Olympijská střediska nebo dovolená uprostřed oceánu: 8 míst, které byste v roce 2018 měli navštívit

Přemýšlíte, kam v roce 2018 pojedete na dovolenou a nemůžete si vybrat? Ať vás lákají hory, moře, nebo turistika, možná vám poradí výběr 8 světových destinací, které doporučuje americká zpravodajská televizní stanice CNN. Z těchto nabízených míst si zcela jistě vybere každý.

Přidejte svůj názor

Rarita: Ostrovy od sebe dělí tři kilometry a celý den v kalendáři
doporučujeme

Kapverdy

Bývalá portugalská kolonie v Atlantském oceánu je jedinečnou zemí, která spojuje brazilskou, africkou a iberskou kulturu. Úžasné scenérie v kombinaci se skvělým počasím vám zajistí krásnou exotickou dovolenou. Zároveň v nejzápadnější africké zemi můžete ochutnat místní specialitu - třtinový rum. 

Národní park Botum Sakor

Tuto přírodní rezervaci hledejte na jihozápadě asijského státu Kambodža. Botum Sakor je největším národním parkem v zemi a spojuje oblasti deštného pralesa a pláněmi a pastvinami. Zde najdete i oblast o velikosti 700 čtverečních kilometrů, která je domovem největší populace slonů indických. Rovněž se tu potkáte s malebnými vesnicemi, vodopády vzácnými ptáky nebo krokodýli. Inu - ideální výlet v přírodě.

Malta

Malý ostrovní stát, jehož hlavní město Valletta bylo jmenováno jako evropské město kultury v roce 2018, je místem, které stojí za to navštívit. Budete si zde připadat jako v malém starověkém světě. Dvacetiminutová cesta autobusem vás přenese z antického Řecka do oblasti Blízkého východu té doby. K jídlu si tu můžete objednat cokoli od těstovin až po kebab. Pokud nemáte rádi davy, měli byste sem jet rychle. Hrozí totiž, že se toto místo stane podobně navštěvovaným jako italské Benátky.

Srbsko

Po rozpadu Jugoslávie, který prakticky vzato trval až do roku 2007 upřednostňovali turisté především Chorvatsko a Černou Horu. Neprávem. Hlavní město Bělehrad spojuje moderní čtvrti s historickými místy. Srbskou pohostinnost a kulturu 19. století naleznete v ulici, kterou místní označují "Skadarlija". Ani na venkově se však nudit nebudete. Lyžování a krásné výhledy z hor si užijete v pohořích Zlatibor a Kopaonik. 

Nevis

Menší bratr Svatého Kryštofa, se kterým tvoří společný stát, byl jedním z mála karibských ostrovů, který byl ušetřen hurikánů Maria a Irma. Právě proto zdejší pláže mohou příští léto zažít turistický nával. Ti, kteří si mysleli, že je celý Karibik stejný, budou překvapeni, jakým způsobem se žije právě na tomto ostrově. Doporučená je zde především ostrovní čtvrť Four Seasons. S palmami kolem sebe a nekonečným výhledem na moře si budete připadat jako v ráji.

Nagano

A proč nenavštívit dějiště Zimních olympijských her před 20 lety, kde se "přepisovaly dějiny"? Od té doby poněkud pozapomenutá oblasti v Japonsku představuje ideální zimní destinaci. Kvůli nadcházející letní olympiádě v Tokiu zde navíc přibyly i nové hotelové komplexy ve stylu italských horských vesniček, takže o kvalitní ubytování strach mít nemusíte. Co byste určitě neměli vynechat? Opičí park Jigokudani.

Puebla

Čtvrté největší mexické město leží od toho hlavního jen 100 kilometrů a poloviční vzdálenost ho dělí od populární sopky Popocatepetl. Známé je především svojí potravinovou kulturou a architekturou. Milovníci umění zcela jistě nepohrdnou návštěvou místního barokního muzea. Díky zlepšené hotelové infrastruktuře by se navíc mexické město mohlo vymanit z kategorie "nedoceňované". I přes zemětřesení v loňském září to vypadá, že v létě bude domov dvou milionů Mexičanů znovu připravený na turisty.

Pjongčchang

Mezi městy, které by bylo v roce 2018 dobré navštívit, nesmí chybět místo konání letošních Zimních olympijských her. I kdybyste nemohli do jihokorejského města zavítat při olympiádě, vyplatí se přijet jindy na zimní radovánky. Sice zde nenajdete žádné vysoké vrcholy jako v Japonsku, krásné scenérie při lyžování nebo snowboardingu jsou však zaručené. Díky olympijským hrám byla navíc zlepšena i infrastruktura, takže v tomto středisku vám nic chybět nebude.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko chce "nakopnout" cestovní ruch, zjednoduší vydávání turistických víz

14.08.2019 13:26 Ruské ministerstvo zahraničí se rozhodlo zjednodušit vydávání turistických víz cizincům a…

Nejlepší pláže pro psy? Najdete je v oblíbených destinacích Čechů

13.08.2019 17:58 V Evropě přibývá ubytování, které je určeno pro cestovatele se psy, i speciálních psích pláží. Ty…

Zájem o česká víza je rekordní. MZV přijalo nejvíc žádostí od rozdělení…

12.08.2019 11:06 Česká diplomacie v prvním pololetí zaznamenala rekordní zájem o víza. Přijala 408.000 žádostí,…

Hotelový lékař? Pozor na podvod, úraz či nemoc v cizině se pak pořádně…

11.08.2019 10:22 Pojišťovny využívají v turistických destinacích pro ošetření klientů čím dál častěji prověřené…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama