Nejkrásnější místa pro vaši letní dovolenou

Praha - Prázdniny jsou ve své druhé půli, ale to neznamená, že už není čas si je užít. Pokud jste ještě neměli čas nikam vyjet, teď je ta pravá chvíle. Přinášíme vám ta nejkrásnější místa, o kterých jste možná neměli ani ponětí.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Mallorca

Krásný evropský ostrov, který svou rozlohou patří mezi největší z Baleárských ostrovů. Kromě nekonečných pláží se můžete těšit i na spousty dalších lákadel, které toto místo skýtá. Uvidíte překrásné důkazy historie v podobě architektonických památek, ale i dechberoucí hory. Jako bonus můžete okusit místní víno, které zde drží bohatou tradici.

Kréta

Největší řecký ostrov, který je mezi cestovateli velmi populární a rádi se sem vracejí. Naleznete zde pláže, které nemají konce. Těmi je Kréta proslulá. Ale mimo jiné můžete poznávat památky sahající až do hluboké minulosti, datují se do 14. A 15. století.

Sardinie

Itálie vlastní jeden krásný skvost a tím je právě Sardinie. Ochutnáte zde dokonalé přímořské speciality, divokou přírodu či typické žulové domky.

Santorini

Řecké pohádkové místo, které by si přál vidět každý. Jde o ostrov, který není pro turisty až tak v povědomí jako například zmíněná Kréta. Čekají zde na vás typicky vápencové domy s modrými doplňky, oslíci nesoucí místní domorodce a průzračné moře. Úžasné místo například i pro líbánky!

Lanzarote

Nečekejte zde ani kýč ani avantgardu. Je to ostrov klidu, souznění s přírodou, naplněný dny plných procházek, jízdy na kole a příjemného posezení s přáteli. Lanzarote je navíc vulkanický ostrov a je jeden z největších z Kanárských ostrovů. Možná z té krásy nebudete moci popadnout dech.

Malta

Malta, nebo li slunečný ostrov. Místo, kde slunce svítí 300 dní v roce. Ostrov je obklopen průzračně modrým Středozemním mořem a stává se tak rájem pro plavce a potápěče. Kromě krásné přírody můžete plesat nad úžasem místních chrámů, katakomb či kamenných budov.
Vybrali jste si místo pro svou dovolenou?

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šéf Twitteru propagoval cestování v Barmě. Táhni k čertu, vzkázali mu lidé

10.12.2018 08:26 Šéf Twitteru Jack Dorsey sklidil kritiku poté, co propagoval převážně buddhistickou Barmu jako…

Kde zažít atmosféru seriálu Hra o trůny? Davy fanoušků míří do…

02.12.2018 16:56 Chorvatsko patří k českým dovolenkářům stejně neodmyslitelně, jako pořádná pěnivá čepice na točené…

Šikmá věž v Pise se trochu narovnala. Inženýři jí z věku ubrali 200 let

22.11.2018 09:57 Slavná věž v italském městě Pisa se přestala naklánět, dokonce se o kus napřímila díky inženýrským…

Airbnb stahuje nabídky ubytování v židovských osadách. Izrael se dopálil

20.11.2018 10:04 Mezinárodní služba Airbnb stáhla ze své ubytovací nabídky adresy v židovských osadách na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama