Vyberte si cíl své dovolené podle čísel!

Praha - Chystáte se v druhé polovině prázdnin ještě někam na dovolenou? Máme pro vás pár tipů, kterou metropoli vybrat. Pomocí jednoduchého numerologického výpočtu o nich můžete zjistit mnohem více a připravit se na to, co od daných měst čekat.

Přidejte svůj názor

Brooklynský most (Brooklyn Bridge) je jeden z nejstarších visutých mostů ve Spojených státech amerických. New York, USA

New York, Londýn, Tokio – každá světová metropole je jiná, a ať vám o ní kdokoli vypráví cokoli, její skutečnou atmosféru okusíte teprve až na vlastní kůži. Již předem ale můžete odhalit její číslo a tím také alespoň přibližně to, co od daného města čekat. Zní to slibně, že? Ale jak na to?

Nejedná se o žádnou složitou matematickou kličku. Výpočet čísla města je naopak velmi jednoduchý. Každé písmeno abecedy má přiřazeno určitou číselnou hodnotu, kterou naleznete v tabulce níže. To je numerologicky neměnné. 

Rozřazení abecedy k jednotlivým číslům

A nyní už zbývá jen rozepsat si jméno vaší cílové destinace, každému písmenu přiřadit správné číslo z tabulky a ta následně sečíst tak, aby vám zbylo číslo jednociferné.

PRAHA = 7 + 9 + 1 + 8 + 1 = 26 = 2 + 6 = 8

Získanou číslici pak interpretujte podle základních pravidel numerologie. Názory na to, jakou verzi jména města používat, se různí – u New Yorku není problém, ale co takový Londýn? Vycházet z původního názvu London, nebo zvolit verzi počeštěnou? Vzhledem k problematice převodu názvů z jiných písem (azbuka, čínské znaky...) se většina numerologů přiklání k přepisům názvů v národním jazyce (tedy pro nás Londýn, Peking, Moskva). Spočítali jsme za vás čísla několika populárních prázdninových destinací. 

Samozřejmě si můžete velmi snadno spočítat i velká česká a moravská, která mají bezesporu své kouzlo. Praha má v numerologii číslo 8, které odráží její jistou tajuplnost a klidnou atmosféru.

New York = 3

Číslo tři je číslem čilosti a činorodosti, ne nadarmo se New Yorku říká „město, které nikdy nespí“. Trojka mu do vínku přináší originalitu a volnomyšlenkářství, New York má otevřenou náruč pro každého. Čeho se ve „velkém jablku“ určitě nedočkáte, je nuda. Toto město je místo akce a nikdy neustávajícího dění.

Není těžké si tu udělat známé, ale přátelství tu tolik nekvetou – většina vztahů zaniká brzy poté, co už nejsou „potřeba“. Pozor na finance, rozumnému hospodaření NY rozhodně nenahrává.

Paříž = 7

Paříž, město milenců, je místem duchovního rozvoje a uměleckých tendencí. Daří se zde emocím a tužbám vycházejícím přímo z hloubi nitra – na povrch se tu dostávají mnohem snadněji než kdekoli jinde a dost možná tu dojdete k nějakému hlubokému uvědomění.

Materiální svět je zde tak nějak vzdálen a "byznysovým" záležitostem se tu moc nedaří. Často se totiž stává, že vás od nich odvede pryč jiné vnitřní puzení. V citlivějších duších může pařížská atmosféra vzbuzovat krize a deprese.
 
Sydney = 2

Sydney je městem smíření a laskavosti, místo, kde může být člověk sám sebou a odpočinout si. Často se tu dějí podivné "náhody" a vnuknutí, protože tohle místo posiluje lidskou intuici.

Poklidná atmosféra ale naopak brání většímu vývoji a spíše nutí k odpočinku a relaxaci – na dovolenou tedy ideální. Vztahy v tomto městě vznikají skoro samy, je to ideální prostor pro urovnání všech neshod a sporů. Pozor pouze na přehnanou pasivitu, ať pak nemáte pocit, že vám tu čas protekl mezi prsty.

Montreal = 8

Montreal je velmi konzervativní město, které si udržuje stále stejného ducha a lpí na své atmosféře. Nepřeje bláznivým dobrodružstvím, ale spíše klidnější rutině.

Na druhou stranu je to město harmonie a rovnováhy, kde se vám nejspíš povede svůj život důkladně promyslet, stanovit si priority a všechno řádně vyvážit. Pobyt zde vám může pomoci dostat se ze slepé uličky. K Montrealu je třeba přistupovat trpělivě a s klidem, svá tajemství vyjeví jen těm, kdo je hledají pečlivě.

Hongkong = 1

Hongkong je město inspirace a individualismu. Snad nejlépe si ho vychutnáte sami, když vás nebude od objevování odvádět přítomnost někoho dalšího, na koho byste museli brát ohledy.

Ideální je vzdát se plánování a naplněných itinerářů a nechat se vést městem. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dovolená v Bibione? Letovisko zakáže kouření na osmi kilometrech pláže

15.02.2019 07:46 Italské přímořské letovisko Bibione zakáže od letošního léta kouření na celé své osm kilometrů…

Mešita i antický amfiteátr. Plovdiv je evropským městem kultury, na…

12.01.2019 19:28 Druhé největší bulharské město Plovdiv se dnes oficiálně stalo Evropským hlavním městem kultury pro…

Nejpříjemnější země? Zahraniční turisté v anketě zvolili i Česko

12.01.2019 13:10 Nejoblíbenějším typem ubytování jsou podle jednoho z největších internetových rezervačních portálů…

Nechali byste si na ulici vyčistit uši? Vítejte v moderní metropoli Barmy

12.01.2019 08:48 Instalatér, veřejný písař, čistič uší - takové drobné profese oživují historické centrum Rangúnu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama