Z Egypta se vrací poslední klienti českých cestovních kanceláří

Praha - České cestovní kanceláře pozastavily prodej zájezdů do Egypta, v neděli navíc přepravily zpět do Česka poslední své klienty. Další charterové lety do Egypta jsou zatím naplánované až po 16. únoru.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

České letecké společnosti vypravily o víkendu mimořádné charterové lety do egyptských letovisek, v sobotu letěly čtyři spoje, v neděli pak další dva. V sobotu odlétali čeští turisté s leteckou společností Travel Service z Hurghady, Holidays Czech Airlines sváželo Čechy také z této oblíbené turistické destinace.

V neděli aerolinky Travel Service vypraví charterový spoj na trase Praha - Taba - Praha, přistání na pražském letišti je zatím plánováno na 17:00 SEČ. Druhý nedělní spoj z egyptského Marsa Alamu by měl do českého hlavního města dorazit ve 20:55 SEČ. Očekávané časy se však kvůli situaci v Egyptě mohou ještě změnit.

Páteční data od cestovních kanceláří ukazují, že je o lety mezi Čechy velký zájem. "Například nedělní poslední let z Egypta je už nyní plně obsazen, na palubě by tak mělo být 186 cestujících," řekla agentuře Mediafax už v sobotu mluvčí letecké společnosti Vlaďka Dufková.

Vzhledem k tomu, že cestovní kanceláře pozastavily prodej zájezdů do Egypta, letadla z Prahy létají prázdná. V příštím týdnu proto Travel Service žádné chartery do Egypta nevypraví, pro české turisty pobývající v této zemi jsou tak víkendové spoje jednou z posledních možností, jak násilnostmi zmítanou zemi opustit. V případě, že se na palubu těchto letadel nedostanou, mohou ještě využít pravidelných spojů Českých aerolinií (ČSA), které by měly z egyptské Káhiry odlétat v pondělí a ve čtvrtek přesně ve 12:00 místního času.

Další charterové lety do Egypta jsou zatím naplánovány až od 16. února. "Samozřejmě se to ale může změnit. Uvidíme, jak se bude situace v Egyptě vyvíjet a podle toho budeme reagovat," dodala Dufková.

Z Egypta v sobotu odletěla také dvě letadla ČSA. Zatímco první odlétalo z Káhiry v 6:00 místního času a v Praze přistálo v 10:40 SEČ, tedy o pět minut dříve oproti letovému plánu, druhé letadlo z egyptské Hurghady nabralo podle internetových stránek letecké společnosti zpoždění už při odletu. Místo v 9:00 místního času odletělo o 25 minut později, v Praze pak přistálo až ve 14:39 SEČ.

Podle viceprezidenta a mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomia Okamury se cestovní kanceláře se všemi svými klienty pobývajícími v Egyptě na předčasném návratu do Česka předem dohodly. "Klienti na předčasný návrat kývli a došlo k dohodě. Cestovní kanceláře jim buď doplatí zbytek nevyčerpané dovolené, nebo jim dají jiné kompenzace, například slevu na jiný zájezd či nějaký dárek," poznamenal Okamura a dodal, že po neděli nebude v Egyptě žádný klient české cestovní kanceláře.

Přestože jim to zákon nenařizuje, podle Okamury se cestovní kanceláře rozhodly, že klientům budou zrušené zájezdy kompenzovat. Buď se domluví na odložení termínu odjezdu do Egypta, nebo nabídnou klientovi jinou lokalitu. V případě, že se nedomluví, tak prý klientům vrátí celou zaplacenou částku za zájezd.

Loading...
Témata: Egypt | cestování
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kletba Uluru. Co jste možná nevěděli o posvátné hoře v srdci Austrálie

24.10.2019 08:29 Posvátná hora Uluru, známá též pod názvem Ayers Rock, bude od 26. října nepřístupná turistům. Hora…

Výlet do Vídně? Pozor, rakouská metropole má novou turistickou strategii

23.10.2019 09:39 Vídeň už nechce usilovat o to, aby každý rok stoupal počet nocí, které turisté ve městě stráví.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama