Turisté dovolenou v Dominikánské republice neruší

Praha - Lidé z Česka neruší zaplacené zájezdy na ostrov Haiti, které postihlo silné zemětřesení. Pouze se dotazují, zda jim nehrozí nějaké nebezpečí, vyplývá to z pátečního průzkumu agentury Mediafax.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

České cestovní kanceláře neorganizují pobyty přímo do míst postižených katastrofou. Čeští turisté se obvykle nacházejí na východní straně ostrova kolem dominikánského letoviska Punta cana. To je od místa neštěstí vzdáleno asi 450 kilometrů. „Lidé volali na naše call centrum a ptali se, jak tam situace vypadá. Nezaznamenali jsme ale snahy rušit dovolenou,“ uvedl obchodní ředitel firmy Exim Tours Jan Koláčný. Podle jeho slov mají plně obsazené termíny až do poloviny února. Exim Tours má v této oblasti asi 150 klientů.

Vyprodáno má také Firo Tour, která přímé lety do Dominikánské republiky letos nabízí poprvé. „Lidé se jen dotazují, zda nebylo dotčeno letovisko. Rušit pobyty nechtějí,“ uvedl majitel cestovní kanceláře Roman Fisek. Firo Tour má na ostrově kolem 120 klientů.

Podle Jana Koláčného je zatím brzy na hodnocení, zda neštěstí na Haiti ovlivní zájem českých turistů o tuto oblast. Podle Tomáše Brejchy z Čedoku to ale patrně na jejich rozhodování nebude mít příliš velký vliv. „Bohužel dochází k takovým událostem na různých místech světa. Pokud se však nedotýká přímo dané oblasti, tak obvykle zájem turistů neovlivňuje,“ konstatoval Brejcha. I klienti Čedoku se podle jeho slov pouze ujišťovali, zda je v letovisku vše v pořádku. Dovolenou rušit nechtějí. Čedok má nyní v Dominikánské republice několik stovek zákazníků.


Do Dominikánské republiky, která je celosvětově známým cílem dovolených, směřují nyní každý týden dva přímé charterové lety s českými turisty. Do Dominikánské republiky létá Eso travel, Exim tours, Čedok, Fischer, Firo tour, Alexandria. Celkem tam mají cestovní kanceláře z Česka asi 800 klientů.

Karibský ostrov Haiti se skládá ze dvou států, na západní třetině leží stát Haiti a na východních dvou třetinách Dominikánská republika. Zájezdy do státu Haiti nemá v nabídce žádná česká cestovní kancelář a od roku 2005 nejsou do Haiti ani organizovány výlety z Dominikánské republiky.

Haiti zasáhla v úterý dvě zemětřesení o síle 7,0 a 5,9 stupňů na Richterově stupnici. Epicentrum prvního zemětřesení leželo na pevnině asi 16 kilometrů od hlavního města Port-au-Prince. Silné otřesy zničily veliké budovy v hlavním městě včetně nemocnice. Počet obětí známý není, mluví se ale desítkách tisíc mrtvých.

Témata: dovolená
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragická turistická sezona: V cizině zemřelo 85 Čechů, nejvíc v Chorvatsku

12.11.2018 13:59 V letošní turistické sezoně mírně ubylo Čechů, kteří zahynuli v zahraničí. Za hranicemi zemřelo 85…

Město Nazaret Illit změní název, zmatených turistů z ciziny už má dost

08.11.2018 07:44 Občany izraelského Nazaret Illitu unavuje neustálá záměna jejich města s biblickým Nazaretem, a…

Nejnachmelenější místo na světě? V tomto hotelu by se Čechům určitě líbilo

04.11.2018 09:33 Milovníci piva, kteří sní o tom, že se ráno probudí v pokoji provoněném chmelem a sladem, mají nyní…

Hurá na lyže. Sněhová nadílka v jižních Alpách otevřela skiareály dříve

03.11.2018 21:30 Zatímco většina Evropy se těší babímu létu, do některých částí Alp přišla zima v letošním bláznivém…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama