Zájem Čechů o dovolenou v Egyptě klesá, lidé se bojí

Praha - Poptávka Čechů po letních zájezdech do Egypta klesá, oproti stejnému období loňského roku ubylo tuzemských turistů cestujících do Egypta o 27 procent. Ve čtvrtek o tom prostřednictvím výsledků svého šetření informovala cestovní agentura Invia.cz.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Začátkem srpna došlo k ozbrojenému obsazení letiště na jihu země, což se promítá do aktuálního omezení poptávky. Díky tomuto trendu ale zároveň dochází ke snižování cen zájezdů do Egypta, což je pro české turisty pozitivní zpráva," uvedl marketingový ředitel cestovní agentury Invia.cz Michal Tůma.

Kvůli zhoršené bezpečnostní situaci na severu Egypta klesl zájem českých turistů především o dovolenou v oblasti Sinajského poloostrova. V případě letoviska Sharm El Sheikh klesl prodeje pobytů oproti předchozímu roku o 47 procent. Naopak letos vzrostl zájem o letovisko Marsa Alam, které leží na jihovýchodě země, tedy mimo Sinajský poloostrov.

Podle ředitele Tůmy patří Egypt u Čechů stále mezi populární destinace pro letní dovolenou. Lidé však letos místo tradičně oblíbených lokalit v severní části země raději volili pobyt v letovisku Marsa Alam. To totiž leží na jihu, tedy nejdále od Sinaje. "Přesto v důsledku nedávných zpráv o obsazení letiště v blízkosti Marsa Alam registrujeme již nyní mírný pokles zájmu o pobyty v tomto letovisku," dodal Tůma.

Egypt se letos podle statistik cestovní agentury v žebříčku nejoblíbenějších letních destinací meziročně propadl ze třetí na sedmou příčku.

"V důsledku upozornění a varování Ministerstva zahraničních věcí ČR a následného poklesu zájmu Čechů o pobyty na Sinaji došlo ze strany cestovních kanceláří k omezení nabídky zájezdů a leteckých spojů do letovisek Sharm el Sheikh a Taba. I přesto se stále setkáváme s klienty, kteří chtějí tato letoviska navštívit," uvedla Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Podle jejích informací se i tak klienti vrací z dovolené v Egyptě spokojení a kvalita hotelových služeb je stále na dobré úrovni.

Společnost Invia.cz je internetová cestovní agentura v České republice a autorizovaný prodejce zájezdů více než 300 cestovních kanceláří působících na českém a slovenském trhu.
Tabulka meziročního vývoje prodejů dovolených do Egypta během letošního léta Destinace     Meziroční rozdíl v počtu prodaných zájezdů (v %)
Hurghada     -37
Taba     -22
Sharm El Sheikh     -47
Marsa Alam     +51
Celkem     -27

Zdroj: Invia.cz

Témata: dovolená | Egypt
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První podmořská restaurace v Evropě otevřena. Má tři úrovně, čeká se nával

20.03.2019 15:52 V Norsku dnes zahajuje provoz první evropská podmořská restaurace, která vznikla na jihu země. Za…

Dovolená na Kubě? Komunistický ostrov nabízí luxus, obyčejní Kubánci mohou…

20.03.2019 07:49 Fotografický aparát za více než 25.000 dolarů (570.000 Kč) v jednom havanském obchodu? To je…

Dost bylo opilých turistů. Palma de Mallorca zavede přes léto tvrdé…

18.03.2019 13:30 Metropole Baleárských ostrovů Palma de Mallorca letos v letní sezóně zakáže pití alkoholu v…

Nejošklivější hlavní město na světě? Priština v Kosovu je městem války,…

06.03.2019 12:22 Priština je hlavním městem Kosovo od roku 2008, kdy stát vyhlásil svou nezávislost na Srbsku. Ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama