Sydney: Dechberoucí krása velkoměsta a dokonalé přírody

Praha - Sydney, to je největší a nejlidnatější australské město, lákající turisty nejen dokonalým ruchem metropole, ale i unikátní přírodou a scenériemi.

Přidejte svůj názor

Austrálie
doporučujeme

Ač je Sydney největší australské město, nemusíte se bát, že uvidíte pouze mrakodrapy, bary a hotely. Město leží na jihovýchodním pobřeží Austrálie, což nabízí mnoho krásných pláží a zákoutí. Sydney bylo vystavěno kolem přístavu Port Jackson, což mu tvoří jakési morální opevnění. Město je věhlasné díky sydneyské Opeře, kterou pokud nenavštívíte, jako byste zde nebyli.

Jak již bylo řečeno, Sydney je sice největší město v Austrálii, ale není hlavní. Nicméně mu to neubírá na atraktivitě, protože se jedná o jedno z nejkosmopolitnějších měst na světě vůbec. A věřte, že o zábavu tu určitě nouze není. Naleznete zde ruch velkoměsta, neuvěřitelně pestrý noční život, překrásnou přírodu a sympatické obyvatele.

Pokud se vydáte k moři, tak se máte na co těšit, protože na plážích to opravdu žije. A jejich krása je nepopřitelný bonus. Uvidéte průzračnou vodu, jemný písek, ale i skalní útesy. Úplně najednou zapomenete, že jste součástí tak velkého města. Čas jakoby se zastavil. A co žraloci? Ano i to jsou obyvatelé Sydney. Žraloci se zde sice pohybují, ale běžný turista se s nimi nepotká. Potýkat se s jejich společností může spíše surfař.

To by nebyla Sydney, abychom nezmínili Bondi Beach.  Jedná se o jednu z nejvyhledávanějších pláží země. A proč? Protože je zde zábava a ruch. Mnoho kaváren, barů, ale i sportovního vyžití.

A co jídlo? Nebojte se, nebudete ani o hladu, ani o žízni. Název kosmopolitní nenese Sydney jen tak, pro nic za nic. Najdete zde totiž gastronomii z celého světa. Velmi silné je však zastoupené Asie, což znamená sushi na každém rohu. Dále jsou tu velmi populární burgery všeho druhu.

A až budete pláží přesyceni a najedeni, nezapomeňte na noční život! Romantické bary, rušné diskotéky, koncerty, kulturní zážitky. To vše vás zde čeká!

A nakupování? I to je možné! Určitě byste měli zavítat do obchodního domu Westfield. Kromě velkého množství obchodů a kaváren skýtá Westfield raritu – věž s rozhlednou, ze které máte centrum Sydney jako na dlani.

Tudíž Sydney skýtá od všeho trochu, ale vlastně moc. Je to město, které nespí, ale probouzí se do přenádherných reliéfů dokonalé krajiny. 

 

 

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turisté ničí proslulou památku, Řím přišel s rázným protiopatřením

25.01.2020 18:41 Aktualizováno Slavná římská fontána di Trevi bude kvůli neukázněným turistům ohrazena bariérou. Opatření…

Peru vyhostilo zahraniční turisty. Zdevastovali proslulé Machu Picchu

15.01.2020 16:38 Peruánské úřady zadržely a vyhostily šest zahraničních turistů, kteří poničili dávné město Inků…

Proč letos vynechat dovolenou v Chorvatsku a popojet o kousek dál do Černé…

13.01.2020 05:09 Do Chorvatska jezdí téměř každý, o kousek dál do Černé Hory ale zavítá už jen málokdo. A přitom i…

Do Osvětimi se hrnou davy turistů. Návštěvnost byla loni rekordní

08.01.2020 13:19 Více než 2,32 milionu lidí z celého světa navštívilo loni bývalý nacistický koncentrační a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama