Praha je 31. nejatraktivnější město světa, v Evropě je až šestnáctá

Praha - Praha obsadila 31. příčku v žebříčku turisticky nejatraktivnějších měst světa, na první pozici se umístil Londýn, na druhém Paříž a třetí místo získal Bangkok. V pondělí o tom prostřednictvím své studie informovala společnost MasterCard.

Přidejte svůj názor

Praha, Karlův most

První místo v žebříčku obsadilo hlavní město Velké Británie, Londýn. Za rok do něj zavítalo téměř 17 milionů návštěvníků z celého světa, což je více než v předchozích letech. Na druhém místě se s počtem 16 milionů turistů umístila Paříž, nicméně počet návštěvníků se oproti roku 2011 snížil. Na třetí příčce je Bangkok, který navštívilo 12,2 milionu lidí.

Praha se umístila na 31. místě ze všech světových měst. Předběhla taková města, jako jsou například Brusel, Atény, Washington nebo San Francisco. Za tento rok Prahu podle odhadu navštíví 3,38 milionu turistů. V žebříčku Evropy obsadilo hlavní město České republiky 16. místo, čímž v návštěvnosti porazila takové metropole, jako jsou například Berlín, Varšava či Budapešť.

Studie společnosti MasterCard (Global Destination Cities Index 2012) si klade za cíl analyzovat cestovní ruch v jednotlivých světových metropolích a podat tak ucelený obrázek o tom, které destinace se mohou pyšnit vysokou turistickou návštěvností. Celkem bylo posuzováno 132 světových metropolí. Průzkum také hodnotil, jak moc turisté v dané lokalitě utrácejí.

„To, že se Praha umístila na výše uvedených příčkách, je velký úspěch. Zanechala za sebou města s mnohem větší rozlohou i počtem obyvatel. Průzkum také hodnotil, jak lidé v zahraničí platí,“ říká Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Podle studie nejčastěji do Prahy míří turisté z Velké Británie (Londýna), Ruska (Moskvy), Francie (Paříže) nebo Německa (Frankfurtu). Nejvíce peněz pak v Praze utratí Rusové a Němci. Češi zase nejčastěji navštěvují Itálii, Francii a Velkou Británii. Nejvíce peněz utratí český turista ve Francii.

Turisticky nejatraktivnější evropská města Pořadí     Město     Počet turistů v roce 2012 (v milionech)
1.     Londýn     16,9
2.     Paříž     16
3.     Istanbul     11,6
4.     Madrid     9,7
5.     Frankfurt     8,1
6.     Řím     7,8
7.     Barcelona     7,3
8.     Milán     7,1
9.     Amsterdam     6,9
10.     Vídeň     6,7
16.     Praha     3,38

Témata: Praha | turistika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Pozor na suvenýry z dovolených. Celníci rozdrtili tunu korálů a mušlí,…

10.09.2018 19:15 Rosenheim - Němečtí celníci v Bavorsku zničili tunu ilegálně dovezených korálů, mušlí a ulit. Jde o…

Řecký ostrovní ráj se potápí pod náporem turistů. Úřady řekly: A dost!

09.09.2018 18:24 Aktualizováno Santorini - Od března do prosince téměř každý den vysypou výletní lodě na ostrově Santorini tisíce…

Seven Sisters. Krásné místo plné hazardujících turistů

06.09.2018 18:39 Seven Sisters je skupina křídových útesů, které jsou součástí národního parku South Downs, přesněji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama