Nejkřišťálovější hladina? 8 míst se zářivě azurovou vodou ke koupání i potápění na světě

Pokud stále nevíte, kam odcestovat na dovolenou, možná vám pomůže následující přehled. Podívejte se, kam se vydat, pokud toužíte po azurově modré a čisté vodě. Těchto osm míst vás svou jasně modrou vodou doslova očaruje.

dovolená

Sezóna letních dovolených je v plném proudu. Už vás nebaví jezdit na přeplněné pláže se špinavou vodou? Obtěžuje vás, když si chcete užít koupačku v tuzemsku, ale díky vysokým teplotám a snížené kvalitě vody spojené s přítomností sinic na přírodních koupalištích nemůžete? Pak pro vás máme tipy na místa, kde vás čeká koupání v té nejjasněji azurové vodě. A nejde pouze o vzdálené tropy.

1. Řecko - Egremnoi

Řecko táhne. I když tam každoročně vyjedou tisíce českých turistů, vězte, že i tam se dá najít pláž s tou nejazurovější vodou. Jde o oblíbenou destinaci na ostrově Lefkada. Pokud se chcete vykoupat v opravdu zářivé vodě, jeďte na západní pobřeží ostrova na pláž Egremnoi (nebo Egremni). K pláži musíte sejít strmé schody, ale za ten adrenalin to stojí. Kombinace jasně bílé pláže a azurového moře je překrásná.

img-responsive

Řecko, Lefkada | foto: Pixabay

2. Crater Lake - Oregon (USA)

Dobře, zde si asi nezaplavate, nicméně pokud preferujete túry v divoké přírodě, toto je jedna z vašich povinných zastávek. Jezero se zářivě modrou vodou je kalderou vulkánu Mount Mazama. Do jezera nepřitéká žádný potok nebo řeka, která by mohla přinést nečistoty. Místo je vhodné pro milovníky hloubkového potápění, jde totiž o nejhlubší jezero na území Spojených států.

3. Con Son - Vietnam

Češi s postupem času objevují krásy jihovýchodní Asie a i Vietnam se stává čím dál populárnější destinací. Žulové skály v kombinaci s křišťálově čistou vodou vás uhrane. Con Son je jediným obydleným ostrovem v souostroví Con Dao o 16 ostrovech. Je to doslova skrytý ráj. Nedotčené pláže ostrova jsou lemovány zlatým pískem a nádhernou modrou vodou.

4. Devil´s Bay - Britské panenské ostrovy

Skrytý ráj na vás čeká také na Britských panenských ostrovech. "Ďáblova zátoka" je ideální pro potápěče z celého světa. Čisté tyrkysové vody Karibiku můžete obdivovat i ze břehu, protože okolní příroda je krásná.

5. Plitvická jezera - Chorvatsko

 Jenom dvě hodinky od hlavního města Chorvatska Záhřebu leží přírodní div - Národní park Plitvická jezera. Lesní park byl zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO v roce 1979. Sestává ze 16 jezer. Oblast je ideální pro pěší turisty, milovníky výletů na loďce i pro ty, kteří se chtějí v parném létě zchladit. Kromě krásných jezer můžete obdivovat řadu vodopádů. 

6. Ambergis Caye - Belize

Malý státeček Střední Ameriky nabízí ráj pro potápěče. Vydejte se do Shark Ra Alley, kde se můžete potápět mezi žraloky. Dostanete se také blízko úhořům, želvám a barevným rybkám. Pokud zrovna nejste ve vodě, můžete mořskou záři obdivovat z houpací sítě na pláži.

7. Five-Flower Lake - Čína

I Čína, jejíž městské aglomerace jsou neblaze známé díky velkému znečištění, má kousek té nejčistší přírody. Jde o jezera Five-Flower v čínské provincii S´- čchuan, které jsou také na seznamu UNESCO. Uvidíte velkolepé vodopády padající do zářivě modrých jezer. Voda tam je tak klidná a čistá, že zrcadlí okolní hory a stromy, stejně jako oblohu nad nimi.

8. Ostrov Havelock- Indie

Tento vzdálený ostrovní ráj je součástí řetězce Andamanských ostrovů v Bengálském zálivu. Není snadné se tam dostat, ale stojí za výlet pro každého, kdo touží po sněhově bílých plážích, vodách akvamarínů a šnorchlování daleko od davů. Pro pravý ráj mezi palmami, jděte do průsvitné tyrkysové vody Radhanagar Beach (Pláž číslo 7) při západu slunce.

Střelba v Rusku: Po útoku ve škole 15 mrtvých, střílelo se i na komisariátu

26.09.2022 15:59 Při dnešní střelbě ve škole v ruském Iževsku zemřelo 15 lidí, z toho 11 dětí. Dalších 24 lidí -…

Novaja Gazeta: Od vyhlášení mobilizace uprchlo z Ruska přes 260.000 mužů

26.09.2022 03:49 Z Ruska uprchlo od středečního vyhlášení částečné mobilizace více než 260.000 mužů.

Britský občan po propuštění ze zajetí popsal, jak ho ruští vojáci zajali a…

25.09.2022 14:24 Britský občan Aiden Aslin v prvním rozhovoru po propuštění ze zajetí britskému deníku The Sun…

Sonda trefila asteroid. NASA testuje obranu Země

27.09.2022 11:52 Sonda DART americké vesmírné agentury NASA zasáhla dnes podle plánu měsíc planetky Didymos, šlo o…

Policie vyšetřuje úmrtí čtyř osob v rodinném domě u Prahy

26.09.2022 18:34 Policisté dnes našli v rodinném domě v Měšicích u Prahy čtyři mrtvé - dva dospělé a dvě děti.…

Související:

Právě se děje

reklama