Nejpříjemnější země? Zahraniční turisté v anketě zvolili i Česko

Nejoblíbenějším typem ubytování jsou podle jednoho z největších internetových rezervačních portálů Booking.com už druhým rokem soukromé byty. Jako jednu z nejpříjemnějších zemí označili jeho klienti v nové anketě i Českou republiku, informoval server na svých webových stránkách.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Praha
doporučujeme

Kromě bytů mají cestovatelé v oblibě i nejrůznější alternativní typy ubytování od venkovských domů až po čluny nebo iglú. Klasické hotely se umístily až na druhém místě. Hodnocení bylo podrobeno 759.845 realit ve 219 zemích. Nejvíce oceněných ubytovacích zařízení se loni nacházelo v Itálii, Španělsku a Francii.

Booking.com sestavuje žebříček oceňovaných ubytování již sedmým rokem, Až nyní se ale poprvé rozhodl vyhodnotit nejpřátelštější země podle podílu nejlepších hodnocení. Za Rakouskem se v roce 2018 umístila Česká republika, následovaná Polskem a Novým Zélandem. První příčku mezi nejoblíbenějšími místy obsadilo turecké skalní město Göreme, následované chorvatským městečkem Slunj, známým domy a hotely mezi vodopády.

V jiném nedávném průzkumu Booking.com mezi 21.000 cestovateli uvedla více než třetina dotazovaných, že v roce 2019 dají přednost pronájmu (bytu či domu) před hotelem. Třiadvacet procent jich zvažuje, že během nadcházejícího roku nabídnou na ubytovacím portálu k pronájmu svou vlastní nemovitost. A 43 procent jich chce letos vyzkoušet typ ubytování, s nímž zatím nemají zkušenost.

"Nezáleží na typu, velikosti nebo poloze nemovitosti. U našich zákazníků pozorujeme, že si na cestách cení kontaktu s lidmi, pozornosti k detailu nebo individuálního přístupu," řekl zástupce ředitele Booking.com Olivier Grémillon.

Společnost Booking.com vznikla v roce 1996 v Amsterodamu, v současnosti zaměstnává přes 17.000 lidí ve 198 pobočkách v 70 zemích světa, působí i v České republice. Databáze Booking.com zahrnuje veškeré možnosti krátkodobého ubytování od hotelů, přes penziony až po malé soukromé pronajímatele. Webové stránky mají 40 jazykových variant.

Český Úřad pro ochranu hospodářské soutěže loni v prosinci uložil tomuto portálu pokutu 8,3 milionu korun za uzavírání zakázaných dohod. Zajistily mu podle úřadu lepší ceny ubytování pro vlastní klienty v hotelech a dalších zařízeních, které ale nesměly stejné podmínky nabídnout konkurenčním portálům.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejstrmější ulice na světě? Tady se pořádně zadýcháte +VIDEO

17.07.2019 09:18 Nejstrmější ulici na světě mají ve městě Harlech v severním Walesu. Potvrdili to zástupci…

Bouře v Řecku: Jsou dovolené Čechů v ohrožení? Nové informace

11.07.2019 16:26 Ministerstvo zahraničí po středečních bouřích s krupobitím na poloostrově Chalkidiki, při nichž…

Davy turistů spěchají na australskou horu Uluru, od října bude uzavřena

11.07.2019 12:16 Davy turistů proudí v současné době na posvátnou horu australských domorodců Uluru, než bude…

Srí Lanka těžce doplácí na velikonoční teror, turisté se ostrovu vyhýbají

04.07.2019 10:00 Velikonoční teroristické útoky na Srí Lance vedly k prudkému poklesu zájmu turistů o návštěvu této…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama