Benátky chystají pro turisty nepříjemné překvapení

Benátky - Vzhledem k čím dál většímu počtu turistů, kteří často obtěžují místní obyvatele se benátský starosta Luigi Brunero rozhodl pro bezprecedentní krok. Pro turisty budou vyhrazeny speciální trasy, a do ostatních častí jim bude vstup zakázán. Poprvé se tak má stát 1. května.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Benátky (Venezia). Itálie

Turisté si budou moci projít trasu s neslavnějšími stavbami a pamětihodnostmi jako je náměstí svatého Marka nebo most Rialto. Budou se moci projet i na gondolách. Ale mnohé části starého města jim budou uzavřeny. „Již jsme nemohli snášet neustále stížnosti obyvatel na dotěrné turisty, kteří jim nedopřejí klidu,“ prohlásil starosta Brunero pro britské noviny The Express, „Hlučící davy obtěžují obyvatele a ničí klid našeho krásného města.“

Během „experimentu“, jak to nazývá benátský starosta, který poprvé proběhne 1. Května, mají být ulice, kde žijí starousedlíci odděleny od turistického ruchu policejními zábranami. Do města bude také zakázán vjezd mimobenátských automobilů neboť jediný most, který do města vede je permanentně ucpaný vozidly turistů.

Starosta se tak snaží do historického centra dostat zpět normální život. Na konci 2. světové války žilo v historickém centru Benátek 190 000 lidí. Dnes je to pouhých 55 000 a toto číslo neustále klesá.  Starousedlíky drtí nejen vysoké nájmy a ceny nemovitostí, ale i nedostatek služeb a neustálé davy turistů.

Radnice chce zatím především vyštvat ty nejméně přizpůsobivé. Pokuta za močení na ulici se v Benátkách může vyšplhat až na 8000 eur. Do budoucna se uvažuje se zavedením kvót na počet turistů podobně, jako to mají řecký ostrov Santoriny něco chorvatský Dubrovník. Davy turistů totiž historicky cenná místa ničí.  

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tady nejste v zoo. Amsterdam zakáže komentované prohlídky ve vykřičené…

22.03.2019 09:51 Amsterodam zakáže ve známé čtvrti červených luceren skupinové prohlídky s průvodcem. Oblast plná…

První podmořská restaurace v Evropě otevřena. Má tři úrovně, čeká se nával

20.03.2019 15:52 V Norsku dnes zahajuje provoz první evropská podmořská restaurace, která vznikla na jihu země. Za…

Dovolená na Kubě? Komunistický ostrov nabízí luxus, obyčejní Kubánci mohou…

20.03.2019 07:49 Fotografický aparát za více než 25.000 dolarů (570.000 Kč) v jednom havanském obchodu? To je…

Dost bylo opilých turistů. Palma de Mallorca zavede přes léto tvrdé…

18.03.2019 13:30 Metropole Baleárských ostrovů Palma de Mallorca letos v letní sezóně zakáže pití alkoholu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama