Kam letos na dovolenou? Máme pro vás nejkrásnější destinace

Praha - Léto je tu co by kamenem dohodil a proto je ten nejvyšší čas vybrat místo na dovolenou. Kam vyrazit za nezapomenutelnými zážitky?

Přidejte svůj názor

Dovolená, cestování
doporučujeme

Botswana

Ráj na zemi se nachází na jihu Afriky. Botswana je třetí nejvyspělejší zemí černého kontinentu a zároveň jednou z nejdemokratičtějších, nejbezpečnějších a politicky nejstabilnějších zemí v regionu. To jste možná nevěděli a aby ne, tato destinace se kdo ví proč, moc často nezmiňuje.

Najdete zde přenádhernou divokou přírodu, jejíž bohatství je v Botswaně chráněno státem. V Botswaně můžete spatřit největší říční deltu na světě, kochat se stovkami skalních kreseb a na vlastní oči spatřit exotická zvířata ve volné přírodě. Pokud chcete spatřit to nejlepší z Afriky, Botswana je určitě první volbou. Tak neváhejte a zkuste to letos tak trochu jinak.

Japonsko
 
Země vycházejícího slunce, to je Japonsko. V současnosti patří tato krásná krajina k nejoblíbenějším cestovatelským destinacím. Japonsko sice patří k těm dražším zemím, ale tento fakt zcela kompenzuje nadpozemskou atmosférou plynoucí z jedinečné japonské kultury.

Je zde dechberoucí příroda, které vévodí dřevěné chrámy. Japonci mohou ale nabídnout i opravdové kuriozity, jako například ostrov Aošima, na kterém je více koček než lidí, vesničku Zao, která se hemží desítkami lišek či městečko Sika, ve kterém žijí stovky jelenů. Určitě stojí za návštěvu. A navíc, když si představíte tu lahodnou japonskou kuchyni...

USA

Spojené státy americké, to už je roky taková klasika, která neomrzí. Nejsou zde jen krásná a rozmanitá města, ale také přenádherné národní parky jako například Yosemitský, Yellowstonský, Badlands, Zion a další.

Napříč 50 státy najdete snad vše, co jste chtěli vždy vidět. Od moře, po hory. Při cestování po USA máte pocit, jako byste cestovali po celém světě. Spojené státy jsou tak právem umístěny mezi nejlepšími destinacemi.

Lotyšsko

Že vás to překvapuje? Určitě nejste jediní, ale tak trochu neprávem. Lotyšsko je právem označováno za baltický klenot, který zatím čeká na velké objevení. Již dlouho se lotyšské metropoli přezdívá Paříž Východu a právě Riga by měla být na prvních příčkách v seznamu každého cestovatele, který se jede do pobaltských zemí podívat.

Lotyši jsou velmi pyšní na svou krajinu a o svou přírodu se starají s láskou. Nikde nenajdete válející se odpadky a podobě. Je zde ale několik národních parků, ze kterých vyniká zejména ten v povodí řeky Daugavy, kde je velké množství romantických scenérií. 

Austrálie
 
Země klokanů. U protinožců si snad každý cestovatel přijde na své. Austrálie je nádherná země plná kontrastů a nabízí nepřeberné množství krás, které prostě musíte vidět.

Nejznámějším symbolem je zřejmě rudooranžový monolit Uluru (Ayers Rock), který se nachází v australském vnitrozemí.  Na severu země určitě nezapomeňte navštívit Národní park Kakadu, který patří k největším a nejkrásnějším národním parkům na světě. U Melbourne se pak projeďte Great Ocean Road, která lemuje pobřeží a z které si můžete prohlédnout na 80 vraků lodí, které se ztratily v místních zrádných vodách. Za krátký výlet stojí určitě i australský ostrov Tasmánie, domov tasmánských čertů.

Pomohli jsme vám alespoň trošku? Fantazii se meze nekladou a cestování patří k takovému sebevzdělávání člověka. Poznáte nové kultury, zvyky, tradice a místa. Zkuste si vybrat destinaci, kde jste ještě nebyli a zažít tak něco jiného a nového.

 

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Saúdská Arábie uvolňuje pravidla: Povolí nesezdaným cizincům společný…

06.10.2019 07:39 Saúdská Arábie nově povolí nesezdaným cizincům, aby směli v tamních hotelích bydlet v jednom pokoji…

Společnost Adria Airways vyhlásila bankrot, všechny lety jsou zrušeny

30.09.2019 17:31 Slovinská letecká společnost Adria Airways vyhlásila bankrot a zrušila všechny lety. Oznámil to ve…

Saúdská Arábie se otevírá turistům, láká na skalní město. O víza mohou…

27.09.2019 09:56 Saúdská Arábie se otevírá zahraničním turistům a bude vydávat víza lidem ze 49 zemí. Občané čtyř…

Proč účinky dovolené trvají tak krátce? Psychologové záhadu rozlouskli a…

26.09.2019 08:32 Sotva jsme nastoupili znovu do práce, účinek dovolené ustupuje věčnému stresu. Blahodárné psychické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama