Plovoucí trh s květinami v Amsterdamu skomírá, zničily ho davy turistů

Poslední prodavač květin na slavném amsterodamském plovoucím trhu Bloemenmarkt zavřel svůj stánek. Stěžoval si na to, že opravdové zákazníky z tohoto tržiště na kanálu Singel vytlačily davy turistů a že se centrum města změnilo, napsal na svých internetových stránkách britský The Guardian.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tulipány
doporučujeme

"Už jsem měl dost turistů, kteří mi zničili živnost," řekl Michael Saarloos, jehož rodina začala květiny na trhu Bloemenmarkt prodávat v roce 1943. "Když sem přijdou ve skupině, nejsem schopen obsluhovat své zákazníky," dodal.

Květiny se na tomto plovoucím trhu prodávaly od roku 1862. Nyní ale prodejci v tamních stáncích nabízejí dřeváky, magnetické obrázky, mladé rostlinky konopí nebo dřevěné a umělohmotné tulipány.

zdroj: YouTube

Saarloos stánek koupil před dvaceti lety od svého tchána. Vzpomíná, že dříve si lidé k němu zjara chodili pro rostliny do zahrádek nebo na balkon, ale zhruba v posledních deseti letech prý tráví čas tím, že upozorňuje turisty na to, co napsal na cedule: "Nefotografujte!". Nyní se stěhuje na jiné, o 750 metrů vzdálené místo.

The Guardian připomíná, že Amsterodam, který má 850.000 obyvatel, se podobně jako další evropská města snaží najít způsob, jak se vypořádat s davy turistů v centru. Odhaduje se, že letos do něj zavítá 18,5 milionu návštěvníků a v roce 2025 až 23 milionů.

Úřady omezily koncentraci obchodů se zbožím a potravinami výhradně pro turisty. Lidem, kteří se chovají neslušně a například močí do kanálů, ruší klid nebo odhazují odpadky, hrozí pokuty.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eiffelovka slaví 130 let. Symbol Paříže to neměl zpočátku vůbec jednoduché

04.05.2019 21:23 Aktualizováno Se svojí celkovou výškou 324 metrů je nepřehlédnutelnou dominantou Paříže a zároveň patří k hlavním…

Tipy na dovolenou: Kam se vydat autem, když už jste v Chorvatsku byli?

24.04.2019 14:59 Doporučit Čechům dovolenou v Chorvatsku je nošením dříví do lesa. Oblíbená destinace je prozkoumána…

Teror zhatil Čechům dovolenou: Desítka rekreantů neodletí na Srí Lanku

22.04.2019 13:49 Desítka lidí dnes a v úterý neodletí z Česka kvůli bezpečnosti na Srí Lanku, oznámil internetový…

Čeští turisté na Srí Lance jsou v bezpečí, stahování klientů cestovky…

21.04.2019 12:42 Čeští turisté, kteří jsou nyní na Srí Lance s cestovními kancelářemi, jsou v bezpečí. Na dotaz ČTK…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama