Tady tuhne krev v žilách. Nejstrašidelnější místa na světě

Vyděsíte se snadno? V tom případě tahle místa nejsou nic pro vás. I v dnešní moderní době se příběhy o kouzlech a čarodějných věcech dostávají pod kůži mnohým z nás. V článku najdete několik takových míst, ze kterých vám půjde mráz po zádech.

Opuštěný dům, ilustrační foto
doporučujeme

Hell Fire Club (Irsko)

Na Montpelier Hill, který se nachází poblíž Dublinu, najdete zříceninu lovecké chaty. Podle svědků v nich straší. Chatu nechal postavit člen parlamentu William Connolly v roce 1725 a měla původně sloužit jako místo setkání pro dublinskou větev klubu Hell Fire.

Skupina Hell Fire vznikla pro bohaté muže, často s politickou mocí. Ti se scházeli ve svých klubovnách, kde podle skazek prováděli nemorální činnosti. Zbytky lovecké chatky jsou přístupné pro noční prohlídky. Turisté by se prý však neměli dívat za sebe, aby neviděli něco, co by je mohlo vyděsit.

Isla de las Muñecas (Mexiko)

Tento Ostrov panenek najdete na jih od Ciudad de México, mezi dvěma kanály, které protékají skrze část Xochimilco. Jedná se o drobný ostrůvek, který nikdy neměl lákat turisty, přesto tomu tak dnes je. Ostrůvek je věnovaný ztracené duši dívky, která zemřela příliš brzy a za podivných okolností.

Zajímavý je ostrůvek stovkami panenek, které jsou opřené, nabodnuté nebo visí ze stromů. Často jim chybí končetiny nebo uvidíte jen hlavu. Rozhodně to v lidech nebudí příjemné pocity. Podle legend se mladá dívka utopila blízko ostrova a její duše dnes sídlí právě v panenkách, které si podle turistů šeptají mezi sebou a hýbou se.

Panenky na ostrov umístil Julian Santana Barrera, který prý dívku našel. Později prý viděl kolem plout panenku, která podle něho patřila dívce. Pověsil ji na strom, aby její duši ukázal respekt. Od té doby ho prý dívčina duše nenechala v klidu a on věšel více a více panenek, aby ji potěšil. Po padesáti letech sbírání panenek se utopil ve stejném místě, kde zemřela ona dívky.

A ačkoliv panenky pravděpodobně posedlé nejsou a žádné duše na ostrově nepobývají, panenky s chybějícími končetinami či očima jsou děsivé samy o sobě.

Katakomby v Paříži (Francie)

Pařížské katakomby jsou kostnicemi, ve kterých se skrývají pozůstatky více než 6 milionů mrtvých. Kostnice v katakombách vznikly jako řešení problému v roce 1780, kdy vstoupil v platnost zákaz pohřbívání mrtvých v areálu Paříže. A platil i pro ty již pohřbené. Pozůstatky ze hřbitovů byly tedy přesunuty do katakomb, které dříve sloužily jako doly.

První roky byly kosti v katakombách pouze hromaděné, bez jakékoliv organizace. Ředitel Inspekční služby pařížských dolů Louis-Étienne Héricard de Thury nechal prostory zrenovovat a udělat z nich mausoleum.

Do katakomb chodili privilegovaní Francouzi už od jejího vzniku. Ze zvědavosti. Veřejné prohlídky byly povolené po roce 1815, ze začátku jen malé množství, později víc a víc. Později došlo znovu k omezením. Dnes jsou možné denní prohlídky.

img-responsive

Pařížské katakomby | foto: Pixabay

Aokigahara (Japonsko)

Aokigahara je také známý jalo Les sebevrahů nebo Moře stromů. Tento les se nachází na severozápadním úpatí nejvyšší hory Japonska a rozpíná se na 30 čtverečních kilometrech. Na západním okraji se nachází jeskyně plné ledu.

Les roste na lávové půdě. V některých částech je velmi hustý a láva pomáhá izolovat zvuk. Mohio lidí má tak v lese pocity absolutní samoty. Podle legend lesy obývají duše zemřelých (yurei). V poslední době si Aokigahara získal pověst nejoblíbenějšího místa ke spáchání sebevraždy.

Mnoho mladých a zmatených lidí se v lese ztratí. V téměř nepřirozeném tichu a kilometrech plných borovic a cedrů je pro lidi s problémy velmi snadné ztratit se ve svých myšlenkách a nikdy nenajít cestu zpět. V osmdesátých letech 19. století se dodržoval zvyk ubasute, kdy rodina zanechá staré či postižené příbuzné v opuštěném místě. Aokigahara byl pro toto ideální.

Byberry Mental Asylum (Pensylvánie)

Philadelphia State Hospital at Byberry, známá také jako Byberry, byla klasickou ukázkou zanedbání péče o pacienti. Vznikla v roce 1907 pod jménem Byberry Mental Hospital. Přes 7000 pacientů, kteří tam byli najednou, trpělo problémy od lehkých poruch po naprosté šílenství. Nemocnici zavřeli a opustili v roce 1990.

Od té doby se nemocnice stala místem, kde se scházejí vandalové, pyromani, satanisté a lovci záhad. Protože byla trnem v oku obyvatel jejího okolí, v roce 2006 ji zbourali. Dodnes je však okolí místa něco, čemu se lidé ze sousedství raději vyhýbají.

Děsivost této nemocnice nespočívá ve strašidlech či vandalech, kteří v prostorách byli často. Hrůza vznikla z toho, jak se v nemocnici chovali k pacientům. Ti často spali na chodbách, kde se zároveň mnoho z nich vyprazdňovalo. Zaměstnanci využívali své moci a pacienty týrali.

Les Brocéliande (Francie)

Pokud máte rádi artušovské legendy, tento les je tím pravým místem pro váš příští výhled. Nachází se asi 30 kilometrů od Rennes. Oficiální jméno lesa je Paimpont, ovšem podle legend se jedná o les Brocéliande, také známý jako les krále Artuše.

To všechno zní spíše pohádkově a rozhodně ne jako nic strašidelného. Součástí lesů je však také Val Sans Retour, neboli Údolí bez návratu. Právě tam měla podle bájí čarodějka Morgan le Fay (známá také jako Morgana), Artušova sestra z matčiny strany, věznit nevěrné mladé. Nad údolím se nacháí Rocher des Faux Amants, neboli Kámen falešných milenců, kde své vězně lákala.

Brána do pekla (Turkmenistán)

Jedná se doslova o peklo na Zemi. Plynový kráter můžete najít v Darvaze v Turkmenistánu uprostřed pouště Karakum. V kráteru už od roku 1971 hoří plyn. Příčinou jsou pracovníci, kteří se snažili najít ropu. Místo toho omylem otevřely kapsu plynu, kapsa se zřítila a vytvořila kráter.

img-responsive

Brána do pekla v Turkmenistánu | foto: Reprofoto YouTube

Panoval strach, že by se jedovatý metan, který se v kráteru hromadil, dostal do okolí. Pracovníci se tedy rozhodli plyn zapálit, aby se ho zbavili. Očekávali, že se zásoby plynu spálí do několika týdnů. Brána do pekla však hoří ještě dnes.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čechy letos zahraniční dovolená neláká, polovina z nich podle průzkumu…

07.06.2021 10:04 Dovolenou v létě letos neplánuje více než polovina Čechů a z těch, kteří ji plánují, je většina pro…

Průzkum: Do ciziny se chystají hlavně mladí Češi, většinou zamíří do…

01.06.2021 19:11 Na dovolenou do ciziny se v létě podle aktuálního průzkumu společnosti Kalkulátor.cz chystají…

CK: Klienti mají zájem o hrazené testy, chybějí ale přesné informace

01.06.2021 15:56 Tuzemské cestovní kanceláře sledují u klientů velký zájem o testy na koronavirus hrazené…

Izrael otevřel své hranice turistům, bude je ale vybírat

23.05.2021 14:21 Izrael otevřel své hranice turistům. Bude je ale vybírat, a protože registrace se otevřela teprve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama