Zájem Čechů o exotickou dovolenou roste. Které destinace nejvíc frčí?

Zájem Čechů o dovolené v exotických destinacích loni vzrostl zhruba o desetinu. Nejpopulárnější bylo Thajsko, kam vycestovalo zhruba 50.000 českých turistů. Na druhém místě jsou Kapverdské ostrovy v Atlantiku a třetí je Indonésie. Vyplývá to z údajů Asociace cestovních kanceláří.

Přidejte svůj názor

Dominikánská republika, ilustrační fotografie

Do Indonésie loni zamířilo 21.000 českých turistů, uvedla ambasáda v Praze. Za posledních pět let se tento počet zdvojnásobil. Populární destinací je u Čechů zejména ostrov Bali.

zdroj: YouTube

Podle statistik Centrální banky Dominikánské republiky se počet českých turistů v zemi zvýšil loni meziročně o rekordních 58 procent na 7687. "Na propagaci Dominikánské republiky jako ideální dovolenkové destinace pracujeme kontinuálně od roku 2009, kdy byla v Praze otevřena kancelář s působností pro region střední a východní Evropy," uvedla ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky Leila Boasier Budecker.

Pozici jedničky mezi exotickými destinacemi by mohlo do budoucna posílit Thajsko. Ještě letos by mohlo začít fungovat přímé letecké spojení Air Asia mezi Prahou a Bangkokem. O zavedení linky jednal v lednu v Thajsku premiér Andrej Babiš.

"Otevřely se nové destinace jako je Barma, Panama a další, kde nárůsty počtu turistů jsou v řádu desítek procent, ale začínají z malých čísel," řekl místopředseda asociace Jan Papež. Jde především o individuální cestovatele. Největší nárůst poptávky je podle něj u Tanzanie, díky charterovým letům na Zanzibar.

Podle cestovní kanceláře Fischer nejvýraznější meziroční změnu popularity zaznamenal Omán, u kterého se zájem proti loňsku zvýšil více než dvojnásobně. "Potvrzuje se tak obliba oblasti Perského zálivu mezi českými klienty, kterou podtrhuje i novinka letošní sezóny Katar. Celkově roste segment exotické dovolené už několikátý rok po sobě," uvedl mluvčí CK Jan Bezděk. Češi podle něj cestují víckrát do roka a stále častěji do vzdálenějších a dražších destinací.

Podle portálu dovolena.cz si Češi v posledních letech dopřávají exotickou dovolenou i v létě. Roste také zájem o all inclusive pobyty. "Je nízká nezaměstnanost, roste minimální mzda. V takové situaci si lidé chtějí dopřát i kvalitní odpočinek. Jednoduše se nebojí za dovolenou utratit více peněz," uvedla ředitelka portálu Eva Sedlmajerová.

Z blízké exotiky je nejpopulárnější Dubaj, kam létají z Prahy tři letecké společnosti. V roce 2017 do nejpopulárnějšího ze sedmi Spojených arabských emirátů zavítalo 70.000 českých návštěvníků, meziročně o čtvrtinu víc.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První podmořská restaurace v Evropě otevřena. Má tři úrovně, čeká se nával

20.03.2019 15:52 V Norsku dnes zahajuje provoz první evropská podmořská restaurace, která vznikla na jihu země. Za…

Dovolená na Kubě? Komunistický ostrov nabízí luxus, obyčejní Kubánci mohou…

20.03.2019 07:49 Fotografický aparát za více než 25.000 dolarů (570.000 Kč) v jednom havanském obchodu? To je…

Dost bylo opilých turistů. Palma de Mallorca zavede přes léto tvrdé…

18.03.2019 13:30 Metropole Baleárských ostrovů Palma de Mallorca letos v letní sezóně zakáže pití alkoholu v…

Nejošklivější hlavní město na světě? Priština v Kosovu je městem války,…

06.03.2019 12:22 Priština je hlavním městem Kosovo od roku 2008, kdy stát vyhlásil svou nezávislost na Srbsku. Ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama