Turisté dovolenou v Dominikánské republice neruší

Praha - Lidé z Česka neruší zaplacené zájezdy na ostrov Haiti, které postihlo silné zemětřesení. Pouze se dotazují, zda jim nehrozí nějaké nebezpečí, vyplývá to z pátečního průzkumu agentury Mediafax.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

České cestovní kanceláře neorganizují pobyty přímo do míst postižených katastrofou. Čeští turisté se obvykle nacházejí na východní straně ostrova kolem dominikánského letoviska Punta cana. To je od místa neštěstí vzdáleno asi 450 kilometrů. „Lidé volali na naše call centrum a ptali se, jak tam situace vypadá. Nezaznamenali jsme ale snahy rušit dovolenou,“ uvedl obchodní ředitel firmy Exim Tours Jan Koláčný. Podle jeho slov mají plně obsazené termíny až do poloviny února. Exim Tours má v této oblasti asi 150 klientů.

Vyprodáno má také Firo Tour, která přímé lety do Dominikánské republiky letos nabízí poprvé. „Lidé se jen dotazují, zda nebylo dotčeno letovisko. Rušit pobyty nechtějí,“ uvedl majitel cestovní kanceláře Roman Fisek. Firo Tour má na ostrově kolem 120 klientů.

Podle Jana Koláčného je zatím brzy na hodnocení, zda neštěstí na Haiti ovlivní zájem českých turistů o tuto oblast. Podle Tomáše Brejchy z Čedoku to ale patrně na jejich rozhodování nebude mít příliš velký vliv. „Bohužel dochází k takovým událostem na různých místech světa. Pokud se však nedotýká přímo dané oblasti, tak obvykle zájem turistů neovlivňuje,“ konstatoval Brejcha. I klienti Čedoku se podle jeho slov pouze ujišťovali, zda je v letovisku vše v pořádku. Dovolenou rušit nechtějí. Čedok má nyní v Dominikánské republice několik stovek zákazníků.


Do Dominikánské republiky, která je celosvětově známým cílem dovolených, směřují nyní každý týden dva přímé charterové lety s českými turisty. Do Dominikánské republiky létá Eso travel, Exim tours, Čedok, Fischer, Firo tour, Alexandria. Celkem tam mají cestovní kanceláře z Česka asi 800 klientů.

Karibský ostrov Haiti se skládá ze dvou států, na západní třetině leží stát Haiti a na východních dvou třetinách Dominikánská republika. Zájezdy do státu Haiti nemá v nabídce žádná česká cestovní kancelář a od roku 2005 nejsou do Haiti ani organizovány výlety z Dominikánské republiky.

Haiti zasáhla v úterý dvě zemětřesení o síle 7,0 a 5,9 stupňů na Richterově stupnici. Epicentrum prvního zemětřesení leželo na pevnině asi 16 kilometrů od hlavního města Port-au-Prince. Silné otřesy zničily veliké budovy v hlavním městě včetně nemocnice. Počet obětí známý není, mluví se ale desítkách tisíc mrtvých.

Témata: dovolená
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dovolená na Kubě? Komunistický ostrov nabízí luxus, obyčejní Kubánci mohou…

20.03.2019 07:49 Fotografický aparát za více než 25.000 dolarů (570.000 Kč) v jednom havanském obchodu? To je…

Dost bylo opilých turistů. Palma de Mallorca zavede přes léto tvrdé…

18.03.2019 13:30 Metropole Baleárských ostrovů Palma de Mallorca letos v letní sezóně zakáže pití alkoholu v…

Nejošklivější hlavní město na světě? Priština v Kosovu je městem války,…

06.03.2019 12:22 Priština je hlavním městem Kosovo od roku 2008, kdy stát vyhlásil svou nezávislost na Srbsku. Ve…

Město, které proslavil Rambo. Takhle dnes vypadá dějiště legendárního filmu

02.03.2019 19:48 Aktualizováno Městečko Hope (v překladu Naděje) je na první pohled ničím nezajímavé horské město ležící na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama