Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a nejlevnější rekreační destinace

Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive stravování či luxusních hotelových komplexů. Podle Asociace českých cestovních kanceláři do žebříčku nejnavštěvovanějších destinací, kam Češi jezdí nejvíc, patří Chorvatsko, Itálie a nově i Turecko a Egypt, který se pyšní především kvalitou servisu. Podívejte se na místa, která nejsou tak populární mezi běžnými turisty, od tradičních destinací se navíc liší v nižší ceně.

Přidejte svůj názor

Levná a luxusní dovolená? To není mýtus
doporučujeme

Podle serveru Skyscanner mezi nejlevnější rekreační destinace patří například Indie, Kuba, Thajsko či běžnější pro Evropu Bulharsko a Černá Hora. Server na základě podrobnější cenové analýzy, ve které srovnával cenu letenek, ubytování a stravování, sestavil seznam nejlevnějších dovolenkových destinací. Zatímco nejdražšími jsou tradičně France, Sever Itálie a středomořské ostrovy.

Za levnou a zároveň originální dovolenou nemusíte letět do Indie. Nyní se zaměříme na destinace, které nejsou zcela tradiční mezi turisty a zároveň mohou návštěvníkům nabídnout nové letní zážitky.

Albánie

Nejlepší destinace pro cestovatele, který se chce podívat na Balkán, ale nechce jet do drahého Řecka. Dnes Albánie aktivně vyvíjí rekreační a turistický byznys, investuje do infrastruktury a láká nové turisty. Albánie má vysoký perspektivní turistický potenciál, velké množství památek a příjemné počasí v průběhu celého roku. Významnou turistickou lokalitou je například město Drač a riviéra mezi Vlorou a Sarandou.

img-responsive

Albánie | foto: Pixabay

 

Portugalsko

Bude vyhovovat zastáncům klidnější dovolené. Najdete zde nejkrásnější pláže Evropy, romantické výhledy moderního velkoměsta a pro milovníky extrémnějšího odpočinku Portugalsko může nabídnout surfing v obřích vlnách.  Surfing v Portugalsku probíhá v jednom z nejznámějších surfových regionů Evropy – v Peniche nedaleko hlavního města.

img-responsive

Cabo de Roca, Portugalsko | foto: Wikipedia

 

Gruzie

Gruzie může turistům nabídnout jak dechberoucí horské masivy Kavkazu, tak i exotickou dovolenou u moře s bazénem a luxusním servisem, a to všechno za překvapivě nízkou cenu. Skoro polovina obyvatelstva pracuje v zemědělství, Gruzie je stále převážně zemědělský stát. Nic nemění na tom, že cestovní ruch zde zažívá velkou renesanci díky výjimečné místní atmosféře a nízkým cenám. Nejpopulárnější rekreační destinací je přímořské město Batumi, které se ničím neliší od moderních evropských měst.  

img-responsive

Tbilisi, Gruzie | foto: Pixabay

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtelný virus v Řecku, žraloci v Chorvatsku, uzemněná letadla. Čechy čeká…

20.06.2019 22:00 Aktualizováno Řadu Čechů mohou letos na dovolené potkat nepříjemné komplikace. Nejnavštěvovanější destinace trápí…

První podmořská restaurace v Evropě? Fanoušci katastrofických filmů budou…

18.06.2019 09:46 "Tohle malé okénko máme nedaleko kuchyně. Pokaždé, když před ním plave nějaká trochu zvláštní ryba,…

Letní sezóna je tu! Na co si dávat pozor při sjednávání cestovního…

13.06.2019 12:05 Máte už naplánovanou letní dovolenou? Pojedete do přírody, k moři, za kulturou, anebo za sportem?…

Na dovolenou autem? Natankujte v Česku, u moře se nedoplatíte

12.06.2019 07:49 Pohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama