Tipy na dovolenou: Kam se vydat autem, když už jste v Chorvatsku byli?

Doporučit Čechům dovolenou v Chorvatsku je nošením dříví do lesa. Oblíbená destinace je prozkoumána českými turisty křížem krážem. V obdobné vzdálenosti se však nachází řada míst, o nichž, jako o dovolenkovém cíli Češi příliš neuvažují.

Přidejte svůj názor

Na dovolenou lze jet i obytným vozem
doporučujeme

1. Brusel, Bruggy a další belgická města

Brusel je jistě nejčastěji zmiňované město tuzemských médií, ale čistě ve vztahu k Evropské unii, i když Evropský parlament sídli ve Štrasburku. Sám o sobě má však co nabídnout i turistům. Obzvláště Češi by měli zpozornět. Jelikož Belgie je rájem pivních fajnšmekrů. Místní klášterní pivovary vyrábějí po staletí nejrůznější pivní speciály a k dostání jsou v Belgii na každém kroku. Vzhledem k tomu, jak je Belgie malinkatým územím (i když má více obyvatel než ČR) jsou v dosahu Bruselu nádherná historická města. Univerzitní Lovaň nebo Bruggy přezdívané Benátky severu, díky soustavě vodních kanálů, jsou skutečnými historickými perlami.

img-responsive

Bruggy | foto: Pixabay

Po kvalitních německých dálnicích je z Prahy možné dorazit do Bruselu za 8 hodin jízdy autem + odpočinek

2. Sever Polska a Gdaňsk

Netradiční výpravou k moři může být polský přístav Gdaňsk a jeho okolí. Město samo nabízí řadu památek a v jeho blízkosti se nachází polský hradní klenot Malbork – jeden z největších hradů světa, který fascinuje cihlovou gotickou architekturou. Sousední město Sopoty je typickým přímořským resortem, i když neleží na jih od našich hranic. Dovolená u moře v Polsku může přinést řadu odlišných zážitků, než častější výpravy do jižních států, jen je potřeba počítat s poněkud studenější mořskou vodou.

img-responsive

Gdaňsk (Polsko) | foto: Pixabay

Z Prahy je možné dorazit do Gdaňsku za 8 hodin jízdy autem + odpočinek.

3. Lázně v Maďarsku

V létě i za chladnějšího počasí můžou milovníci odpočinkového koupání vyrazit do světového centra lázeňství - Maďarska, kde se nachází na 1000 lázeňských pramenů. V Budapešti měli své lázně již staří Římané. V nich se dnes již nevykoupete, ale v tureckých lázních vybudovaných během osmanské okupace města může každý návštěvník zakusit autentickou středověkou atmosféru.

img-responsive

Maďarsko - Hévíz | foto: Pixabay

Z Prahy je možné dorazit do Budapešti za 5 hodin jízdy autem + odpočinek.

4. Salzbursko

Alpské vrcholky v okolí Salzburgu jsou dobře známé milovníkům lyžování, ale i v letních měsících mají, co nabídnout. Koupání si v létě užijí jeho příznivci např. u jezera Fuschl am Zee, k čemuž je možné přidat horskou turistiku po blízkých vrcholcích. Město Salzburg pochopitelně nabízí i lákavé setkání s historií.

img-responsive

Salzburg | foto: Pixabay

Z Prahy je možné dorazit do Salzburgu za 4 hodin jízdy autem + odpočinek.

5. Zakarpatská Ukrajina

Po stopách československé historie se můžou vydat milovníci turistiky do zapadlých koutů Zakarpatské Ukrajiny, kde jsou například ještě patrné stopy značení československého Klubu turistů z dob první republiky. Např. během výletu na Čornou Klevu se může našinec potkat i s místními, kteří částečně ovládají češtinu. Za návštěvu stojí i památky v Mukačevu, Užhorodu nebo trochu vzdálenějším Lvivě.

img-responsive

Ukrajina, Mukačevo | foto: Pixabay

Z Prahy je možné dorazit do Užhorodu za 9 hodin jízdy autem + odpočinek.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kletba Uluru. Co jste možná nevěděli o posvátné hoře v srdci Austrálie

24.10.2019 08:29 Posvátná hora Uluru, známá též pod názvem Ayers Rock, bude od 26. října nepřístupná turistům. Hora…

Výlet do Vídně? Pozor, rakouská metropole má novou turistickou strategii

23.10.2019 09:39 Vídeň už nechce usilovat o to, aby každý rok stoupal počet nocí, které turisté ve městě stráví.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama