Česká diplomacie v prvním pololetí zaznamenala rekordní zájem o víza. Přijala 408.000 žádostí,…

Hotelový lékař? Pozor na podvod, úraz či nemoc v cizině se pak pořádně…

11.08.2019 10:22 Pojišťovny využívají v turistických destinacích pro ošetření klientů čím dál častěji prověřené…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama