Plovoucí trh s květinami v Amsterdamu skomírá, zničily ho davy turistů

Poslední prodavač květin na slavném amsterodamském plovoucím trhu Bloemenmarkt zavřel svůj stánek. Stěžoval si na to, že opravdové zákazníky z tohoto tržiště na kanálu Singel vytlačily davy turistů a že se centrum města změnilo, napsal na svých internetových stránkách britský The Guardian.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tulipány
doporučujeme

"Už jsem měl dost turistů, kteří mi zničili živnost," řekl Michael Saarloos, jehož rodina začala květiny na trhu Bloemenmarkt prodávat v roce 1943. "Když sem přijdou ve skupině, nejsem schopen obsluhovat své zákazníky," dodal.

Květiny se na tomto plovoucím trhu prodávaly od roku 1862. Nyní ale prodejci v tamních stáncích nabízejí dřeváky, magnetické obrázky, mladé rostlinky konopí nebo dřevěné a umělohmotné tulipány.

zdroj: YouTube

Saarloos stánek koupil před dvaceti lety od svého tchána. Vzpomíná, že dříve si lidé k němu zjara chodili pro rostliny do zahrádek nebo na balkon, ale zhruba v posledních deseti letech prý tráví čas tím, že upozorňuje turisty na to, co napsal na cedule: "Nefotografujte!". Nyní se stěhuje na jiné, o 750 metrů vzdálené místo.

The Guardian připomíná, že Amsterodam, který má 850.000 obyvatel, se podobně jako další evropská města snaží najít způsob, jak se vypořádat s davy turistů v centru. Odhaduje se, že letos do něj zavítá 18,5 milionu návštěvníků a v roce 2025 až 23 milionů.

Úřady omezily koncentraci obchodů se zbožím a potravinami výhradně pro turisty. Lidem, kteří se chovají neslušně a například močí do kanálů, ruší klid nebo odhazují odpadky, hrozí pokuty.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kletba Uluru. Co jste možná nevěděli o posvátné hoře v srdci Austrálie

24.10.2019 08:29 Posvátná hora Uluru, známá též pod názvem Ayers Rock, bude od 26. října nepřístupná turistům. Hora…

Výlet do Vídně? Pozor, rakouská metropole má novou turistickou strategii

23.10.2019 09:39 Vídeň už nechce usilovat o to, aby každý rok stoupal počet nocí, které turisté ve městě stráví.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama