Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a nejlevnější rekreační destinace

Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive stravování či luxusních hotelových komplexů. Podle Asociace českých cestovních kanceláři do žebříčku nejnavštěvovanějších destinací, kam Češi jezdí nejvíc, patří Chorvatsko, Itálie a nově i Turecko a Egypt, který se pyšní především kvalitou servisu. Podívejte se na místa, která nejsou tak populární mezi běžnými turisty, od tradičních destinací se navíc liší v nižší ceně.

Přidejte svůj názor

Levná a luxusní dovolená? To není mýtus

Podle serveru Skyscanner mezi nejlevnější rekreační destinace patří například Indie, Kuba, Thajsko či běžnější pro Evropu Bulharsko a Černá Hora. Server na základě podrobnější cenové analýzy, ve které srovnával cenu letenek, ubytování a stravování, sestavil seznam nejlevnějších dovolenkových destinací. Zatímco nejdražšími jsou tradičně France, Sever Itálie a středomořské ostrovy.

Za levnou a zároveň originální dovolenou nemusíte letět do Indie. Nyní se zaměříme na destinace, které nejsou zcela tradiční mezi turisty a zároveň mohou návštěvníkům nabídnout nové letní zážitky.

Albánie

Nejlepší destinace pro cestovatele, který se chce podívat na Balkán, ale nechce jet do drahého Řecka. Dnes Albánie aktivně vyvíjí rekreační a turistický byznys, investuje do infrastruktury a láká nové turisty. Albánie má vysoký perspektivní turistický potenciál, velké množství památek a příjemné počasí v průběhu celého roku. Významnou turistickou lokalitou je například město Drač a riviéra mezi Vlorou a Sarandou.

img-responsive

Albánie | foto: Pixabay

 

Portugalsko

Bude vyhovovat zastáncům klidnější dovolené. Najdete zde nejkrásnější pláže Evropy, romantické výhledy moderního velkoměsta a pro milovníky extrémnějšího odpočinku Portugalsko může nabídnout surfing v obřích vlnách.  Surfing v Portugalsku probíhá v jednom z nejznámějších surfových regionů Evropy – v Peniche nedaleko hlavního města.

img-responsive

Cabo de Roca, Portugalsko | foto: Wikipedia

 

Gruzie

Gruzie může turistům nabídnout jak dechberoucí horské masivy Kavkazu, tak i exotickou dovolenou u moře s bazénem a luxusním servisem, a to všechno za překvapivě nízkou cenu. Skoro polovina obyvatelstva pracuje v zemědělství, Gruzie je stále převážně zemědělský stát. Nic nemění na tom, že cestovní ruch zde zažívá velkou renesanci díky výjimečné místní atmosféře a nízkým cenám. Nejpopulárnější rekreační destinací je přímořské město Batumi, které se ničím neliší od moderních evropských měst.  

img-responsive

Tbilisi, Gruzie | foto: Pixabay

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kde zažít atmosféru seriálu Hra o trůny? Davy fanoušků míří do…

02.12.2018 16:56 Chorvatsko patří k českým dovolenkářům stejně neodmyslitelně, jako pořádná pěnivá čepice na točené…

Šikmá věž v Pise se trochu narovnala. Inženýři jí z věku ubrali 200 let

22.11.2018 09:57 Slavná věž v italském městě Pisa se přestala naklánět, dokonce se o kus napřímila díky inženýrským…

Airbnb stahuje nabídky ubytování v židovských osadách. Izrael se dopálil

20.11.2018 10:04 Mezinárodní služba Airbnb stáhla ze své ubytovací nabídky adresy v židovských osadách na…

Tragická turistická sezona: V cizině zemřelo 85 Čechů, nejvíc v Chorvatsku

12.11.2018 13:59 V letošní turistické sezoně mírně ubylo Čechů, kteří zahynuli v zahraničí. Za hranicemi zemřelo 85…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama