TOP 5 míst v Thajsku: Královský palác, Bílý chrám, zlatý Buddha, smaragdový bazén a sloní rezervace

PR článek - Thajsko láká na svou rozmanitost. Turistům nabízí nespočet překrásných míst k vidění. Mnohdy je až téměř nemožné vybrat opravdu ty nejzajímavější, které si člověk nemůže nechat ujít. My jsme těch top pět našli za vás. Jaká místa tak při putování Thajskem rozhodně navštívit?

Přidejte svůj názor

Bangkok
doporučujeme

V Bangkoku zavítejte do Grand Palace

Začneme hned v hlavním městě Thajska, a tím je Bangkok. V Bangkoku se nachází Grand Palace známý také jako Královský palác, který vznikl v roce 1782. Jméno královský si palác vysloužil díky tomu, že 150 let sloužil jako sídlo králů.

V komplexu najdete chrám Wat Phra Kaeo, kde je k vidění na zlatém oltáři 66 cm vysoký a 48 cm široký Smaragdový Buddha. Sošku současný král Rama IX. pravidelně třikrát do roka převléká.

Navštivte zlatou sochu Buddhy Wat Phra Khao Yai

Dovolenou v Thajsku bez vidění alespoň jedné sochy Buddhy snad ani nelze absolvovat. Pokud vás významné sochy buddhismu lákají, pak si nenechte ujít i tu 18 metrů vysokou na vrcholu kopce Pratumnak.

Wat Phra Khao Yai se nachází mezi destinacemi Pattaya a Jomtien Beach a vězte, že v regionu většího Buddhu nenajdete. Ke zlaté soše se dostanete po betonových schodech, cesta je ale lemována vzrostlými stromy.

Wat Rong Khun je bílý chrám nedaleko Chiang Rai

Většina chrámů v Thajsku je stovky let stará, jeden je však z roku 2008. Wat Rong Khun známý také jako Bílý chrám je dílem thajského umělce Chalermchai Kositpipat. Bílý chrám se nachází 5 kilometrů od města Chiang Rai.

Součástí chrámu je řada náboženských soch, zrcadlo-skleněných mozaik, buddhistických symbolů a nástěnných maleb. A proč je chrám celý bílý? Bílá barva je znakem čistoty, proto i dvě sochy Buddhy, které v chrámu najdete, nejsou výjimečně zlaté, ale bílé.

Vykoupat se zajeďte do Thung Teao Forest Natural Park

Milovníci přírody si nesmí nechat ujít Thung Teao Forest Natural Park. Tento přírodní park v sobě ukrývá neobvyklé lesy, téměř 3 kilometry dlouhou naučnou stezku, kouzelné vodopády a smaragdový bazén zvaný Crystal Lagoon.

Laguna je velkým lákadlem národního parku, a to díky své křišťálově čisté vodě, která je ideální ke koupání. Ještě než se ale vydáte prozkoumávat krásy tropického deštného lesa, nezapomeňte na potřebná očkování. Nejen o nich vám napoví praktický průvodce.

Za slony se vydejte do Ban Kwan Chang

U přírody ještě zůstaneme. Je Thajsko vaším snem především kvůli vyjížďkám na slonech? Pak zavítejte do sloní rezervace Ban Kwan Chang, která je provozována organizací Asian Elephant Foundation.

Na slonovi se z tábora můžete vydat i na půldenní výlet. Pozorovat svět ze hřbetu slona, projít se thajskou džunglí a být součástí koupání slonů, bude pro vás jistě nezapomenutelným zážitkem.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko chce "nakopnout" cestovní ruch, zjednoduší vydávání turistických víz

14.08.2019 13:26 Ruské ministerstvo zahraničí se rozhodlo zjednodušit vydávání turistických víz cizincům a…

Nejlepší pláže pro psy? Najdete je v oblíbených destinacích Čechů

13.08.2019 17:58 V Evropě přibývá ubytování, které je určeno pro cestovatele se psy, i speciálních psích pláží. Ty…

Zájem o česká víza je rekordní. MZV přijalo nejvíc žádostí od rozdělení…

12.08.2019 11:06 Česká diplomacie v prvním pololetí zaznamenala rekordní zájem o víza. Přijala 408.000 žádostí,…

Hotelový lékař? Pozor na podvod, úraz či nemoc v cizině se pak pořádně…

11.08.2019 10:22 Pojišťovny využívají v turistických destinacích pro ošetření klientů čím dál častěji prověřené…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama