Důrazné varování před cestami do Egypta je přehnané

Praha - Podle mluvčího CK Fischer Jana Osúcha je doporučení ministerstva zahraniční přehnané. Osúch tak ve středu reagoval na varování ministerstva před cestou do Egypta.

Přidejte svůj názor

"Doporučení ministerstva považujeme za přehnané. Neodpovídá situaci na místě, a dokonce ani tomu, jak ji popisují zahraniční oficiální úřady a media," uvedl Osúch.

"V Egyptě máme širokou síť delegátů a máme o dění v zemi i pobytu našich klientů detailní přehled. Nikdy bychom neposlali jediného klienta do místa, kde by mu hrozilo jen teoretické nebezpečí. Varování ministerstva před cestami do letovisek na Sinaji nerozumíme: v dovolenkových resortech je situace naprosto klidná, ani v minulosti v nich žádné problémy nebyly a není důvod se domnívat, že nějaké budou," doplnil mluvčí.

Na Sinajském poloostrově se podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) nachází v současné době asi 2000 Čechů. Ani podle asociace jim nehrozí žádné nebezpečí.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR v souvislosti s aktuální bezpečnostní situací důrazně varovalo české občany před cestováním do oblasti Sinajského poloostrova, a to včetně všech turistických letovisek. I cestování do dalších oblastí Egypta, a to vzhledem k posledním událostem v zemi, může být podle ministerstva spojeno se zvýšeným rizikem pro české občany. Jde především o větší města (Káhira a Alexandrie), severní Egypt (delta Nilu) a západní hranici s Libyí.

Témata: CK Fischer
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Pozor na suvenýry z dovolených. Celníci rozdrtili tunu korálů a mušlí,…

10.09.2018 19:15 Rosenheim - Němečtí celníci v Bavorsku zničili tunu ilegálně dovezených korálů, mušlí a ulit. Jde o…

Řecký ostrovní ráj se potápí pod náporem turistů. Úřady řekly: A dost!

09.09.2018 18:24 Aktualizováno Santorini - Od března do prosince téměř každý den vysypou výletní lodě na ostrově Santorini tisíce…

Seven Sisters. Krásné místo plné hazardujících turistů

06.09.2018 18:39 Seven Sisters je skupina křídových útesů, které jsou součástí národního parku South Downs, přesněji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama