Nejkrásnější místa pro vaši letní dovolenou

Praha - Prázdniny jsou ve své druhé půli, ale to neznamená, že už není čas si je užít. Pokud jste ještě neměli čas nikam vyjet, teď je ta pravá chvíle. Přinášíme vám ta nejkrásnější místa, o kterých jste možná neměli ani ponětí.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie
doporučujeme

Mallorca

Krásný evropský ostrov, který svou rozlohou patří mezi největší z Baleárských ostrovů. Kromě nekonečných pláží se můžete těšit i na spousty dalších lákadel, které toto místo skýtá. Uvidíte překrásné důkazy historie v podobě architektonických památek, ale i dechberoucí hory. Jako bonus můžete okusit místní víno, které zde drží bohatou tradici.

Kréta

Největší řecký ostrov, který je mezi cestovateli velmi populární a rádi se sem vracejí. Naleznete zde pláže, které nemají konce. Těmi je Kréta proslulá. Ale mimo jiné můžete poznávat památky sahající až do hluboké minulosti, datují se do 14. A 15. století.

Sardinie

Itálie vlastní jeden krásný skvost a tím je právě Sardinie. Ochutnáte zde dokonalé přímořské speciality, divokou přírodu či typické žulové domky.

Santorini

Řecké pohádkové místo, které by si přál vidět každý. Jde o ostrov, který není pro turisty až tak v povědomí jako například zmíněná Kréta. Čekají zde na vás typicky vápencové domy s modrými doplňky, oslíci nesoucí místní domorodce a průzračné moře. Úžasné místo například i pro líbánky!

Lanzarote

Nečekejte zde ani kýč ani avantgardu. Je to ostrov klidu, souznění s přírodou, naplněný dny plných procházek, jízdy na kole a příjemného posezení s přáteli. Lanzarote je navíc vulkanický ostrov a je jeden z největších z Kanárských ostrovů. Možná z té krásy nebudete moci popadnout dech.

Malta

Malta, nebo li slunečný ostrov. Místo, kde slunce svítí 300 dní v roce. Ostrov je obklopen průzračně modrým Středozemním mořem a stává se tak rájem pro plavce a potápěče. Kromě krásné přírody můžete plesat nad úžasem místních chrámů, katakomb či kamenných budov.
Vybrali jste si místo pro svou dovolenou?

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teror zhatil Čechům dovolenou: Desítka rekreantů neodletí na Srí Lanku

22.04.2019 13:49 Desítka lidí dnes a v úterý neodletí z Česka kvůli bezpečnosti na Srí Lanku, oznámil internetový…

Plovoucí trh s květinami v Amsterdamu skomírá, zničily ho davy turistů

22.04.2019 08:47 Poslední prodavač květin na slavném amsterodamském plovoucím trhu Bloemenmarkt zavřel svůj stánek.…

Čeští turisté na Srí Lance jsou v bezpečí, stahování klientů cestovky…

21.04.2019 12:42 Čeští turisté, kteří jsou nyní na Srí Lance s cestovními kancelářemi, jsou v bezpečí. Na dotaz ČTK…

Telefonování za jízdy: Itálie razantně zpřísní zákon. Jakou pokutu…

17.04.2019 11:11 V Itálii se chystá razantní zpřísnění zákona o silničním provozu. Tomu, kdo bude při jízdě užívat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama