Seychely: Krása, která se nikdy nestane kýčem

Praha - Smaragdová laguna lemovaná bílou písečnou pláží. Palmy naklánějící se nad průzračnou vodu. Obrovské balvany jen tak poházené na pobřeží. Zkrátka Seychely.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Věřte, že skutečnost je ještě hezčí než obrázky. Možná je tomu těžké uvěřit, ale ta krása, kterou zde uvidíte na vlastní oči je fotografií v plné míře nepřenositelná

Pokud se rozhodnete na toto pohádkové místo vyrazit, nenechte se mýlit, že vás čeká "jen" moře. Pokud vás moře snad někdy omrzí, můžete se vydat na krásnou procházku či výlet na kole. Říká se, že Seychelské ostrovy jsou místo, kde se zastavil čas. A až zde budete stát, stane se to skutečností.

Hlavní ostrovy Mahe, Praslin, Silhouette a částečně La Digue jsou ve vnitrozemí hornaté, s bujnou tropickou vegetací a vodopády křišťálové vody tříštící se o žulové masivy. Oko i srdce zaplesá.

Mahe je vlastně hlavní ostrov Seychel a je zde i hlavní letiště a město. Victorie, hlavní město, není příliš velké a centrum si projdete v klidu pěšky. Co ale není do velikosti je do krásy. Opravdu stojí za vidění.

A co na Seychelech čekat? Není toho málo! Seychelské ostrovy se rozprostírají v rozsáhlé oblasti okolo 400 000 km2 (přibližně velikost Švédska) Indického oceánu, pevnina však zabírá přibližně pouhých 455 km2. Kam dohlédnete, tam je tedy voda, ale nádherná.

Cestovatelé doporučují, abyste si svou cestu rozdělili mezi ostrovy Praslin a La Dique. Získáte tím možnost užít si dvou krásných pláží – Anse Lazio a Anse Source d’Argent.

Nenechte se zmást, ale Seychely mohou být dobrou volbou jak pro rodinnou dovolenou, tak pro skupinku přátel, ale i pro páry na svatební cestě. Mimochodem, víte, že se tu dá uzavřít i regulérní sňatek s následnou právní platností u nás? Zkuste to promyslet!

Počasí je tu velmi stálé a snad s výjimkou ledna a února celoročně velmi příznivé.

Nalákal vás článek k návštěvě pohádkového místa? Pak nezbývá nic jiného, než obstarat letenky!

 

 

 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Pozor na suvenýry z dovolených. Celníci rozdrtili tunu korálů a mušlí,…

10.09.2018 19:15 Rosenheim - Němečtí celníci v Bavorsku zničili tunu ilegálně dovezených korálů, mušlí a ulit. Jde o…

Řecký ostrovní ráj se potápí pod náporem turistů. Úřady řekly: A dost!

09.09.2018 18:24 Aktualizováno Santorini - Od března do prosince téměř každý den vysypou výletní lodě na ostrově Santorini tisíce…

Seven Sisters. Krásné místo plné hazardujících turistů

06.09.2018 18:39 Seven Sisters je skupina křídových útesů, které jsou součástí národního parku South Downs, přesněji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama