Koupání na Adama povoleno. Toto jsou nejlepší nudapláže v Evropě

Někdo se rád na pláži promenáduje v plavkách podle nejnovější módy, někdo plavky raději zrovna zapomene doma. Které evropské nuda pláže jsou nejlepší? Nuda určitě nehrozí.

Počasí

Brighton Naturist Beach (Velká Británie)

Tato pláž v anglickém městě Brighton byla první nuda pláží v Anglii, když ji otevřeli roku 1980. Pláž je od okolí chráněna zábranami z kamení, zvědavci tedy nudisty okukovat nemohou. Pláž je pečlivě označena, aby všichni věděli, co na ní mohou očekávat.

Tato oblázková pláž má oficiální název Cliff Bathing Beach, ale lidé ji znají spíše jako Brighton Naturist Beach. Patří k nejhezčím plážím Velké Británie. Pokud se vám nechce jít pěšky, stračí naskočit na vláček, který vás tam odveze.

Paradise Beach (Řecko)

Mykény jsou oblíbenou řeckou destinací. Z města Mykén se můžete dostat autobusem, taxi či pronajatým vozidlem. Na pláži najdete škálu lidí od teenagerů po seniory. Ne všichni jsou nazí, některé ženy mají sundaný jen vršek, někteří lidé jsou dokonce v plavkách.

Nejedná se o poklidnou pláž na povalování se na sluníčku, po čtvrté hodině se pláž promění v party areál. Každý úplněk se koná speciální úplňková party, kterou si žádný večírkový nadšenec nesmí nechat ujít.

Playa Illetes (Spain)

Ačkoliv je ve Španělsku poměrně málo nuda pláží, ty na ostrově Formentera patří mezi nejlepší. Většina pláží vítá nudisty a severní část k nudismu prakticky vyzývá. Jedná se o nádherné pláže s křišťálově čistou vodou a jemným bílým pískem. Jemný písek je vždycky bonus, když nemáte plavky.

Když je hladina vody nízko, turisté mohou přejít na malý ostrůvek Espalmador. Ten je mezi nudisty velice oblíbený – a ideální pro ty, kteří jsou ještě stále stydliví. Je to příjemné místo, ale rozhodně tam najdete méně lidí než na ostatních plážích.

Plage des Grottes (Francie)

Tato malá, ovšem nádherná pláž se nachází na jihu Francie. Konkrétně ji můžete najít na ostrůvku Île du Levant, kde není jedinou naturalistickou pláží. Na Plage des Grottes je však nahota povinná. V okolí jsou restaurace, ve kterých se můžete najíst stále au naturelle. V některých se naopak nesluší jíst v oblečení.

Pokud odcházíte z pláže a nechce se vám vzdávat vaší nahoty, nemusíte se bát. Ve všech veřejných prostorách je nahota povolena. Kromě například náměstí, kde mají lidé povinnost mít na sobě „le minimum“, což je spodní prádlo.

Playa de los Muertos (Španělsko)

Tuto pláž naleznete v blízkosti města Carboneras. Její jméno, které lze přeložit jako „Pláž mrtvých“, vzniklo z toho, že v minulosti moře na pláž vyvrhlo množství mrtvých pirátů a námořníků. Dnes je na pláži však pěkně živo.

Na Playa de los Muertos nenajdete mnoho písku, spíše drobné oblázky. Voda je vždy čistá a příjemná. Výhodou je, že o ní tolik lidí neví, takže je na ní příjemný klid. Od parkoviště si musíte udělat asi kilometrovou procházku, než se dostanete na samotnou pláž. Podle návštěvníků to však za to stojí.

Bellevue Beach (Dánsko)

Tuto pláž najdete v Klampenborgu, který je poměrně blízko hlavního města Kodaně. Nuda koupání je v této oblasti vítáno, pláž je skvěle vybavená. Patří ovšem k poměrně živým a frekventovaným místům. Lidé, kteří s nuda koupáním teprve začínají, by si měli vybrat nějakou poklidnější pláž.

Vecaki beach (Litva)

Málokdo si uvědomuje, že Litva má téměř pět set kilometrů dlouhé pobřeží, které omývají vody Baltského moře. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně malou zemi, je to celkem zajímavé. Kousek na sever od hlavního města se nachází největší naturistická pláž v Litvě.

Prostory pro nuda pláž sahají od Vecaki ke Kalngale. Pláže jsou vybavené pro volejbal, dětskou zábavu, najdete tam altánky, kavárny i stánky s kebabem. Jen s parkováním to je během sezóny trošku horší. Pěkná pláž za to však stojí.

Cestování bez omezení očekává příští rok třetina Čechů

22.06.2021 13:02 Cestování bez omezení podle průzkumu Holiday Barometer společnosti Europ Assistance očekává 35…

Čechy letos zahraniční dovolená neláká, polovina z nich podle průzkumu…

07.06.2021 10:04 Dovolenou v létě letos neplánuje více než polovina Čechů a z těch, kteří ji plánují, je většina pro…

Průzkum: Do ciziny se chystají hlavně mladí Češi, většinou zamíří do…

01.06.2021 19:11 Na dovolenou do ciziny se v létě podle aktuálního průzkumu společnosti Kalkulátor.cz chystají…

CK: Klienti mají zájem o hrazené testy, chybějí ale přesné informace

01.06.2021 15:56 Tuzemské cestovní kanceláře sledují u klientů velký zájem o testy na koronavirus hrazené…

Izrael otevřel své hranice turistům, bude je ale vybírat

23.05.2021 14:21 Izrael otevřel své hranice turistům. Bude je ale vybírat, a protože registrace se otevřela teprve…

Zahraniční destinace chystají zahájení sezony. Co udělala pandemie s…

18.05.2021 13:06 Aktualizováno Zahraniční destinace se podle cestovní agentury <a href="https://www.invia.cz/" target="_blank" rel…

V Řecku začala turistická sezona, země doufá, že přijedou turisté

14.05.2021 14:04 V Řecku dnes oficiálně zahájili letní turistickou sezonu. Tamní vláda doufá, že zemi navštíví více…

Související:

Právě se děje