Zahraničním turistům nejvíce učarovala Francie

Praha - Nejvíce zahraničních turistů na světě navštěvuje Francii, do Česka přijede téměř čtyřikrát méně turistů než do sousedního Rakouska, ČR je tak ohledně nárůstu počtu turistů pod světovým průměrem. Ve čtvrtek o tom informovala Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Přidejte svůj názor

doporučujeme

Z aktualizovaného světového žebříčku, který vychází z nejnovějších údajů národních statistických úřadů, vyplývá, že do Francie každoročně míří na 77 milionů zahraničních turistů.

Druhé USA navštíví ročně 60 milionů zahraničních turistů. Na třetí místo se s více než 55 miliony turistů nově propracovala Čína a tradičně třetí Španělsko (52,68 milionu turistů) tak pokleslo na místo čtvrté.

Česká republika se ohledně počtu zahraničních turistů (6,3 milionu) neumístila ani v první třicítce celosvětového žebříčku, zatímco například sousední Rakousko (22 milionů) je na vynikajícím jedenáctém místě.

Z údajů Světové turistické organizace (UNWTO) vyplývá, že celkově navštívilo vloni státy na celém světě dohromady 940 milionů zahraničních turistů, což znamená meziroční nárůst o 6,6 procenta.

"Česká republika je tak z hlediska nárůstu z celosvětového pohledu opět podprůměrná, naší republiku navštívilo vloni 6,34 milionu zahraničních turistů, což znamená meziroční nárůst pouze o pět procent. Hlavní dva důvody toho, že zaostáváme za světem, jsou jasné: trvalé neřešení notorický známých a všude v zahraničních průvodcích zmiňovaných nešvarů (kapsáři, nepoctiví taxikáři, předražené směnárny a podobně) a chybějící turisticky atraktivní infrastruktura v českých regionech, které tak zahraniční turisty vůbec nelákají. Proto dokonce 63 procent všech zahraničních turistů k nám přijelo vloni pouze do Prahy. Naše země tak bohužel platí sice za krásnou, avšak stále problematickou a tím i lacinou destinaci," prohlásil viceprezident AČCKA Tomio Okamura.

Podle něj AČCKA už dlouhá léta nabádá politiky, aby si ČR vzala příklad právě v sousedním Rakousku, jak v cestovním ruchu postupovat. "To znamená například stavět propagaci na světoznámých rodácích, na lokální gastronomii a dalších unikátních produktech, nízké kriminalitě a slušném chování ve službách. Naše úsilí se však ve většině vůbec nesetkává s kladnou odezvou, naopak je často zcela ignorováno," poznamenal Okamura.

Loading...
Témata: turistika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teror zhatil Čechům dovolenou: Desítka rekreantů neodletí na Srí Lanku

22.04.2019 13:49 Desítka lidí dnes a v úterý neodletí z Česka kvůli bezpečnosti na Srí Lanku, oznámil internetový…

Plovoucí trh s květinami v Amsterdamu skomírá, zničily ho davy turistů

22.04.2019 08:47 Poslední prodavač květin na slavném amsterodamském plovoucím trhu Bloemenmarkt zavřel svůj stánek.…

Čeští turisté na Srí Lance jsou v bezpečí, stahování klientů cestovky…

21.04.2019 12:42 Čeští turisté, kteří jsou nyní na Srí Lance s cestovními kancelářemi, jsou v bezpečí. Na dotaz ČTK…

Telefonování za jízdy: Itálie razantně zpřísní zákon. Jakou pokutu…

17.04.2019 11:11 V Itálii se chystá razantní zpřísnění zákona o silničním provozu. Tomu, kdo bude při jízdě užívat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama