Důrazné varování před cestami do Egypta je přehnané

Praha - Podle mluvčího CK Fischer Jana Osúcha je doporučení ministerstva zahraniční přehnané. Osúch tak ve středu reagoval na varování ministerstva před cestou do Egypta.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

"Doporučení ministerstva považujeme za přehnané. Neodpovídá situaci na místě, a dokonce ani tomu, jak ji popisují zahraniční oficiální úřady a media," uvedl Osúch.

"V Egyptě máme širokou síť delegátů a máme o dění v zemi i pobytu našich klientů detailní přehled. Nikdy bychom neposlali jediného klienta do místa, kde by mu hrozilo jen teoretické nebezpečí. Varování ministerstva před cestami do letovisek na Sinaji nerozumíme: v dovolenkových resortech je situace naprosto klidná, ani v minulosti v nich žádné problémy nebyly a není důvod se domnívat, že nějaké budou," doplnil mluvčí.

Na Sinajském poloostrově se podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) nachází v současné době asi 2000 Čechů. Ani podle asociace jim nehrozí žádné nebezpečí.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR v souvislosti s aktuální bezpečnostní situací důrazně varovalo české občany před cestováním do oblasti Sinajského poloostrova, a to včetně všech turistických letovisek. I cestování do dalších oblastí Egypta, a to vzhledem k posledním událostem v zemi, může být podle ministerstva spojeno se zvýšeným rizikem pro české občany. Jde především o větší města (Káhira a Alexandrie), severní Egypt (delta Nilu) a západní hranici s Libyí.

Loading...
Témata: CK Fischer
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kletba Uluru. Co jste možná nevěděli o posvátné hoře v srdci Austrálie

24.10.2019 08:29 Posvátná hora Uluru, známá též pod názvem Ayers Rock, bude od 26. října nepřístupná turistům. Hora…

Výlet do Vídně? Pozor, rakouská metropole má novou turistickou strategii

23.10.2019 09:39 Vídeň už nechce usilovat o to, aby každý rok stoupal počet nocí, které turisté ve městě stráví.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama