Zájem Čechů o dovolenou v Egyptě klesá, lidé se bojí

Praha - Poptávka Čechů po letních zájezdech do Egypta klesá, oproti stejnému období loňského roku ubylo tuzemských turistů cestujících do Egypta o 27 procent. Ve čtvrtek o tom prostřednictvím výsledků svého šetření informovala cestovní agentura Invia.cz.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Začátkem srpna došlo k ozbrojenému obsazení letiště na jihu země, což se promítá do aktuálního omezení poptávky. Díky tomuto trendu ale zároveň dochází ke snižování cen zájezdů do Egypta, což je pro české turisty pozitivní zpráva," uvedl marketingový ředitel cestovní agentury Invia.cz Michal Tůma.

Kvůli zhoršené bezpečnostní situaci na severu Egypta klesl zájem českých turistů především o dovolenou v oblasti Sinajského poloostrova. V případě letoviska Sharm El Sheikh klesl prodeje pobytů oproti předchozímu roku o 47 procent. Naopak letos vzrostl zájem o letovisko Marsa Alam, které leží na jihovýchodě země, tedy mimo Sinajský poloostrov.

Podle ředitele Tůmy patří Egypt u Čechů stále mezi populární destinace pro letní dovolenou. Lidé však letos místo tradičně oblíbených lokalit v severní části země raději volili pobyt v letovisku Marsa Alam. To totiž leží na jihu, tedy nejdále od Sinaje. "Přesto v důsledku nedávných zpráv o obsazení letiště v blízkosti Marsa Alam registrujeme již nyní mírný pokles zájmu o pobyty v tomto letovisku," dodal Tůma.

Egypt se letos podle statistik cestovní agentury v žebříčku nejoblíbenějších letních destinací meziročně propadl ze třetí na sedmou příčku.

"V důsledku upozornění a varování Ministerstva zahraničních věcí ČR a následného poklesu zájmu Čechů o pobyty na Sinaji došlo ze strany cestovních kanceláří k omezení nabídky zájezdů a leteckých spojů do letovisek Sharm el Sheikh a Taba. I přesto se stále setkáváme s klienty, kteří chtějí tato letoviska navštívit," uvedla Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Podle jejích informací se i tak klienti vrací z dovolené v Egyptě spokojení a kvalita hotelových služeb je stále na dobré úrovni.

Společnost Invia.cz je internetová cestovní agentura v České republice a autorizovaný prodejce zájezdů více než 300 cestovních kanceláří působících na českém a slovenském trhu.
Tabulka meziročního vývoje prodejů dovolených do Egypta během letošního léta Destinace     Meziroční rozdíl v počtu prodaných zájezdů (v %)
Hurghada     -37
Taba     -22
Sharm El Sheikh     -47
Marsa Alam     +51
Celkem     -27

Zdroj: Invia.cz

Témata: dovolená | Egypt
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skleněný most se Benátkám vymstil. Zranily se už tisíce turistů

12.10.2018 14:03 Benátská radnice vymění skleněný povrch schodů na mostě přes Canal Grande, důležitou dopravní tepnu…

Xenofobie v Africe? Státy mají utemované hranice, volný pohyb osob je sci…

11.10.2018 08:50 Zatímco mnoho Evropanů nepotřebuje pro cesty do většiny afrických států víza, afričtí cestující…

Strach o Čechy. Na Mallorce jich jsou při smrtících záplavách stovky

10.10.2018 14:36 Čeští turisté na středomořském ostrově Mallorca, který v noci na dnešek zasáhly bleskové povodně,…

Útesový most v Austrálii: Další atrakce, kde turisté umírají kvůli fotkám …

07.10.2018 09:51 Známý most Sea Cliff Bridge, který byl v roce 2005 postavený za 49 miliónů australských dolarů …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama