Skenery mohou být porušením antipedofilních zákonů

Londýn - Plánované zavádění tělesných prosvěcovacích skenerů na letištích může porušovat mezinárodní úmluvy, které zakazují pořizování nemravných snímků dětí. Napsal to deník The Guardian s odvoláním na názory expertů a aktivistů chránících právo na soukromí, píše ve svém středečním vydání deník Právo.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Popud k bouřlivé diskusi dala ve Velké Británii Terri Dowtyová, ředitelka organizace Akce za práv dětí. "Nikdo nemá právo využívat tělesné skenery tímto způsobem," řekla Dowtyová s tím, že zákon sice umožňuje výjimky, nikoli ale sledovat plošně veškeré osoby, jak se plánuje.

Skenery umožňují vidět i intimní tělesné detaily cestujících. Zavádění přístrojů oznámil Londýn v reakci na nezdařený útok proti americkému letadlu z Amsterodamu do Detroitu z 25. prosince.

Ve Spojených státech jsou tato zařízení v provozu už na 19 letištích a jejich využívání se tam ještě rozšíří. Do tří týdnů plánuje skenery zavést pro všechny lety z Amsterodamu do USA Nizozemsko. Instalaci těchto přístrojů ohlásila tento týden také Nigérie.

Loading...
Témata: letectví
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Návštěva muzea nemusí být nuda: Nejkurióznější expozice z celého světa

05.12.2019 09:18 Jít o dovolené do muzea se někomu může zdát jako velká nuda, španělský server eldiario.es ale tento…

Hledáte exotickou dovolenou plnou vzrušujících zážitků? Vydejte se do…

28.11.2019 05:40 Vietnam se pyšní velkou rozmanitostí, v zemi najdete úchvatné hory, překrásné pláže, jedinečná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama