Nejrychlejší horské dráhy roku 2017? Budete mít smrt v očích

Horské dráhy – oblíbená kratochvíle na poutích a v zábavních parcích. Někteří konstruktéři však berou jako poslání postavit co nejrychlejší a nejděsivější dílo. Takové dráhy pak nejsou určené pro rodinou zábavu – spíše jako výzva pro vyznavače adrenalinových sportů.

Přidejte svůj názor

Nejrychlejší horská dráha na světě. Dosahuje děsivé rychlosti
doporučujeme

10) Intimidator 305

Intimidator, což by do češtiny šlo přeložit jako „Zastrašovač“ najdeme v domovině horských drah – v USA. V nejvyšším bodě dosahuje 92 metrů a svezete se na něm rychlostí až 144 kilometrů v hodině. Poprvé byl otevřen v roce 2010. Jedna jízda na něm trvá tři minuty a najdete ho v zábavním parku Kings Dominion.

9) Leviathan

Leviathan je nejrychlejší horská dráha Kanady. Je v provincii Ontario a svezete se na něm rychlostí 148 km/h. Je vysoká podobně jako Intimidator, ale svezete se na ní déle – zhruba 3.5 minuty. Je zajímavostí, že se na ní nesvezou lidé, kteří měří více než 2 metry a 13 centimetrů.

8) Millennium Force

S dráhou Millennium Force se vracíme zpátky do USA. Jezdí rychlostí 149 km/h a v době svého otevření (rok 2000) to byla nejvyšší dráha všech dob. Od té doby však již byla několikrát překonána. Dosahuje výšky úctyhodných 94.5 metru a jízda na ní trvá 2 minuty a 20 sekund.

7) Steel Dragon 2000

V překladu Ocelový Drak 2000 je nejdelší dráha na světě a její pasažéři se svezou celé čtyři minuty. Cestovat za ní musíme až do dalekého Japonska a jako první na našem seznamu se dostane přes metu 150 kilometrů za hodinu se svými téměř 153 km/h. Drží také rekord v počtu tun oceli, který je největší ze všech drah na světě. Vysoká je 96 metrů.

6) Ring Racer

Tuto dráhu najdeme hned u našich Německých sousedů. Byla postavena poblíž okruhu Formule 1 v Nürnburgringu a tomu odpovídala i její rychlost, 160 km/h. Původní plány byly ještě ambicióznější, měla zrychlit na 217 km/h za pouhé 2.5 sekundy. Po sérii nehod se však od nápadu upustilo. Nakonec byla v roce 2014 zavřena poté, co nedostatečně vydělávala.

5) Superman: Escape from Krypton

Po cestě kolem světa jsme zpět v USA na dráze Superman: Útěk z Kryptonu. Tato dráha z Kalifornie dosáhne rychlosti 161 km/h za pouhých 7 sekund. Ve svém nejvyšším bodě měří 126.5 metru a její návštěvníci na moment zažijí i stav beztíže. Celá jízda však trvá pouhých 56 sekund.

4) Dodonpa

Čtvrté místo si pro sebe zabrala japonská dráha Dodonpa. Svezete se na ní rychlostí 172 km/h a nejděsivější je, že jí dosáhne za pouhé 1.8 sekundy. Mezi lety 2001 a 2003 držela titul nejrychlejší dráhy na světě. Patří však také mezi kratší dráhy a jízda na ní trvá jen 55 sekund.

3) Top Thrill Dragster

Na stupně vítězů našeho seznamu se s přehledem dostane americká dráha Top Thrill Dragster. Vymačká ze sebe až 193 kilometrů za hodinu a na tuto hodnotu se dostane za 4 sekundy. Ohromí i její výška 128 metrů. Zároveň je to i druhá nejrychlejší dráha ve Spojených státech.

2) Kingda Ka

I stříbrná medaile patří Američanům. Tentokrát za dráhu Kingda Ka, která je k nalezení v New Jersey. Uzmula si pro sebe titul nejrychlejší dráhy USA a v nejvyšším bodě má téměř 140 metrů. Jezdí šílenou rychlostí 206 km/h. Vykoupením za extrémní rychlost je však kratičká jízda trvající jen 28 sekund. Kde se však nachází šampión našeho seznamu a kolik ze sebe vymačká?

1) Formula Rossa

Všechny své soupeře rozdrtila dráha Formula Rossa ze Spojených arabských emirátů. Nachází se v parku „Svět Ferrari“ v Abú Zabí. Je dlouhá lehce přes dva kilometry a svezení na ní trvá minutu a půl. Na svojí maximální rychlost se z nuly dostane za 5 sekund. A kolik že tedy vlastně vítězná rychlost je? Děsivých 241.4 kilometrů v hodině.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Návštěva muzea nemusí být nuda: Nejkurióznější expozice z celého světa

05.12.2019 09:18 Jít o dovolené do muzea se někomu může zdát jako velká nuda, španělský server eldiario.es ale tento…

Hledáte exotickou dovolenou plnou vzrušujících zážitků? Vydejte se do…

28.11.2019 05:40 Vietnam se pyšní velkou rozmanitostí, v zemi najdete úchvatné hory, překrásné pláže, jedinečná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama