Záplavy uvěznily v Thajsku tisíce turistů včetně Čechů

Bangkok - Rozsáhlé záplavy uvěznily na jihu Thajska tisíce turistů, mezi nimiž jsou i Češi. Český konzul v Bangkoku Jiří Beneš v úterý agentuře Mediafax sdělil, že eviduje čtyři české rodiny "s logistickými problémy".

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Velkou vodu způsobily prudké deště, které zemi zasáhly před šesti dny. Období dešťů přišlo letos do Thajska dřív, v zemi je abnormálně chladno.

"Místní meteorologové předpovídají, že ještě den dva pršet bude," řekl Beneš a připomněl, že české velvyslanectví v Bangkoku zveřejňuje na svém webu (www.mzv.cz/bangkok) aktuální údaje týkající se meteorologické situace v Thajsku.

Nejhůře postižena je provincie Nakhon Sri Thammarat, kde si záplavy vyžádaly již šest lidských životů. Složitá situace panuje i v provinciích Surat Thani, Phattalung, Trang, Chumphon a Krabi.

Thajské úřady už podle agentury AFP napočítaly celkem sedm obětí velké vody. Singapurský deník The Straits Times zmiňuje dokonce devět mrtvých.

Voda v zasaženém regionu místy ochromila dopravu. "Thajské železnice odložily odjezdy vlaků směřující do postižených jižních oblastí," uvádí se na stránkách českého velvyslanectví v Thajsku.

Mezi ostrovy Samui, Pha-Ngan a pevninou bylo spojení přerušeno úplně. Letiště na Samui stejně jako v Nakhon Sri Thammarat pozastavila svůj provoz.

Na to doplatily tisíce turistů, kteří ze záplavové zóny nemohou odletět. Český konzulát připouští, že problémy může mít více Čechů. O pomoc nicméně zatím požádaly jen zmíněné čtyři české rodiny.

Témata: Thajsko | Povodně
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Pozor na suvenýry z dovolených. Celníci rozdrtili tunu korálů a mušlí,…

10.09.2018 19:15 Rosenheim - Němečtí celníci v Bavorsku zničili tunu ilegálně dovezených korálů, mušlí a ulit. Jde o…

Řecký ostrovní ráj se potápí pod náporem turistů. Úřady řekly: A dost!

09.09.2018 18:24 Aktualizováno Santorini - Od března do prosince téměř každý den vysypou výletní lodě na ostrově Santorini tisíce…

Seven Sisters. Krásné místo plné hazardujících turistů

06.09.2018 18:39 Seven Sisters je skupina křídových útesů, které jsou součástí národního parku South Downs, přesněji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama