Češi mají na zahraniční dovolenou jednou za dva roky

Praha - Češi v průměru podniknou jen 0,5 cesty na zahraniční dovolenou za rok, do ciziny tedy cestují méně než ostatní Evropané. Prostřednictvím výsledků svého šetření o tom v pondělí informovala společnost ERV, vlastnící desítky pojišťoven po celé Evropě.

Přidejte svůj názor

Například oproti Němcům a Španělům vyjíždějí Češi do zahraničí až třikrát méně. V porovnání s Němci navíc Čeští turisté tráví na dovolených v průměru o tři dny méně. Nejhůře jsou na tom v tomto ohledu Poláci, kteří se vydají za hranice v průměru jednou za pět let.

„Délka pobytu samozřejmě souvisí s kupní sílou jednotlivých evropských zemí. Češi nemohou nebo nejsou ochotni utratit za dovolenou tolik, co Němci nebo Italové, ale nejsme na tom nejhůř,“ vysvětluje rozdíly ředitel obchodu a marketingu Evropské cestovní pojišťovny Ondřej Rušikvas. Podle jeho slov se počet dní, které Češi tráví na dovolené, stále snižuje. Loni to bylo devět dní.

Značný rozdíl je také v destinacích, které Evropané za cíl svého odpočinku volí. Z průzkumu vyplynulo, že zatímco v Česku je naprostou jedničkou Chorvatsko, Němci a Italové vyrážejí nejčastěji do Španělska, Španělé zase do Francie. V první pětce nejnavštěvovanějších zemí mají na rozdíl od nás i exotické destinace jako je například Karibik.

Témata: dovolená
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Pozor na suvenýry z dovolených. Celníci rozdrtili tunu korálů a mušlí,…

10.09.2018 19:15 Rosenheim - Němečtí celníci v Bavorsku zničili tunu ilegálně dovezených korálů, mušlí a ulit. Jde o…

Řecký ostrovní ráj se potápí pod náporem turistů. Úřady řekly: A dost!

09.09.2018 18:24 Aktualizováno Santorini - Od března do prosince téměř každý den vysypou výletní lodě na ostrově Santorini tisíce…

Seven Sisters. Krásné místo plné hazardujících turistů

06.09.2018 18:39 Seven Sisters je skupina křídových útesů, které jsou součástí národního parku South Downs, přesněji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama