ACK ČR: Varování ministerstva zahraničí je přehnané

Praha - Podle Asociace cestovních kanceláří České republiky (ACK ČR) je doporučení ministerstva zahraničních věcí přehnané. Asociace tak ve čtvrtek reagovala na varování ministerstva před cestou do Egypta.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

"Pokládáme za neprofesionální, že ministerstvo zahraničních věcí nekomunikovalo s cestovními kancelářemi, ačkoliv svým tzv. varováním velmi výrazně ovlivňuje cestovní ruch mezi Českou republikou a Egyptem," upozornil místopředseda asociace Jan Papež.

Jak doplnil, ani po mnoha naléháních ministerstvo neupřesnilo svá obecná a vágní prohlášení. Pracovníci ministerstva, jak sdělil Papež, se ve svých odpovědích skrývali za "tajné informace", "důvěryhodné zdroje", "tajné služby" apod.

"Oproti tomu delegáti našich členských cestovních kanceláří, kteří působí na různých místech Egypta a obchodní partneři z Egypta potvrzovali, že turistům nehrozí žádné patrné nebezpečí. Ani ministerstva zahraničí zemí jako je Velká Británie, Francie či Německo nevydala podobná varování, naopak, místa, před nimiž MZV ČR varuje, označují jako ta, na která se cesty po Egyptě jedině doporučuje směrovat, samozřejmě při zachování obezřetnosti při počínání individuálních turistů," doplnil Papež.

Teprve v podvečer, jak Papež uvedl, prohlásil ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg (TOP 09), že ministerstvo reaguje na nedávný únos české občanky. "Tento únos ovšem nebyl ani teroristickým činem, ani politickým skutkem, jednalo se o kriminální případ a byl vyřešen velmi rychle. Předpokládáme, že je tato skutečnost našim diplomatům známa a pokládáme za absurdní na základě této kauzy vyvolávat paniku a napětí mezi českými turisty," doplnil Papež.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR v souvislosti s aktuální bezpečnostní situací důrazně varovalo české občany před cestováním do oblasti Sinajského poloostrova, a to včetně všech turistických letovisek. I cestování do dalších oblastí Egypta, a to vzhledem k posledním událostem v zemi, může být podle ministerstva spojeno se zvýšeným rizikem pro české občany. Jde především o větší města (Káhira a Alexandrie), severní Egypt (delta Nilu) a západní hranici s Libyí.

Témata: Egypt
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skleněný most se Benátkám vymstil. Zranily se už tisíce turistů

12.10.2018 14:03 Benátská radnice vymění skleněný povrch schodů na mostě přes Canal Grande, důležitou dopravní tepnu…

Xenofobie v Africe? Státy mají utemované hranice, volný pohyb osob je sci…

11.10.2018 08:50 Zatímco mnoho Evropanů nepotřebuje pro cesty do většiny afrických států víza, afričtí cestující…

Strach o Čechy. Na Mallorce jich jsou při smrtících záplavách stovky

10.10.2018 14:36 Čeští turisté na středomořském ostrově Mallorca, který v noci na dnešek zasáhly bleskové povodně,…

Útesový most v Austrálii: Další atrakce, kde turisté umírají kvůli fotkám …

07.10.2018 09:51 Známý most Sea Cliff Bridge, který byl v roce 2005 postavený za 49 miliónů australských dolarů …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama