Exotika se vším všudy. Zanzibar vás okouzlí průzračným mořem a nekonečnými plážemi

Exotická dovolená není pouze o moři a teplém počasí. Pravou exotickou dovolenou vytváří neobvyklá místa, podmanivé vůně, netradiční chutě a nové zážitky. A právě tuto kombinaci nabízí exotický Zanzibar. (PR článek)

Přidejte svůj názor

Zanzibar
doporučujeme

Tropické souostroví Zanzibar na první pohled zaujme úchvatným pobřežím s bělostnými plážemi, okouzlující vůní tropických květů a útulnými bungalovy s výhledem na moře, které poskytují romantické ubytování zahraničním turistům. A kde vlastně tento malý ráje na zemi naleznete?

Zanzibar se rozprostírá u východního pobřeží Afriky. Konkrétně necelých čtyřicet kilometrů východně od Tanzanie, jejíž je součástí. Souostroví leží v tropickém pásmu, díky čemuž je dovolená na Zanzibaru pravým exotickým zážitkem. Výhodou jsou stabilní teploty, které v průměru dosahují 30 °C. Díky tomu je Zanzibar celoročně vyhledávanou exotickou destinací. Pouze od dubna do konce května převládá v destinaci období dešťů, které snižuje průměrnou teplotu a nepřeje koupání ani opalování. Nejlepší období pro dovolenou na Zanzibaru je od ledna do března a poté od června do října.

Zanzibar nabízí potápění, turistiku i historické památky

Každá návštěva exotické destinace přináší velké množství netradičních zážitků. Pobřeží Zanzibaru lemují korálové útesy, které poskytují ideální podmínky k šnorchlování, potápění a pozorování exotického podmořského života. K jedinečným zážitkům patří také plavání s delfíny.

Pokud si budete chtít od vodních radovánek odpočinout, pak Zanzibar nabízí místa pro nenáročnou pěší turistiku. K té je vhodný národní park Jozani – Chwaka Bay či historická část města Stone Town, jenž je zapsaná na světovém seznamu kulturního dědictví UNESCO. Objevování přírodních i historických krás ostrova zpestří exkurze na lokálních farmách, které se zabývají pěstováním a zpracováním exotického ovoce a koření. Zanzibar je totiž světovým vývozcem vanilky, skořice, muškátového oříšku a pepře.

To ale není zdaleka vše. Tropické souostroví je vyhlášené rybím trhem, rodným domem Freddieho Mercuryho či vojenskou pevností Old Fort. Více tipů a praktických rad naleznete na cestovatelském portále cKlub.cz.

Bezpečný ostrov, který vyžaduje respektování kulturních odlišností

Z pohledu bezpečnosti je Zanzibar pro turisty i obyvatele bezpečným ostrovem. Na ostrově převládá Islám, proto by ženy mimo turistické resorty měly dbát na přiměřené zahalení. Zdrženlivost platí také pro konzumaci alkoholu, která je na veřejnosti zakázána. Podrobnější informace o místních zvyklostech, měně a kultuře poskytne online průvodce pro Zanzibar.

Kromě toho je Zanzibar vyhledávanou destinací evropských turistů, kteří na exotickém ostrově tráví letní i zimní dovolenou. Ostatně to potvrzují i pestré nabídky zájezdů. Poznejte neskrývanou exotiku u pobřeží Afriky a objevte fascinující Tanzanii a Zanzibar.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Letní sezóna je tu! Na co si dávat pozor při sjednávání cestovního…

13.06.2019 12:05 Máte už naplánovanou letní dovolenou? Pojedete do přírody, k moři, za kulturou, anebo za sportem?…

Na dovolenou autem? Natankujte v Česku, u moře se nedoplatíte

12.06.2019 07:49 Pohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou,…

Odpor k turistům roste. Palma de Mallorca chce omezit obří výletní lodě

11.06.2019 17:13 Dvě desítky ekologických a občanských sdružení ve městě Palma de Mallorca dnes zahájily kampaň za…

Míříte do Británie? Raději si s sebou vezměte pas, nabádá Čechy…

03.06.2019 12:14 Češi mířící do Velké Británie by si kvůli odchodu této ostrovní země z EU měli brát cestovní pas,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama