Obří kolo v Prátru loni trhlo rekord v návštěvnosti, letos se čeká nával gayů

Na obřím kole ve vídeňském zábavním parku Prátr se loni svezlo nejvíce lidí za posledních 30 let. Přišlo na něj 840.000 návštěvníků, o 45.000 více než v roce 2017. Podle agentury APA o tom informoval Peter Petritsch, jehož rodina atrakci, která patří k symbolům rakouské metropole, koupila v 60. letech minulého století.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Rodinná firma provozující obří kolo také zaznamenala rekordní obrat ve výši 8,5 milionu eur (217,6 milionu korun). I letošek by podle Petritsche měl být dobrý, protože v červnu se ve Vídni bude konat EuroPride, přehlídka s gay, lesbickou, bisexuální a transgender tématikou.

zdroj: YouTube

V současnosti se na obřím kole sveze průměrně více než 2000 lidí. Jsou mezi nimi i takoví, kteří si jednu z kabin kolotoče vysokého 64,5 metru pronajmou na soukromou koktejlovou párty, večeři nebo svatbu. Na "týdenním pořádku" jsou žádosti o ruku, řekl Petritsch.

Obří kolo stojí v Prátru od roku 1897. Původně na něm bylo 30 gondol. Za druhé světové války byly ale zničeny a po roce 1945 se jich na kolotoč vrátilo jen 15. Teoreticky by na něj bylo možné namontovat další kabiny, není to ale nutné, současná kapacita stačí.

V roce 2016 byly červené vagonky kompletně restaurovány, loni prošel opravou věnec kola a letos přišly na řadu sloupy, na nichž atrakce stojí. Dělníci z nich odstraňují rez a natírají je. Opravy, které se provádějí v noci, aby nebyl narušen provoz kolotoče, mají skončit k 1. dubnu.

Oblíbený vídeňský zábavní park Prátr, původně střeženou císařskou oboru mezi Dunajem a jeho kanálem, zpřístupnil veřejnosti císař Josef II. v roce 1766.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejstrmější ulice na světě? Tady se pořádně zadýcháte +VIDEO

17.07.2019 09:18 Nejstrmější ulici na světě mají ve městě Harlech v severním Walesu. Potvrdili to zástupci…

Bouře v Řecku: Jsou dovolené Čechů v ohrožení? Nové informace

11.07.2019 16:26 Ministerstvo zahraničí po středečních bouřích s krupobitím na poloostrově Chalkidiki, při nichž…

Davy turistů spěchají na australskou horu Uluru, od října bude uzavřena

11.07.2019 12:16 Davy turistů proudí v současné době na posvátnou horu australských domorodců Uluru, než bude…

Srí Lanka těžce doplácí na velikonoční teror, turisté se ostrovu vyhýbají

04.07.2019 10:00 Velikonoční teroristické útoky na Srí Lance vedly k prudkému poklesu zájmu turistů o návštěvu této…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama