Koupání na Adama povoleno. Toto jsou nejlepší nudapláže v Evropě

Někdo se rád na pláži promenáduje v plavkách podle nejnovější módy, někdo plavky raději zrovna zapomene doma. Které evropské nuda pláže jsou nejlepší? Nuda určitě nehrozí.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Počasí
doporučujeme

Brighton Naturist Beach (Velká Británie)

Tato pláž v anglickém městě Brighton byla první nuda pláží v Anglii, když ji otevřeli roku 1980. Pláž je od okolí chráněna zábranami z kamení, zvědavci tedy nudisty okukovat nemohou. Pláž je pečlivě označena, aby všichni věděli, co na ní mohou očekávat.

Tato oblázková pláž má oficiální název Cliff Bathing Beach, ale lidé ji znají spíše jako Brighton Naturist Beach. Patří k nejhezčím plážím Velké Británie. Pokud se vám nechce jít pěšky, stračí naskočit na vláček, který vás tam odveze.

Paradise Beach (Řecko)

Mykény jsou oblíbenou řeckou destinací. Z města Mykén se můžete dostat autobusem, taxi či pronajatým vozidlem. Na pláži najdete škálu lidí od teenagerů po seniory. Ne všichni jsou nazí, některé ženy mají sundaný jen vršek, někteří lidé jsou dokonce v plavkách.

Nejedná se o poklidnou pláž na povalování se na sluníčku, po čtvrté hodině se pláž promění v party areál. Každý úplněk se koná speciální úplňková party, kterou si žádný večírkový nadšenec nesmí nechat ujít.

Playa Illetes (Spain)

Ačkoliv je ve Španělsku poměrně málo nuda pláží, ty na ostrově Formentera patří mezi nejlepší. Většina pláží vítá nudisty a severní část k nudismu prakticky vyzývá. Jedná se o nádherné pláže s křišťálově čistou vodou a jemným bílým pískem. Jemný písek je vždycky bonus, když nemáte plavky.

Když je hladina vody nízko, turisté mohou přejít na malý ostrůvek Espalmador. Ten je mezi nudisty velice oblíbený – a ideální pro ty, kteří jsou ještě stále stydliví. Je to příjemné místo, ale rozhodně tam najdete méně lidí než na ostatních plážích.

Plage des Grottes (Francie)

Tato malá, ovšem nádherná pláž se nachází na jihu Francie. Konkrétně ji můžete najít na ostrůvku Île du Levant, kde není jedinou naturalistickou pláží. Na Plage des Grottes je však nahota povinná. V okolí jsou restaurace, ve kterých se můžete najíst stále au naturelle. V některých se naopak nesluší jíst v oblečení.

Pokud odcházíte z pláže a nechce se vám vzdávat vaší nahoty, nemusíte se bát. Ve všech veřejných prostorách je nahota povolena. Kromě například náměstí, kde mají lidé povinnost mít na sobě „le minimum“, což je spodní prádlo.

Playa de los Muertos (Španělsko)

Tuto pláž naleznete v blízkosti města Carboneras. Její jméno, které lze přeložit jako „Pláž mrtvých“, vzniklo z toho, že v minulosti moře na pláž vyvrhlo množství mrtvých pirátů a námořníků. Dnes je na pláži však pěkně živo.

Na Playa de los Muertos nenajdete mnoho písku, spíše drobné oblázky. Voda je vždy čistá a příjemná. Výhodou je, že o ní tolik lidí neví, takže je na ní příjemný klid. Od parkoviště si musíte udělat asi kilometrovou procházku, než se dostanete na samotnou pláž. Podle návštěvníků to však za to stojí.

Bellevue Beach (Dánsko)

Tuto pláž najdete v Klampenborgu, který je poměrně blízko hlavního města Kodaně. Nuda koupání je v této oblasti vítáno, pláž je skvěle vybavená. Patří ovšem k poměrně živým a frekventovaným místům. Lidé, kteří s nuda koupáním teprve začínají, by si měli vybrat nějakou poklidnější pláž.

Vecaki beach (Litva)

Málokdo si uvědomuje, že Litva má téměř pět set kilometrů dlouhé pobřeží, které omývají vody Baltského moře. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně malou zemi, je to celkem zajímavé. Kousek na sever od hlavního města se nachází největší naturistická pláž v Litvě.

Prostory pro nuda pláž sahají od Vecaki ke Kalngale. Pláže jsou vybavené pro volejbal, dětskou zábavu, najdete tam altánky, kavárny i stánky s kebabem. Jen s parkováním to je během sezóny trošku horší. Pěkná pláž za to však stojí.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtelný virus v Řecku, žraloci v Chorvatsku, uzemněná letadla. Čechy čeká…

20.06.2019 22:00 Aktualizováno Řadu Čechů mohou letos na dovolené potkat nepříjemné komplikace. Nejnavštěvovanější destinace trápí…

První podmořská restaurace v Evropě? Fanoušci katastrofických filmů budou…

18.06.2019 09:46 "Tohle malé okénko máme nedaleko kuchyně. Pokaždé, když před ním plave nějaká trochu zvláštní ryba,…

Letní sezóna je tu! Na co si dávat pozor při sjednávání cestovního…

13.06.2019 12:05 Máte už naplánovanou letní dovolenou? Pojedete do přírody, k moři, za kulturou, anebo za sportem?…

Na dovolenou autem? Natankujte v Česku, u moře se nedoplatíte

12.06.2019 07:49 Pohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama